شهرستان بهار

بازنگری تاریخ/ نظر کاندیداهای نمایندگی مجلس دهم در مورد ملحق شدن بهار به همدان

شناسه خبر: ۵۶۷۷
بازنگری تاریخ/  نظر کاندیداهای نمایندگی مجلس دهم در مورد ملحق شدن بهار به همدان

در آخرین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گروه خبری نشاط شهر اقدام به مصاحبه حضوری با کاندیداهای مجلس نمود و سوالات یکسانی را از همه کاندیداها پرسید که یکی از سوالات مطرح شده در مورد "ملحق شدن بهار به همدان" بود. حال که بحث حریم سیاسی بهار به وجود آمده شاهد آن هستیم که سوالات متعددی در ذهن شهروندان در مورد این مسئله به وجود آمده و در محافل گوناگون مباحثی در این مورد مطرح می شود.

یکی از شبهات که سوالاتی در ذهن شهروندان پیش آمده است اینکه آیا محلق شدن بهار به همدان به سود شهر عزیزمان "بهار" هست یا نه؟

در آخرین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گروه خبری نشاط شهر اقدام به مصاحبه حضوری با کاندیداهای مجلس نمود و سوالات یکسانی را از همه کاندیداها پرسید که یکی از سوالات مطرح شده در مورد "ملحق شدن بهار به همدان" بود.

حال که بحث حریم سیاسی بهار به وجود آمده شاهد آن هستیم که سوالات متعددی در ذهن شهروندان در مورد این مسئله به وجود آمده و در محافل گوناگون مباحثی در این مورد مطرح می شود.

از این حیث، بر آن شدیم تا تمامی مصاحبه ها با کاندیدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی (زمستان 94)، در مورد ملحق شدن بهار به همدان را بیان کنیم.

احمد عظیم زاده: نزدیکی بهار به همدان یک فرصت است اما در اینجا به دلیل ضعف مدیریت این فرصت تبدیل به یک تهدید شده و آن چنان که باید از فرصت شهرستان بودن استفاده شود در این شهر استفاده نشده؛ اگر بهار بخواهد به همدان ملحق شود این فرصت از دست می رود و منطقه حاشیه­ای همدان می شود و در بودجه ریزی ها لحاظ نمی­شود لذا من به شدت با ملحق شدن بهار به همدان مخالفم و معتقدم که وضعیت موجود باید ارتقا پیدا کند.

جمشید قاسمی: یکی از مشکلاتی که در منطقه به یک بحران تبدیل می شود این است و هدف من در آینده این است که پیشنهاد جدا شدن حوزه بهار و کبودراهنگ را خواهم داد و به شدت به دنبال آن خواهم بود چرا که در حالت فعلی هر دو شهرستان ظرفیت این را دارند که یک نماینده مستقل داشته باشند و در مورد الحاق بهار به جاهای دیگر کاملا مخالفم .

حسینی کرمیان: یکی از انگیزه های من جدا کردن حوزه انتخابی بهار و کبودرآهنگ است. اگر بهار به همدان ملحق شود، بهار شهرک حاشیه­ای همدان خواهد شد.

علی حمیدی: ملحق شدن بهار به همدان موجب حاشیه شدن این منطقه خواهد شد و بالتبع بسیاری از امتیازات (دریافت مالیات و ...) را از دست خواهد داد. به نظر من، تفکیک شدن شهرهای لالجین و صالح آباد و تبدیل شدن آن ها با شهرستان های جداگانه امکان پذیر نیست و به صلاح این منطقه نیست چراکه موجب از دست رفتن توانمندی ها و پیچیده شدن بروکراسی خواهد شد.

علی زارعی: این مورد نیاز به کارشناسی دارد ؛ اما آنچه که دیده شده این است که شهرها و روستاهای نزدیک به مرکز استان پیشرفت زیادی نداشته اند و نمی توان در این مورد نظر مثبتی داشت.

صفری: باید بررسی شود که ملحق شدن بهار به همدان چه معایبی دارد و چه محاسنی. اما بعید می دانم که بشود چنین کاری کرد و اینکه لالجین بخواهد یک شهرستان جدا شود، اما در این موراد باید نظر مردم لحاظ شود و مردم خود باید در این باره تصمیم بگیرند و این تصمیمات باید به رفراندوم گذاشته شود و باید از صندوق های رای برای این نظرسنجی استفاده کرد.

طرلانی: به نظر من ملحق شدن بهار به همدان خوب نیست و اگر مستقل بماند بهتر است. قطعا لالجین شهرستان باشد به شرطی که شرایط جمعیتی و جغرافیایی را داشته باشد. اما ملحق شدن بهار به همدان را خوب نمی بینم چرا که اعتباراتی که به یک شهرستان داده می شود خیلی بیشتر از وقتی است که در مرکز استان باشد.

توسلی: از نظر بنده؛ ملحق شدن بهار به همدان احتمالاً تبعات سیاسی و امنیتی دارد و از نظر من سودی برای منطقه بهار ندارد. از نظر من زمانی که جز به کل وصل می شود، تا مدت ها کل نفع می برد.

جعفری: به هیچ عنوان به صلاح شهر بهار نیست که این شهر جزء حوزه استحفاظی کلان شهر همدان شود. اگر این اتفاق بیافتد، باید روی تاریخچه شهر بهار خط کشید. نمونه آن شهر ماماهان (فامنین) است. اگر بنده، نماینده شوم محال است اجازه دهم یک وجب از شهر به همدان محلق شود چون شناسنامه مردم و گذشته مردم از دست می رود. این افتخار نیست که شهر بهار جزء شهر همدان شود. شهرک الوند و شهرک فرهنگیان چه امتیازی بیشتری نسبت به شهر بهار دارند. حتی اگر 50 درصد مردم موافق با الحاق بهار به همدان باشند، من همچنان مخالفت خواهم کرد.

علی یعقوبی:

از زمانی که من به خاطر دارم بهار حوزه انتخابیه بوده است. به طور مثال جمعیت ملایر از بهار و کبودراهنگ کمتر است اما دو نماینده دارد ؛ اما بهار و کبودراهنگ با 210 روستا یک نماینده دارد که حتما باید پیگیری شود که هر یک از دو شهرستان یک نماینده مستقل داشته باشند. بهار نباید استقلال خود را از دست بدهد و باید هویت خود را حفظ کند و به عنوان یک شهرستان مستقل باقی بماند، اما در این سالها در مورد این شهرستان کم کاری شده که باید بیشتر کار شود و جالب است که بهار در ابتدا با همدان یکی بود و در دوره ما بهار به عنوان شهرستان مستقل شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر