شهرستان بهار

معاون استاندار همدان :

جهانی شدن «لالجین» فرصتی برای جذب گردشگران است

شناسه خبر: ۵۷۰۸
 جهانی شدن «لالجین» فرصتی برای جذب گردشگران است

​معاون امور عمرانی استاندار همدان گفت: جهانی شدن «لالجین» به عنوان شهر سفال فرصتی برای معرفی همدان و جذب بیشتر گردشگران به این استان است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از مهر، محمودرضا عراقی پیش از ظهر یکشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران که پیرامون جهانی شدن شهر سفعال لالجین برگزار شد، با بیان اینکه ثبت جهانی لالجین اتفاق بزرگی است، گفت: غار علیصدر برند گردشگری همدان بود که از این پس لالجین نیز برندی برای گردشگری همدان خواهد بود.

عراقی با بیان اینکه لالجین ظرفیت جهانی شدن را داشت و به حق خود رسید از همکاری دستگاههای اجرایی و رسانهها در کسب این عنوان قدردانی کرد و افزود: دستیابی به این موفقیت حاصل وفاق و همدلی در استان همدان بود.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه باید برنامههایی برای حفظ عنوان جهانی لالجین تدوین شود، گفت: اولویت توسعه استان همدان توجه به گردشگری و ظرفیت های استان در این زمینه است.

عراقی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان همدان باید برای شروع کار برنامه ریزی داشته باشد و برای حفظ عنوان لالجین هزینه کند، گفت: باید با دعوت از بخش خصوصی توان خود را برای حفظ این عنوان بکار گرفت.

وی از در نظر گرفتن اعتباراتی خاص این موضوع برای میراث فرهنگی همدان خبر داد و گفت: برای شناساندن بزرگی همدان باید از شهر جهانی لالجین بهره گرفت و با شناساندن لالجین گردشگران را جذب کرد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان از در نظر گرفتن تسهیلات کم بهره برای ترغیب بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها خبر داد و گفت: باید با حمایت هر چه بیشتر سرمایهگذاران را به سمت فراهم آوردن تسهیلات گردشگری سوق داد.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرداری هزینههایی را در شهر لالجین متحمل شد که هزینهها از سوی استان به محض دریافت اعتبارات پرداخت می شود، گفت: باید با ایجاد زیرساختها در نقاط مختلف همدان، توزیع گردشگر را افزایش داد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر