شهرستان بهار

روز بهار، روزی که از خاطر ها فراموش شد

شناسه خبر: ۵۷۱۵
روز بهار، روزی که از خاطر ها فراموش شد

در سال 93 در شورای فرهنگ عمومی تصمیم بر این شد که روزی از سال را به نام هر شهر نامگذاری کنند تا این نامگذاری موجب گسترش فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی در راستای شناخت بیشتر هر شهر شود.

به گزارش نشاط شهر، طبق این تصمیم در سال 93 روز 21 بهمن ماه به نام روز بهار نامگذاری شد و دلیل این نامگذاری واقعه تاریخی دوره انقلاب و حرکت قهرمانانه مردم بهار در سد کردن راه عبور تانک های ارتش پایگاه نوژه بود؛ اما این روز به دلیل واقع شدن در دهه فجر و همزمانی آن با ایام جشن دهه فجر مورد استقبال قرار نگرفت و نا رضایتی ها و انتقادهایی را در بر داشت.

در مراسمی هم که در این روز به همین مناسبت برگزار شد استقبال چندانی از مراسم نشده بود و این امر مسئولین را بر آن داشت که روز دیگری را برای نامگذاری روز بهار برگزینند؛ اما با گذشت بیش از یک سال می بینیم که این موضوع به دست فراموشی سپرده شد و سال 94 روز بهار نداشتیم.

نامگذاری یک روز در سال به نام هر شهر حرکتی مثبت در جهت توجه به آداب و سنن و پیشینه و تاریخ هر شهر و مردمان آن است.

حال این نامگذاری ها می تواند منشا تاریخی داشته باشد و یا به زمان خاصی از اجرای آداب و رسوم هر شهر و یا تاریخ وفات یا ولادت بزرگان هر شهر اشاره داشته باشد.

در هر حال امیدواریم که در سال 95 بتوانیم یک روز به نام شهر بهار ثبت کنیم و در این روز گریزی هر چند کوتاه به گذشته و آداب و رسوم بهار زده و نام بزرگان بهاری را زنده نگه داریم.

ما در این شهر بزرگانی در عرصه های مختلف علمی، هنری، ادبی، سیاسی ، ورزشی و ... داریم که این روز می تواند بهانه ای هر چند کوچک برای تجلیل از این بزرگان بوده و تشویقی برای آینده سازان این شهر و دیار باشد.

نباید فراموش کرد که جوانان یک جامعه باید الگوهایی در پیش روی خود ببینند تا بتوانند آینده جامعه خود را بسازند و اگر ما نتوانیم این الگو ها را درست به جوانان معرفی کنیم نتیجه آن چیزی جز افسردگی و مهاجرت نخواهد شد.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • کارشناس :
  در تاریخ ۲۸ تیر ۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
  وقتی کار اداری شد اونجوری هم برنامه اش برگزار میشه، اگر روز بهار هست باید مردم وفعالان اجتماعی ونخبگان شهر باید کار رو برنامه ریزی کرده وموقع اجرا دستگاههای اداری هم بیاد کمکش ولی وقتی سیستم اداری خودش در کار خدمت رسانی مونده میخواد برای روز بهار چیکار کنه؟
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر