شهرستان بهار

شهردار استعفا داد آتش منتقدین تندتر شد

شناسه خبر: ۵۸۵۶
شهردار استعفا داد آتش منتقدین تندتر شد

​اوایل هفته گذشته بود که خبر استعفای شهردار بهار در صدر اخبار محلی قرار گرفت و موجی از انتقادها و پیشنهادها را در محافل مختلف ایجاد کرد.عده ای از این استعفا خوشحال بودند و عده ای ناراحت.

عده ای از این استعفا خوشحال بودند و عده ای ناراحت. عده ای به انتقاد از شهردار پرداخته و عده ای از شورای شهر گلایه مند بودند. این استعفا در صورتی اتفاق افتاد که این اولین باری در دوره تاریخ بهار است که شهرداری قبل از پایان دوره چهار ساله شورا استعفا می دهد.

جویای دلیل استعفای شهردار شدیم و مصاحبه هایی از هر یک از اعضای شورا و شهردار داشتیم ، اما هیچ یک به طور کامل و شفاف دلیل این استعفا را اعلام نکردند و حتی برخی از اعضای شورا که منتقد شهردار بودند نیز از استعفای شهردار ابراز ناراحتی کردند و برخی از اقدامات وی در شهر و شهرداری را قابل تحسین و بی نظیر دانستند.

جالب است که چندی پیش نیز انتخاب شورای شهر بهار به عنوان شورای نمونه از سوی استان خبری شد و یکی از دلایل این انتخاب هماهنگی و همدلی بین شورا و شهرداری اعلام شد که رسانه ای نشدن دلیل استعفای شهردار خود نشان از این هماهنگی حتی پس از پایان همکاریشان داشت.

عده ای از منتقدین به شورا که از ابتدا از انتخاب شهردار غیر بومی ناراضی بودند و آن را بزرگترین انتقاد به شورا می دانستند استعفای شهردار نیز آنها را راضی نکرد و آن را در یک سال باقی مانده از عمر شورای چهارم بازی تبلیغاتی شورا اعلام کرده و در مجامع ، محافل و حتی مساجد مختلف به انتقاد از شورا می پردازند.

عده ای نیز از هم اکنون برای دوره بعدی انتخابات شورا برنامه ریزی کرده اند و از حالا وارد گود شده و از هر وسیله ای برای تخریب چهره شورای شهر استفاده می کنند.

این در حالی است که رئیس شورا و برخی از اعضا از این انتقادها بسیار گلایه مند هستند و آنها را تخریبی می دانند و برخی از اعضا از دلسردی خود برای شرکت در دوره بعدی شورا با جو ایجاد شده می گویند.

اما آنچه که مسلم است هر شخصی و هر مدیری در دوره مدیریت خود دارای نقاط ضعف و قوتی است که مجموع همه این ضعف ها و قوت ها نتیجه عملکرد یک مدیر است. شهردار خلیلی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای ضعفها و قوت هایی در کار خود بود و به اذعان اعضای شورای شهر پاکدستی ، قانون مداری، توجه به زیرساختها و نقاط محروم از ویژگی های مثبت وی بوده و نداشتن ابتکار عمل و نوآوری در کار عمرانی و منظر شهری از ضعف های ایشان بود.

آنچه که مسلم است این است که هیچ مدیری دوست ندارد خاطره ای ناخوش از خود به جای بگذارد و تمام تلاش خود را برای خدمات بهتر به کار می گیرد و شهردار خلیلی نیز این چنین بوده . حال امیدواریم که ایشان در هر جای دیگر که مشغول به خدمت خواهد شد ، بتواند به نحوی شایسته به مردم خدمت کند و ارزوی موفقیت برای ایشان داریم.

اما حال با استعفای شهردار ، بار دیگر زمزمه های جایگزینی شهردار بومی قوت گرفته و گزینه هایی از سوی شورای شهر اعلام شده است؛ اما سخنی که شورای شهر در انتخاب شهردار بومی در قالب درد دل بیان می کند این است که« مردم به مدیر بومی بها نمی دهند. نمونه اش همین شورای شهر است. اعضایی که خود با رای خود انتخاب کرده اند با بی مهری تمام از سوی مردم مواجه شده اند و هر روز به گونه ای تخریبی با شورای شهر برخورد می کنند.»

تجربه نیز شاهد این ادعاست و همه به این نقص اذعان دارند که در شهر عرق خاصی بر انتخاب مدیر بومی وجود دارد؛ اما حمایتی برای ادامه کار و پیشرفت آنها وجود ندارد. در چنین شرایطی امیدواریم که مسئولین بومی بتوانند در این شهر قبول مسئولیت کنند و مردم نیز با این مدیران همراهی لازم را داشته باشند اگرچه لیاقت و شایستگی برخی مدیران غیر بومی در شهرستان را نمی توان نادیده گرفت.

پی نوشت: شاید یکی از منتقدین اصلی به شهردار سابق و حتی شورا در زمان کنونی پایگاه خبری نشاط شهر تلقی شود و این سوال برای برخی کاربران ایجاد شود که چرا نشاط شهر موضع چندگانه ای در مورد این موضوع دارد؛ اما در پاسخ باید بگوییم که رسالت خبری ما ایجاب می کند که هر دو روی سکه را ببینیم و هم منتشر کننده انتقادات باشیم و هم تحلیل خود را ارائه دهیم.

انتشار مقاله «عملکرد سه ساله شهردار سابق» باعث سرازیر شدن موجی از انتقادات به نشاط شهر شد و آن را بی انصافی تلقی کردند کما اینکه تا جای ممکن سعی کردیم همه نظرات و انتقادهای ارسالی را منتشر کنیم، اما آنچه مسلم است این است که هیچ غرض ورزی در کار نبوده و همانطور که درمتن مقاله آورده شده مطالب منتشر شده بر اساس دیده ها، بازدید از سایت شهرداری، نظر برخی کارشناسان، صاحب نظران، نظر برخی فعالان اجتماعی شهر، نظر برخی کارمندان شهرداری و پیام های ارسالی به سایت و کانال نشاط شهر جمع آوری شده است و اجازه سوء استفاده برخی افراد را از صریح گویی نشاط شهر نخواهیم داد.

در آخر ضمن تشکر از زحمات مهندس خلیلی و شورای دلسوز شهر، به خاطر انتقادپذیری بالا و همچنین حمایت های همیشگی شان امیدواریم که شاهد موفقیت روزافزون این عزیزان در هر سمت و جایگاهی باشیم.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • شهروند :
  در تاریخ ۲۴ امرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۳۱
  از زحمات وتلاشهای جناب اقای عیسی شهبازی طی حدود دو دهه در کمیته امداد شهرستان تشکر می کنم وبرایشان ارزوی موفقیت وسلامتی می کنم.
 • شهروند :
  در تاریخ ۲۴ امرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۳۴
  از زحمات وتلاشهای جناب اقای مهندس علی رنجبر ضرابی طی دوره تصدی ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تشکر می کنم وبرایشان ارزوی موفقیت وسلامتی می کنم.
 • بهاری ام :
  در تاریخ ۲۴ امرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
  این چیز ها غرض ورزی های برخی جریانات خاص که نشاط ام به دام آن ها افتاد رو توجیع نمی کند
 • همشهری :
  در تاریخ ۲۶ امرداد ۹۵ ساعت ۰۹:۰۲
  اگر شهر را دوست دارید همه بخشها نیاز به دیدن ، نقد و پیشنهاد دارند ....حدود پنجاه اداره ونهاد دولتی ونیمه دولتی در شهرستان با ضعف ها وقوت ها فعالیت می کنند اما کوتاهترین دیوار برای نقد(تخریب)منصفانه(غیرمنصفانه) دیوار شورای اسلامی شهر وشهردار است برای افرادی که........
 • شهر یار shahre yaar :
  در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۵ ساعت ۱۸:۰۳
  این در حالی است که رئیس شورا و برخی از اعضا از این انتقادها بسیار گلایه مند هستند و آنها را تخریبی می دانند و برخی از اعضا از دلسردی خود برای شرکت در دوره بعدی شورا با جو ایجاد شده می گویند.

  باز خدارو شکر اینا نمیایند که باعث پسرفت بیشتر بهار بشوند.
  حداقل انتقادات اثر خوبی داشت.

  عملکرد مثبت ایشان پاکدستی و قانونمداری گفته شده /
  پس نه شورای شهر میخواست یه نفر کج دست و خلافکار انتخاب کنه؟.

  خواهشا واسه انتخاب چنین فردی رو سر مردم منت نذارین.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر