شهرستان بهار

افتتاح 5 پروژه آموزشي در هفته دولت در بهار

شناسه خبر: ۵۹۲۰
افتتاح 5 پروژه آموزشي در هفته دولت در بهار

فرماندار بهار خبر داد: افتتاح 5 پروژه آموزشي در هفته دولت در بهار

به گزارش نشاط شهر به نقل از فرمانداری بهار، شوراي آموزش و پرورش شهرستان بهار در محل مديريت آموزش و پرورش اين شهر برگزار شد.در اين جلسه ابتدا امام جمعه بهار گفت: آموزش و پرورش رکن اصلي توسعه کشور است و همه بايد با مشارکت و همفکري تلاش کنيم تا اين سيستم بر اساس سياستهاي تعيين شده در شهرستان حرکت نمايد تا به توسعه برسيم. حجت الاسلام و المسلمين حاتم نيا اضافه کرد: آموزش و پرورش دستگاه انسان سازي است و بايد اين سيستم در راستاي تربيت دانش آموزاني مومن و متعهد تلاش نمايد و معلمان به عنوان ضلع اصلي تربيت در اين زمينه نقش مهمي دارند و بايد در کنار تعليم، تربيت صحيح اسلامي سرلوحه کار قرار گيرد تا افرادي توانمند براي کشور پرورش يابد زيرا پايه هاي اوليه تربيت دانش آموزان به عنوان سرمايه هاي معنوي در آموزش و پرورش گماشته مي شود.

در ادامه مدير آموزش و پرورش شهرستان بهار اجراي دقيق پروژه مهر را از اولويت هاي آموزش و پرورش شهرستان بهار برشمرد و گفت: پروژه مهر نماد مديريت و مظهر بهره وري است و استفاده از همه ظرفيت ها در قالب پروژه مهر براي آماده شدن و شروع سالتحصيلي جديد يکي از برنامه هاي اولويت دار آموزش و پرورش شهرستان بهار است که در قالب تشکيل شوراي پروژه مهر 95 اجرايي خواهد شد و اين شورا به منظور برنامه ريزي و هماهنگي کليه فعاليتها و تمهيد مقدمات بازگشايي مدارس بر اساس پروژه مهر بر اساس 5 محور سازماندهي، تعمير و تجهيز، توجيه و تبليغ، تاييد صلاحيت و نظارت و ارزيابي تشکيل شده است که شهرستان بهار در زمينه اجراي پروژه مهرگامهاي اساسي برداشته است تا شاهد آغازي مطلوب در مهر ماه در سطح شهرستان باشيم.

وي تصريح کرد: هدف از پروژه مهر برنامه ريزي به منظور فراهم نمودن زمينه هاي مناسب و تمهيد مقدمات و کارهاي لازم جهت بازگشايي هر چه باشکوهتر مدارس و مقدمه عملياتي نمودن تعميق و تثبيت فرايند ياددهي و ياد گيري است. يوسف سعيدي ادامه داد: اولين گام در پروژه مهر ثبت نام از دانش آموزان است که تاکنون 76/86 درصد دانش آموزان معادل 10 هزار و 152 نفر ثبت نام شده اند و اين ثبت نام تا 10 شهريورماه ادامه دارد.

وي افزود: ساماندهي نيروي انساني در مدارس نيز آغاز شده و امسال در شهرستان بهار مشکل نيروي انساني وجود ندارد. وي اعلام کرد: 6654 دوره کتاب در مقطع ابتدايي و 308 دوره کتاب براي پيش دانشگاهي تهيه شده که مراکز فروش از 15 شهريور مجاز به توزيع کتب مي باشند. وي اظهار داشت: با توجه به اولين سال استقرار پايه دهم و ارائه کتب جديدالتاليف، دوره هاي آموزشي براي به روز رساني اطلاعات دبيران به صورت موظفي برگزار ميشود. وي با اشاره به کسب رتبه ممتاز شوراي آموزش و پرورش شهرستان بهار در استان گفت: با برگزاري هاي جلسات مدون و با برنامه و مصوبات کارآمد و اجراي مصوبات موفق به کسب رتبه ممتاز در استان شده ايم. وي به پروژه هاي قابل افتتاح در هفته دولت اشاره کرد و گفت: 5 پروژه شامل مدرسه يک کلاسه دانش اکبرآباد، هنرستان آيت الله بهاري، 6 کلاسه مريم بهادربيگ، حجر نورآباد و سالن ورزشي مالک اشتر بهادربيگ با اعتباري بالغ بر 3 ميليارد و 850 ميلون تومان در هفته دولت به بهره برداري مي رسد و عمليات عمراني مدرسه پرلوک با اعتبار 710 ميليون ريال آغاز خواهد شد.

وي به برنامه هاي هفته دولت اشاره کرد و گفت: عيادت و سرکشي از همکاران بيمار، سرکشي از خانواده شهداي فرهنگي، برگزاري مسابقات مختلف فرهنگي، قرآني و ورزشي، گلباران گلزار شهدا، ديدار با امام جمعه، صدور تقديرنامه براي همسران کارکنان اداري از مهمترين برنامه هاي پيش بيني شده است. وي تاکيد کرد: اجراي قانون رتبه بندي معلمان در مجلس شوراي اسلامي ضروري است زيرا نيروهاي خدماتي از مرحله اول رتبه بندي معلمان بهره اي نبردند. وي ادامه داد: با توجه به اينکه 5/32 درصد فضاهاي آموزشي شهرستان با قدمت بالاي 30 سال هستند، براي نگهداري مدارس و جلوگيري از فرسوده شدن اموال بيت المال بايد رديف خاصي درنظر گرفته شود.

وي عمده مشکل فضاي آموزشي را در شهرک فرهنگيان بهار دانست و گفت: عمده فشار پايه ابتدايي در دو مدرسه باباطاهر و حضرت زهرا (س) مي باشد که 665 دانش آموز ابتدايي (معادل يک سوم دانش آموزان اين مقطع) در اين دو مدرسه مشغول به تحصيل مي باشند. وي ادامه داد: با توجه به واقع شدن پروژه 320 واحدي مسکن مهر در نزديکي شهرک فرهنگيان بهار نياز بسيار زيادي به احداث مدرسه در شهرک فرهنگيان داريم تا بتوانيم پاسخگوي دانش آموزان اين منطقه باشيم و در اين راستا زميني به مساحت 2900 متر با شهرداري تهاتر شده که مدرسه 12 کلاسه در شهرک فرهنگيان احداث شود تا مشکل فضاي آموزشي مرتفع گردد. يوسف سعيدي تعمير و تجهيز مدارس را مورد اشاره قرار داد و گفت: تعمير و تجهيز مدارس در راستاي اجراي پروژه مهر در حال انجام است و همچنين از محل سه درصد قير يارانه اي در اختيار شهرستان ها حياط مدرسه والفجر و ايزوگام مدارس معين صالح آباد، ريحانه، قدس و حضرت زهرا انجام شده و 7 مدرسه به سيستم گرمايشي پکيج مجهز شده است.

سعيدي تصريح کرد: مدارس شبانه روزي با مشکل شديد سرانه هاي مدارس روبرو مي باشد و اين مدارس در حال حاضر با صرفه جويي مطلق اداره مي شوند که بايد تمهيداتي در اين زمينه انديشيده شود. وي به وضعيت تحصيلي دانش آموزان شهرستان بهار در خرداد 95 اشاره کرد و گفت: وضعيت تحصيلي دانش آموزان در خرداد 95 بسيار مطلوب بوده و در دوره ابتدايي با 33/98 درصد قبولي، در دوره متوسطه اول با 69/97 درصد قبولي و در دوره متوسطه دوم با 37/93 درصد قبولي شاهد رشد رتبه شهرستان بوده ايم و در بين مناطق 19 گانه رتبه سوم را کسب نموده ايم.در ادامه نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي گفت: اثرگذاري آموزش و پرورش در جامعه امروز به خوبي مشهود است و تربيت انسانها در مسير آزادگي و خداجويي نيازمند تلاش بيشتر مجموعه آموزش و پرورش و هزينه در آموزش و پرورش به مانند سرمايه گذاري است و اين درحالي است که در گذشته به دلايل غير منطقي به اين مجموعه کم توجهي شده است.

محمدعلي پورمختار اضافه کرد: در حوزه آموزش و پرورش به حرکت انقلابي، شبيه به نظام سلامت نيازمنديم تا خدمات بهتر به فرهنگيان ارائه شود. وي درخصوص اهميت فضاها و تجهيزات آموزشي گفت: در صورت وجود امکانات مطلوب و فضاهاي آموزشي استاندارد مي توان شاهد تحول اساسي در نظام آموزش و پرورش شد و در اصلاح قانون بخشي از مقررات دولت براي نگهداري مدارس رديفي در نظر گرفته شده که از محل فروش نفت و ارزش افزوده (امور مالياتي) به اين منظور اختصاص مي يابد و در صورت عدم کفايت در برنامه ششم لحاظ خواهد شد. وي اظهار داشت: مباحث رتبه بندي معلمان، بيمه طلايي، سرانه مدارس شبانه روزي نيز پيگيري خواهد شد.

پورمختار کسب رتبه هاي برتر آموزش و پرورش در زمينه هاي مختلف را قابل تقدير دانست و گفت: اين موفقيت ها در عرصه هاي گوناگون مرهون تلاش مديريت و کليه عوامل آموزش و پرورش شهرستان بهار مي باشد.در ادامه فرماندار بهار گفت: شوراي آموزش و پرورش شورايي اثرگذار است و بايد در اين شورا تصميماتي اتخاذ شود که در پيشبرد امور علمي موثر باشد. محسن مرادي پناه با اشاره به جهاني شدن شهر لالجين گفت: جشن جهاني شدن لالجين در شب 4 شهريور با حضور معاون رئيس جمهور، استاندار، ائمه جمعه استان و اقشار مختلف مردمي برگزار مي شود که انتظار حضور مردم در اين جشن وجود دارد. محسن مرادي پناه اضافه کرد: خط کشي خيابان هاي شهر و فضاسازي شهر، قبل از بازگشايي مدارس ضروري است که شهرداري بايد اقدامات لازم را انجام دهد. وي افزود: سياست اصلي دولت تدبير و اميد کيفيت بخشي آموزشي است که همه بايد دست به دست هم دهيم تا اين مهم در شهرستان تحقق يابد و کسب رتبه هاي برتر در زمينه هاي گوناگون نشان از بالا رفتن کيفيت آموزشي است که حاصل تلاشها در حوزه هاي مختلف است.

وي گفت:اعتبارات آموزش و پرورش جوابگوي نياز نمي باشد که بايد خيرين توجه ويژه اي به اين سيستم داشته باشند تا بتوانيم به اهداف عالي برسيم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر