شهرستان بهار

8.8 درصد سهم صادرات همدان در بخش صنایع دستی است

شناسه خبر: ۵۹۹۹
 8.8 درصد سهم صادرات همدان در بخش صنایع دستی است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: 8.8 درصد سهم صادرات همدان در سال 94 در بخش صنایع دستی بوده است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا علی مالمیر شامگاه سه شنبه در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان همدان افزود: در استان همدان 6 درصد اشتغال استان معادل 36 هزار نفر سهم در بخش های صنایع دستی است.
وی اضافه کرد: صنایع دستی در توسعه صادرات کشور نقش اساسی را دارد و در توسعه و ارزآوری و هم در ایجاد تعامل بین فرهنگ های مختلف نقش دارد.
وی صنایع دستی را از جمله فاکتورهای ارزیابی شهرهای تاریخی برشمرد و افزود: صنایع دستی شهرهای تاریخی از جمله تبریز و اصفهان در ارزیابی این شهرها و کسب امتیاز و وجهه ایده آلی که در حال حاضر از آن برخوردار هستند نفش موثری داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اظهار کرد: باتوجه به اینکه اغلب صنایع در دنیای امروز آلودگی و آسیب های زیست محیطی متعددی دارند، توجه به صنایع دستی که بدون مخاطرات محیط زیستی شکل می گیرد می تواند یکی از نقاط برجسته در اشتغالزایی و توسعه باشد.
وی از دیگر ویژگی صنایع دستی را همخوانی با شرایط فرهنگی جامعه ذکر کرد و افزود: از جمله معیارهای مهم در انتخاب شهر لالجین، بعنوان پایتخت سفال جهان نیز همین شرایط فرهنگی منطبق با صنعت سفال بوده است و چه تولیدی زیباتر از هنر که می تواند فرهنگ ما را صادر و تقویت هم بکند.
مالمیر در ادامه به نقش صنایع دستی در اقتصاد مقاومتی اشاره و افزود: صنایع دستی به دلیل درون زا بودن و برخورداری از ویژگی های بومی و ملی کاملا منطبق بر اقتصاد مقاومتی است.
دوازدهمین نمایشگاه صنایع دستی در استان همدان با ظرفیت 160 غرفه در 70 رشته در محل دائمی شرکت نمایشگاه های بین المللی همدانبه مدت یک هفته برگزار شده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر