شهرستان بهار

اشک و لبخند در رقابت های شطرنج نوجوانان ایران در همدان

شناسه خبر: ۶۰۱۰
 اشک و لبخند در رقابت های شطرنج نوجوانان ایران در همدان

رقابت های شطرنج زیر 8 و 10 سال پسران کشور به میزبانی شهر مریانج همدان با اشک و لبخند شطرنجبازان شرکت کننده، گلایه های میزبان از استقبال کم خانواده های همدانی و گردشگری مهمانان از شهر جهانی سفال همراه است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا شطرنجبازان نوجوان حاضر در این رقابت ها اغلب پس از باخت گریستند و صدای ناله های برخی از شطرنجبازان بغض خانواده ها را نیز به دنبال داشت.
شوق شطرنجبازان پیروز در میدان رقابت ها نیز با سرو صدا و حتی دست زدن همراه بود به طوریکه دست اندرکاران اجرایی بازی ها را وادار به تذکر کرد.
استقبال چشمگیر شطرنجبازان و خانواده آنان از این رقابت ها در حالی است که شطرنجبازان همدانی کمترین استقبال را داشته اند به طوری که گلایه مندی احمد علی بابایی رئیس هیات شطرنج استان همدان را به دنبال داشت.
علی بابایی در این باره گفت: تمام سعی ما از کسب امتیاز میزبانی این رقابت ها فرصت دادن به شطرنجبازان رده زیر 8 و 10 سال استان همدان برای رقابت با حریفان قدرتمند داخلی با حداقل هزینه به لحاظ میزبانی بود.
وی افزود: متاسفانه خانواده شطرنجبازان همدانی از این رقابت ها استقبال خوبی نداشتند در حالیکه بهترین فرصت برای کسب تجربه اندوزی و ارزیابی سطح فنی و کیفی فرزندان شطرنجباز آنان بود.
این رقابت ها با استقبال بسیار چشمگیر خانواده شطرنجبازان مهمان همراه است و برخی از والدین شطرنجبازان حتی ایستاده از روی سکوها به تماشای بازی فرزندان خود می پردازند.
یکی از نوجوانان شطرنجباز به دلیل از دست دادن مهره وزیر خود آنچنان به گریه پرداخت که والدین او قصد ورود به محل بازی ها را داشتند اما دست اندرکاران اجرایی بازی ها این شطرنجباز را به آرامش فراخواندند.
177 شطرنجباز در این رقابت ها شرکت دارند که 79 نفر در رده زیر 8 سال و 98 نفر در رده زیر 10 سال هستند.
از استان میزبان تنها شش شطرنجباز در رده سنی زیر 10 سال و چهار شطرنجباز در رده سنی زیر 8 سال حضور دارند که برخلاف انتظار هیات شطرنج همدان بود.
10 داور کار قضاوت این دوره از رقابت ها را برعهده دارند.
استان های البرز، تهران، فارس، مازندران و گیلان جزو بیشترین شرکت کننده در رقابت های شطرنج زیر 8 و 10 سال کشور در همدان هستند.
خانواده شطرنجبازان مهمان در ساعات خارج از رقابت ها ضمن گردشگری در نقاط تاریخی و دیدنی همدان، استقبال خوبی از لالجین شهر جهانی سفال داشته اند.
بازار خرید سفال و سرامیک شهر لالجین و آرامگاه باباطاهر و بازدید از جاذبه های تاریخی و گردشگری همدان مورد استقبال بسیار مطلوب خانواده شطرنجبازان حاضر در این رقابت ها قرار دارد.
این رقابت ها از تاریخ روز شنبه 20 شهریور تا 26 شهریور ماه جاری به میزبانی مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی شهر مریانج از توابع شهرستان همدان برگزار می شود و بازی ها طبق قوانین فدراسیون جهانی شطرنج (فیده ) و در 9 دور به روشی سوییسی انجام خواهد شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر