شهرستان بهار

برگزاری جلسه شورای جهانی لالجین در آینده نزدیک/اعتبارات صنایع دستی کشور چقدر است؟

شناسه خبر: ۶۳۳۵
برگزاری جلسه شورای جهانی لالجین در آینده نزدیک/اعتبارات صنایع دستی کشور چقدر است؟

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به زودی جلسه شورای جهانی لالجین برای بررسی وضعیت این شهر تشکیل خواهد شد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرنگار "همدان نیوز"، بهمن نامور مطلق با حضور در همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:انتظار سازمان از لالجین پس از جهانی شدن و تغییرات پس از آن بیشتر بود البته اقدامات تأثیر گذار بوده اما شهر جدیدی که مورد انتظار بود دیده نشد.

وی ادامه داد: برای بررسی شرایط قرار شد جلسه شورای جهانی با حضور مسئولان و هنرمندان شهر لالجین و استان همدان و نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

نامور مطلق با بیان اینکه اعتباراتی ویژه برای چهار شهر جهانی کشور در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: اعتباراتی برای بهبود وضعیت سفالگری در لالجین اختصاص یافته است.

وی در خصوص مشکلات موجود در بسته بندی سفال، یادآور شد: نمی توان انتظار داشت که مشکل بسته بندی در یک شب حل شود؛ در حال حاضر شرایط نسبت به قبل بهتر است و بسته بندی سفال وضعیت بهتری دارد.

وی اضافه کرد:اگر بخواهیم اجازه صادرات و یا شرکت در نمایشگاه را به هنرمندانی که آثارشان بسته بندی ندارد، ندهیم این تعداد باید حذف شوند بنابراین برای جلوگیری از حذف صنعتگران و هنرمندان، برنامه سازمان حمایت و تشویق برای بسته بندی سفال است البته بایستی خیران و سرمایه گذاران در این زمینه فعال باشند.

نامور مطلق با بیان اینکه در سالهای قبل در اعتبارات سازمان میراث فرهنگی هیچ سرفصل اختصاصی برای صنایع دستی وجود نداشت، گفت: خوشبختانه در سه سال گذشته صنایع دستی سر فصل اختصاصی داشته و شرایط برای حمایت از این بخش بهبود یافته است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پایان خاطرنشان کرد: اعتبارات سازمان ۵۰ میلیارد تومان و اعتبارات دریافتی از بانک ها بیش از یکصد میلیارد تومان است و در مجموع می توان گفت اعتبارات برای حمایت از بخش صنایع دستی بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر