شهرستان بهار

تدبیر دولت نتوانست امیدی به مردم بهار در ساخت درمانگاه تامین اجتماعی بدهد

شناسه خبر: ۶۴۴۴
تدبیر دولت نتوانست امیدی به مردم بهار در ساخت درمانگاه تامین اجتماعی بدهد

درمانگاه تامین اجتماعی حقی که دولت تدبیر و امید نتوانست برای مردم بهار آن را محقق کند

به گزارش نشاط شهر ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در بهار یکی از پروژه هایی است که با فراز و فرودهای مختلفی در سالهای اخیر مواجه شد.

شهر بهار با دارا بودن 40 هزار صاحب دفترچه بیمه تامین اجتماعی یکی از شهرهایی است که باید از حق داشتن درمانگاه برخوردار باشد. سال گذشته روال اداری ساخت درمانگاه در بهار صورت گرفت و بودجه لازم برای ساخت آن نیز در نظر گرفته شده بود که متاسفانه به دلایلی این کار صورت نگرفت و کلنگ زنی درمانگاه آنقدر به تعویق افتاد که سال به پایان رسید و بودجه اختصاصی آن به دلیل شروع نشدن کار به حساب اصلی برگردانده شد.

این پروژه سال قبل در مقطعی حتی به عنوان یکی از پروژه های ویژه دهه فجر مطرح شد اما به دلایل نزدیکی به انتخابات و وعده و وعیدهای انتخاباتی از لیست برنامه های دهه فجر حذف شد.

از یکی از اعضای شورای شهر بهار که پیگیر ساخت این درمانگاه بود جویای روند کار شدیم و وی در پاسخ گفت: در چند هفته اخیر پیگیر کار شده ایم و با مدیریت درمان استان در این خصوص جلسه ای داشتیم و وی اظهار امیدواری کرد که برای سال آینده این پروژه کلنگ زنی شود.

مجید قاسمی جمشید گفت: قرار بود امسال کلنگ زنی شود اما اظهار داشته اند که چون امسال بودجه ای برای ساخت آن در دست نیست و نمی خواهند بین کلنگ زنی و ساخت فاصله بیفتد ، به این دلیل کلنگ زنی در امسال را به تعویق انداخته اند تا سال آینده که بودجه آن به حساب ریخته شد کار کلنگ زنی را نیز انجام دهند.

وی ادامه داد: مدیریت درمان استان اظهار داشته که اگر خیری پیدا شود که بخواهد در ابتدای کار ساخت درمانگاه کمک کند حتی حاضر به کلنگ زنی در سال جاری نیز می باشیم.

قاسمی به احتمال جابجایی این درمانگاه از شهر بهار به لالجین اشاره کرد و گفت: این موضوع تقریبا منتفی است و این درمانگاه در شهر بهار ساخته خواهد شد و در تثبیت درمانگاه در بهار، عوامل مختلفی همچون سازمان های مردم نهاد، پیگیری های شورای شهر، پیگیری های استاندار و انتشار اخبار از سوی رسانه ها و طومار امضا شده از سوی مردم و همچنین پیگیری های دکتر صفری مدیریت درمان استان دخیل هستند.

اما با وجود این، پیگیر ساخت این درمانگاه از مدیریت درمان تامین اجتماعی استان همدان شدیم و در تماسی که با دفتر دکتر صفری گرفتیم تنها جمله ای که از دفتر وی دریافت کردیم این بود: «در حال پیگیری هستیم». جمله آشنایی که تاریخ انقضاء نداشته و مدت زمان نیز شامل حال آن نمی شود. گاه ممکن است این پیگیری دو ماه به طول بیانجامد و گاه یک سال و گاه به عمر یک دولت.

جالب است که دکتر صفری خود شخصا حاضر به گفتگو با خبرنگار ما نشد و به همین پیغام یک جمله ای بسنده کرد.

آنچه از وضعیت کنونی برمی آید این است که تدبیر دولت نتوانسته تاکنون این حق مسلم شهروندان را محقق سازد وباید دید آیا وعده ها در این خصوص عملی خواهد شد یا خیر و آیا در چند ماهه پایانی دولت یازدهم آیا مردم بهار از این حق بهره مند خواهند شد یا خیر؟

انتهای پیام/

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • کارگر :
  در تاریخ ۱۴ دی ۹۵ ساعت ۱۴:۰۴
  هرکس به هر نیت راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی کارگرها رو عقب انداخت خدا عوضش بده
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر