شهرستان بهار

​رقابت 103 نفر برای 20 کرسی نمایندگی شورای شهرهای بهار

شناسه خبر: ۶۷۹۵
​رقابت 103 نفر برای 20 کرسی نمایندگی شورای شهرهای بهار

دومین نشست انتخاباتی فرماندار شهرستان بهار در ستاد انتخابات شهرستان برگزار شد.

در این نشست رئیس ستاد انتخابات شهرستان بهار ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص روند اجرایی انتخابات گفت: طبق برنامه زمانبندی شده، فرآیند اجرایی انتخابات در شهرستان دنبال می شود و در زمان قانونی، ثبت نام از کاندیداها انجام شده و صلاحیت داوطلبین در هیات های اجرایی و نظارت صورت گرفته است.

فرماندار بهار در خصوص تعداد داوطلبین شورای شهر و روستا گفت: در بخش صالح آباد 160 نفر، در بخش لالجین 119 نفر و در بخش مرکزی بهار 132 نفر کاندید عضویت در شوراهای اسلامی روستا شدند که پس از بررسی هیات اجرایی و نظارت، در بخش صالح آباد 6 نفر در هیات اجرایی و یک نفر در هیات نظارت رد صلاحیت شدند و در بخش لالجین یک نفر در هیات اجرایی و 3 نفر در هیات نظارت رد صلاحیت شدند و در بخش مرکزی یک نفر در هیات اجرایی رد صلاحیت شدند و در مجموع در بخش های شهرستان بهار 8 نفر از سوی هیات اجرایی و 4 نفر از سوی هیات نظارت رد صلاحیت شدند و هم اکنون 399 نفر احراز صلاحیت شدند و در مجموع 399 نفر برای 225 کرسی شورای اسلامی روستاها در شهرستان بهار رقابت خواهند کرد.

محسن مرادی پناه ادامه داد: در شهر بهار 37 نفر شامل33 مرد و 4 زن جهت کاندید نمایندگی شورای و در شهرهای لالجین 24 نفر شامل20 مرد و 4 زن ، در شهر صالح آباد 30 نفر شامل20 مرد و 4 زن و در شهر مهاجران 17 نفر شامل16 مرد و یک زن ثبت نام کردند که 2 نفر از شهر بهار اعلام انصراف کرده اند و 3 نفر در شهر صالح آباد توسط هیات نظارت رد صلاحیت شدند و در مجموع 103 نفر برای 20 کرسی شورای اسلامی شهرها در شهرستان بهار رقابت خواهند کرد.

مرادی پناه اظهار داشت: در همه روستاهای شهرستان بهار انتخابات برگزار خواهد شد و در 15 روستا شورای 5 نفره و در 50 روستا شورای 3 نفره تشکیل خواهد شد.

وی به معیار مدرک تحصیلی داوطلبین عضویت در شورای روستاها اشاره کرد و گفت: در روستاهای بخش لالجین 3 نفر و در صالح آباد 2 نفر دارای کارشناسی ارشد هستند و در بخش مرکزی بهار 7 نفر، در بخش لالجین 9 نفر و در بخش صالح آباد 13 نفر دارای مدرک کارشناسی هستند و در بخش مرکزی بهار 43 نفر، در بخش لالجین 23 نفر و در بخش صالح آباد22 نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و در بخش مرکزی 86 نفر، در بخش لالجین 81 نفر و در بخش صالح آباد 119 نفر از مهارت خواندن و نوشتن برخوردارند و در مجموع در شورای روستاها، 5 نفر دارای کارشناسی ارشد، 29 نفر دارای کارشناسی، 88 نفر دیپلم و 286 نفر از مهارت خواندن و نوشتن بهره مندند.

مرادی پناه اظهار داشت: از مجموع ثبت نام کنندگان شورای روستاها در بخش مرکزی 57 نفر، در لالجین 53 نفر، در صالح آباد 72 نفر و در مجموع 204 نفر سابقه حضور در ادوار گذشته شوراهای اسلامی روستاها را دارند.

وی اعلام کرد: در شهر بهار از ثبت نام کنندگان 11 نفر کارشناسی ارشد، 23 نفر کارشناس، 1 نفر کاردان، یک نفر حوزوی و یک نفر دیپلم هستند و در شهر لالجین 8 نفر کارشناسی ارشد، 11 نفر کارشناس، 4 نفر کاردان و یک نفر دیپلم می باشند و همچنین در شهر صالح آباد 7 نفر کارشناسی ارشد، 19 نفر کارشناس و 4 نفر کاردان هستند و در شهر مهاجران 1 نفر کارشناسی ارشد، 9 نفر کارشناس، 3 نفر کاردان و یک نفر دیپلم می باشند.

مرادی پناه اظهار داشت: از مجموع ثبت نام کنندگان جهت عضویت در شورای اسلامی شهر ها در شهرستان بهار در مجموع 25 نفر سابقه حضور در ادوار گذشته شوراهای اسلامی شهرها را دارند که از این تعداد 8 نفر از شورای ادوار گذشته شهر بهار می باشند.

فرماندار بهار در انتها بر رعایت زمان قانونی تبلیغات تاکید کرده و گفت: به داوطلبین پیشنهاد می کنم که اخلاق مداری را سرلوحه خود قرار دهند چرا که یکی از شاخصه های مهم دینی است و به آن تکیه شده است و داوطلبین در تبلیغات بیشتر به معرفی خود ، برنامه ها و قابلیت هایشان بپردازند و از تخریب رقبا اجتناب کنند.

شایان ذکر است زمان تبلیغات کاندیدای شوراهای اسلامی شهر و روستا از 21 اردیبهشت تا ساعت هشت صبح روز 28 اردیبهشت می باشد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر