شهرستان بهار

مدیرکل منابع طبیعی استان همدان گفت :

بخش خصوصی می تواند برای بهره برداری از پارک جنگلی چایان وارد کار شود

شناسه خبر: ۶۸۶۰
 بخش خصوصی می تواند برای بهره برداری از پارک جنگلی چایان وارد کار شود

روز گذشته قضات و مسئولین قضایی شهرستان بهار از مراتع و اراضی ملی در سطح شهرستان بهار بازدید کردند.

به گزارش بهارانه، در این بازدید که با هماهنگی اداره منابع طبیعی شهرستان بهار برگزار شد، مدیر کل اداره منابع طبیعی و مسئولین نیز حضور داشتند.

هدف از این بازدید آشنایی قضات ، دادستان و مسئولین قضایی با مراتع و اراضی ملی شهرستان و ضرورت رسیدگی به پرونده های مربوط به آن بیان شد.

در این بازدید مدیر کل اداره منابع طبیعی استان همدان از اهمیت مراتع و اراضی ملی و مخاطرات این اداره در مواجهه با برخی از سودجویان و حتی مخاطرات طبیعی سخن گفت و تاکید کرد که در برخی از موارد لازم است که پرونده های مربوطه به سرعت رسیدگی شوند تا جلوی سوء استفاده های احتمالی گرفته شود.

خزایی در ادامه در خصوص دفن زباله و مواد غیر قابل بازیافت در مناطق کوهستانی و مراتع در برخی از مناطق روستایی گفت: دفن زباله در مراتع و منابع ملی باعث آلوده شدن محیط می شود. رسیدگی به طبیعت نیاز به آموزش و ترویج دارد و ما در این مورد کم نگذاشته ایم و تا حد ممکن کارشناسان ما در روستاها حاضر شده و کلاس های آموزشی برای مردم گذاشته شده است؛ اما باید مردم ما یاد بگیرند که تا حد ممکن کمتر از مواد غیر قابل بازیافت استفاده کنند تا کمتر به محیط آسیب وارد شود.

خزایی در مورد آتش سوزی هایی که با گرم شدن هوا در مراتع اتفاق می افتد گفت: بیشتر این آتش سوزی ها به دلایل غیر عمد صورت می گیرد و با گرم شدن هوا تعداد آتش سوزی ها بیشتر می شود؛ اما اداره منابع طبیعی به تجهیزاتی مثل مکنده های آتش و آتش کوب مجهز است و در حال افزایش تعداد این تجهیزات هستیم تا در زمان رخداد حوادث به راحتی بتوانیم آتش را مهار کنیم.

خزایی ادامه داد: با وجود این ما نیازمند کار ترویجی و آموزشی برای روستائیان هستیم تا در زمان وقوع آتش سوزی در کمترین زمان ممکن آتش مهار شده و مناطق کمتری را درگیر کند.

خزایی همچنین در مورد جنگلکاری چایان و واگذاری آن به شهرداری بهار گفت: در برنامه پنجم توسعه ماده قانونی داشتیم که بر طبق آن باید عرصه پارک های نزدیک شهرها بدون بهره مالکانه در اختیار شهرداری ها قرار گیرد تا بتوان بهره برداری درست از آن انجام شود.

وی ادامه داد: شهرداری باید در آن طرح دهد تا آن را تبدیل به پارک کند همچنین شهرداری با استفاده از توان بخش خصوصی می تواند در بهسازی، زیبسازی و سبک سازی کار کرده و محل را برای تفرج کننده ها مهیا کرده و این زمین را برای بخش خصوصی اقتصادی کند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر