شهرستان بهار

نبود اشتغال عامل مهاجرت جوانان روستا

شناسه خبر: ۶۸۶۱
نبود اشتغال عامل مهاجرت جوانان روستا

روزی می رسد حسین آباد خالی از سکنه خواهد شد

به گزارش نشاط شهر، دوازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار شد و رئیس جمهور کنونی، حسن روحانی، مجاز به شرکت در انتخابات برای دومین بار پیاپی شد که با سید ابراهیم رئیسی ,سید مصطفی هاشمیطبا و سید مصطفی میرسلیم رقابت کرد.
در نهایت طبق نتیجه رسمی حسن روحانی با کسب ۵۷٪ آرا مجدداً به عنوان رئیس جمهور ایران انتخاب شد.
نقش پررنگ جوانان و نوجوانان در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران برکسی پوشیده نیست چرا که تمام اعضای ستادهای این نامزد انتخاباتی را جوانان تشکیل داده بودند و حضور پرشور جوانان در روز رای گیری برای همه محرز بود .
در نشست خبری که دکتر روحانی با خبرنگار رسانه ها داشتند در خصوص جوانان گفت:شور انتخابات اخیر را بیشتر از همه جوانان دختر و پسر ما بوجود آوردند، البته همه به شور انتخاباتی کمک کردند.
وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم پیرو راه مردم و جوانان باشیم و در 100 روز اول و شاید زودتر در زمینه کارورزی کارمان را شروع کنیم چرا که اشتغال مهمترین گزینه جوانان امروز است و ما در افتتاحیه طرح هایی که در تمام استان ها اخیرا داشته ایم از استاندار آن استان آمار اشتغال جوانان آن منطقه را جویا شده ایم
منتخب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اشتغال جوانان به خصوص جوانان تحصیل کرده ما در اولویت اصلی است و کارورزی جوانان و برنامه ریزی برای اشتغال جوانان را پیش از 100روز اول به نتیجه خواهیم رساند.
روحانی تصریح کرد: تلاش دولت ما این خواهد بود که مشکلات مسکن، فرهنگ، اشتغال و ازدواج جوانان را که جز اصلی ترین مطالبات جوانان است، را برطرف نماییم.
به دنبال سخنان ریاست جمهوری و تاکید وی بر اشتغال جوانان گفت و گویی کوتاه با یکی از جوانان هم روستایی داشتیم که در ادامه می خوانیم .نبود اشتغال عامل مهاجرت جوانان روستا
جوان و فعال ورزشی به خبرنگار ما گفت: اصالتا اهل روستای حسین آباد عاشوری هستم و در این روستا هیچ شغلی وجود ندارد و مردمانش فقط برداشت انگور آن هم در فصل تابستان دارند و این نبود اشتغال باعث شده است که اکثر جمعیت روستا مهاجرت کرده و به شهرهای بزرگ رفته اند و جمعیت آن از 4000نفر به کمتر از 3500 نفر کاهش یافته است.
وی ادامه داد: ایجاد یک کارگاه تولیدی می توانست این روستا را نجات دهد اما نه تنها اشتغال حل نشد بلکه آب شرب روستا به مشکل برخورد و با پیگیری های مکرر به استانداری و فرمانداری هم مشکل حل نشد و روزی در روزنامه ای خواندیم که دولت 6 میلیارد ریال صرف آب شرب این روستا کرده است اما هم چنان مردم این روستا از بی آبی رنج می برند .
این جوان فعال تصریح کرد: به خاطر نبودن شغل؛ اکثر دانش آموزان روستا ترک تحصیل کرده اند و به رستوران ها و آشپزی های همدان و تهران منتقل شده و برای مدت کوتاهی مشغول به کار می شوند اما دوباره به روستا بر می گردند در حالی که از درس هم باز مانده اند .
جوان فعال حسین آبادی در پایان با اشاره به دوستانی که در لیگ های برتر مشغول فعالیت بودند و به خاطر مشکلات مالی ورزش را رها کردند و هم اکنون مشغول شغل آزاد هستند گفت: اشتغال تمام زندگی جوانان را تحت تاثیر خود قرار داده است و این نیاز به تدابیر خاص به ویژه در روستا ها می باشد

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر