شهرستان بهار

نامه اعتراضی اعضای شورای شهر لالجین به عدم تائید شهردار لالجین از سوی استانداری

شناسه خبر: ۷۲۹۳
نامه اعتراضی اعضای شورای شهر لالجین به عدم تائید شهردار لالجین از سوی استانداری

​بیش از صد روز است که از انتخاب شهردار لالجین توسط اعضای شورای این شهر می گذرد و با گذشت این مدت هنوز شهردار منتخب از سوی استاندار همدان تائید نشده است.

به گزارش نشاط شهر، طبق اذعان اعضای شورای این شهر دلیل عدم تائید شهردار لالجین اعمال نظر نماینده شهرهای بهار و کبودراهنگ و فشار وی بر روی استاندار می باشد. به این جهت رئیس شورای شهر لالجین نامه ای اعتراضی خطاب به استاندار همدان نوشته که در زیر متن نامه آورده شده است:

جناب آقای مهندس نیکبخت

استاندار محترم همدان

با سلام و آرزوی توفیق در خدمتگزاری صادقانه به مردم شریف استان همدان برای حضرتعالی و همکاران محترم دولت تدبیر و امید
مسلما انتخاب شهردار برابر قانون مهمترین وظیفه شورای شهر و اختیار مسلم و حق انحصاری و غیر قابل تفویض اعضا شورای اسلامی شهرهاست و هیچ مقامی نمیتواند بر خلاف قانون این حق را محدود کند.

اعضاء شورای شهر لالجین در انجام وظایف قانونی پس از برگزاری چندین جلسه و مصاحبههای چندساعته و نهایتاً با بررسی دقیق برنامههای مصاحبهشوندگان، مهندس محبی را که از شهرداران باسابقه؛ موفق؛ خوشنام و پاکدست استان هستند، با اکثریت آراء به عنوان شهردار جدید لالجین انتخاب و در اولین روز فعالیت رسمی شورا، طبق قانون جهت صدور و ابلاغ حکم به استانداری معرفی کردند.
ولی متاسفانه از همان اولین روزهای انتخاب بهانه جویی و کارشکنی بعضی افراد خاص! که مطلوب خود را در استمرار وضع موجود میدانستند، آغاز شد و بیتوجه به حق قانونی شورا در انتخاب، صراحتا از مخالفت با گزینه معرفیشده صحبت و بدون توجه به خواست مردم به معرفی فردی دیگر اصرار داشتند؛ اما اعضا شورای شهر با یقین به صحت انتخاب خود و با این اعتقاد که مبنا و مرجع تمام تصمیمات قانون است، به این تهدیدات توجهی نکرده و صبورانه منتظر ابلاغ حکم شهردار منتخب و شروع فعالیت رسمی ایشان با اعلام استانداری ماندند؛ اما ظاهرا قانون در نگاه برخی وسیلهایست برای رسیدن به اهداف!!
جناب اقای استاندار؛

مردم از ما سوال میکنند مگر حق انتخاب شهردار با شورا نیست و ما نمیدانیم چه پاسخ دهیم؟؟
شهروندان عزیز و ولایت مدار شهر لالجین از منتخبین خود مطالبه حق انتخاب خود در تعیین شهردار مطلوب آرمانهایشان را دارند و ما پاسخی شایسته برای ارائه نداریم و اکنون از حضرتعالی به عنوان عالیترین مقام استان استمداد میجوییم که چرا با وجود گذشت بیش از صد روز از معرفی شهردار لالجین از ابلاغ حکم شهردار منتخب شورای شهر خبری نیست؟ و این در حالی است که برابر اخبار موثق تمام مراحل اداری مربوط به صدور حکم ایشان بیش از یک ماه است که سپری شده و حتی پیش نویس حکم نیز صادر شده است.

مسلما مسئول شرعی و قانونی جبران هر گونه ضرر وارد به شهروندان ناشی از تعلل غیر قانونی در شروع به کار شهردار جدید و از دست رفتن فصل عمرانی دیروز! و فصل برنامه ریزی امروز برای سال آتی به عهده کسانی است که حق انتخاب شورا را باور ندارند و در برابر قانون تمکین نمیکنند.
ما منتخبان مردم در شورای شهر ضمن اذعان به فشارهایی که به حضرت عالی جهت مخالفت با گزینه شورا وارد میشود که در این رنج نامه جای پرداختن به آن نیست! از محضر جناب عالی استدعا داریم با بیاعتنایی به توقعات بیجای مداخله گران و با اعتماد به انتخاب نمایندگان مردم در شورای شهر نسبت به ابلاغ حکم شهردار منتخب اقدام فرمایید تا اعضاء شورای شهر با همراهی شهردار محترم با امید و دلگرمی بیشتر و قدمهای استوارتر به وظایف قانونی خود عمل نمایند.

و من الله التوفیق
حسینقلیپور
رئیس شورای شهر لالجین

رونوشت به:
-معاون محترم عمرانی وزارت کشور جهت استحضار
-مدیر کل محترم حراست وزارت کشور جهت استحضار
-مدیرکل محترم اطلاعات استان جهت استحضار
-ریاست محترم شورای عالی استانها جهت استحضار
-رئیس محترم شورای استان جهت استحضار
-فرماندار محترم شهرستان بهار جهت استحضار

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر