شهرستان بهار

مهم‌ترین وظیفه ستاد احیاء امر به معروف فرهنگ‌سازی تذکر لسانی است

شناسه خبر: ۷۴
مهم‌ترین وظیفه ستاد احیاء امر به معروف فرهنگ‌سازی تذکر لسانی است

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهار در محل دفتر امامت جمعه تشکیل جلسه داد. در این جلسه امام جمعه بهار گفت: مهم‌ترین وظیفه ستاد احیاء امر به معرو

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهار در محل دفتر امامت جمعه تشکیل جلسه داد. در این جلسه امام جمعه بهار گفت: مهم‌ترین وظیفه ستاد احیاء امر به معروف فرهنگ‌سازی تذکر لسانی است و وظیفه ترویج امر به معروف و نهی از منکر بر عهده هر مسلمانی است و فقط نباید آن را به ارگانی خاص محول کرد. حجت الاسلام حاتم نیا با تاکید بر اینکه امر به معروف مغفول مانده است، افزود: بقیه ارکان فروع دین احیا شده‌اند اما در موضوع امر به معروف عده‌ای سکوت می‌کنند.

وی تصریح کرد: اجرای طرح تذکر لسانی بر عهده نیروهای مردمی است که تحت عنوان تیم تذکر لسانی هر شهر انتخاب شده و سپس آموزش های خاص و ویژه ای را در این زمینه می بینند و علاوه بر این باید اقدامات فرهنگی مناسب و بسترسازی لازم در این زمینه انجام شده و مردم در جریان طرح قرار بگیرند. وی خاطرنشان کرد: تذکر لسانی تنها محدود به مسئله حجاب و پوشش نمی شود و این تنها یک مورد از موارد امر بمعروف است اما مصادیق و مسایل فراوان و متعددی در جامعه وجود دارد که نیازمند امربه معروف و نهی از منکر هستند، لذا برای سلامت جامعه و جلوگیری از گناه و معصیت و سالم سازی فضای جامعه همه باید احساس مسئولیت کنند.

وی ادامه داد: البته حجاب و عفاف جزو ضروریات دین است و منکر حجاب همانند منکر خداست و حجاب به بهداشت روانی زنان و مردان کمک می‌کند و روابط خانوادگی را تحکیم بخشیده و از فروپاشی نظام خانواده جلوگیری می‌کند. وی با بیان اینکه توجه به حجاب و عفاف در ماه مبارک رمضان باید بیشتر از ماههای گذشته باشد افزود: در ماه مبارک رمضان از جمله آثاری را که باید مشاهده کنیم توجه به حجاب و عفاف است و اگر ما شاهدیم که آثار این ماه از بین می رود به دلیل همین نوع بی حجابی هاست.

وی اضافه کرد: تذکر لسانی وظیفه همگانی است، بدین معناست که همه مردم باید متوجه این موضوع باشند که سلامت جامعه در گرو امر به معروف و نهی از منکر است و انسان باید به موقع به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کند و نباید نسبت به جامعه خود بی تفاوت باشد و گناه و معصیت در آن فراگیر شود و بهترین زمان برای اجرای این فریضه ماه مبارک رمضان است.

وی با بیان اینکه نقش هر مسلمان در تعیین سرنوشت جامعه و تعهدی که باید در پذیرش مسؤولیت‌های اجتماعی داشته باشد، ایجاب می‌کند که ناظر و مراقب همه اموری باشد که پیرامون وی اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: امر به نیکی‌ها و برحذر داشتن از بدی‌ها از مهم‌ترین مبانی تفکر سیاسی یک مسلمان به شمار می‌رود و  ضامن بقای اسلام است. وی با اشاره به آثار و برکات عمل به این فریضه افزود: فریضه امر بمعروف و نهی از منکر بسیاری از مشکلات جامعه ما را حل می کند.

امام جمعه بهار با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر به معنای آگاه کردن مردم نسبت به وظایف دینی و ملی در عرصه فردی و اجتماعی است، اذعان داشت: مهم‌ترین تجلی احیای این فریضه در جامعه  در عرصه فرهنگ دینی است. امام جمعه بهار از  امر به معروف و نهی از منکر به مثابه جریان خون در پیکره دین نام برد و افزود: خیزش و قیام مصلحان در جامعه‌ اسلامی نیز، بازتابی از عمل به این فریضه است که  انقلاب اسلامی ایران، یکی از ثمرات و نتایج با ارزش این اصل در جنبه‌های سیاسی و حکومتی است./فرمانداری بهار

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر