شهرستان بهار

در نشست اعضای شورای شهر بهار با نماینده و فرماندار شهرستان مطرح شد :

رفع آلایندگی کارخانجات شهرک صنعتی خواست عموم مردم بهار است

شناسه خبر: ۸۰۰۵
 رفع آلایندگی کارخانجات شهرک صنعتی خواست عموم مردم بهار است

اعضای شورای اسلامی شهر بهار در نشستی که با نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در سالن جلسات شورای شهر بهار داشتند در خصوص موضوعاتی همچون کارخانجات آلاینده شهرک صنعتی بهاران و تعویق ساخت درمانگاه تامین اجتماعی بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش نشاط شهر ، ظهر روز گذشته نشست اعضای شورای شهر بهار با نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در سالن جلسات شورای شهر بهار برگزار شد.


در این جلسه که تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندار و شهردار بهار حضور داشتند درباره برخی مشکلات شهر همچون آلایندگی کارخانجات شهرک صنعتی بحث و تبادل نظر شد.


در این جلسه معصومه پارچیان ، رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهار به ارائه گزارشی از اقدامات این اداره در بازدیدها و پایش کارخانجات آلاینده پرداخت و گفت: با پیگیری هایی که انجام شده این واحدها به مراجع قضایی معرفی شده اند و تا حدودی بوی کارخانجات اسیدسازی کنترل شده ، اما عمده مشکل ما فعلا در مورد کارخانه کارتون سازی است که با وجود اینکه اقداماتی برای رفع بوی نامطبوع انجام داده اند اما این اقدامات بی تاثیر بوده و همچنان در ساعاتی از شب این بوها باعث آزار مردم می شود.


پارچیان ادامه داد: مشکل ما در این زمینه نبود استاندارد لازم برای اثبات آلایندگی و نبود دستگاهی برای سنجش بو می باشد.


وی همچنین گفت: با اقداماتی که از سوی فرمانداری انجام شد مصوب شد که دستگاه پایش آنلاین در کارخانجات اسیدسازی نصب شود ، اما به دلیل هزینه بالای نصب این دستگاه این امر محقق نشد و استانداری نیز به این دلیل اصراری بر این امر ندارد.


در ادامه علی عطایی ، عضو شورای شهر بهار در تکمیل گزارش پارچیان به جزئیات کار این کارخانه ها و دلیل ایجاد بوهای مشمئز کننده و انبوه شکایات مردمی در خصوص آن اشاره کرد و گفت: هر ساله مردم شهر بهار با انواع بوهای مشمئز کننده مواجه هستند که منشا آنها هر بار از یک محل است و امسال بوی کارخانه کارتون سازی بر دیگر بوها غالب شده است.


عطایی گفت: ما واقفیم که برای حل این مشکل اقداماتی صورت گرفته اما این اقدامات بی نتیجه بوده و هنوز مردم از وضع موجود ناراضی هستند ، چرا که مردم به دنبال تعطیلی این کارخانجات نیستند بلکه فقط می خواهند که این بوهای آزاردهند رفع شود و باید اقدامی اساسی برای آن انجام شود.


در ادامه فرماندار شهر بهار، احسان قنبری به 24 ساعته بودن و شه شیفته بودن کار این کارخانه اشاره کرد و گفت: طبق گزارشاتی که ارائه شده بیشترین شکایات در شب است و آن نیز به دلیل باد غالبی که در این ساعات به سمت شهر بهار می وزد و یکی از راهکارهایی که در حل این مشکل به نظر می رسد تعطیلی یکی از شیفت های کارخانه در شب است به طوریکه باید در ساعات شب چرخه کار این کارخانه تغییر کرده یا شب تعطیل شود که آن هم منجر به بیکاری تعدادی از کارگران این واحد خواهد شد.
در ادامه مقرر شد که با پیگیری های بیشتر نسبت به رفع آلایندگی از طرف مراجع اقدام شود.


حسین فیض اللهی رئیس شورای شهر بهار در ادامه موضوعاتی همچون عدم ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در شهر را مطرح کرد و خواستار پیگیری این موضوع از سوی نماینده شد . وی همچنین به صحبت های اخیر نماینده شهر همدان ، حمیدرضا حاجی بابایی در زمینه کلان شهر شدن همدان و احتمال قرارگیری شهر بهار در این طرح و نگرانی مردم بهار در این زمینه پرداخت و خواستار روشن شدن این موضوع از سوی نماینده شهر بهار و کبودراهنگ شد.


محمدعلی پورمختار در این باره گفت: چنین چیزی نه شدنی است و نه خواهد شد . شهرستان بهار جایگاه خود را دارد و تاکنون چنین چیزی که شهرستانی بخواهد در شهری ادغام شود انجام نشده و هیچ جای نگرانی از این بابت نیست.
فیض اللهی در ادامه حمایت از مشاغل زودبازده را مطرح کرد و خواستار امکانی برای حمایت از این مشاغل شد.

پورمختار در این خصوص گفت: با رایزنی هایی که با مدیر عامل بانک رسالت داشتیم ، قرار بر این شده که این بانک به عنوان پنجمین استان وارد استان همدان شده و شهرهای بهار و کبودراهنگ را به عنوان پایلوت حمایت از مشاغل زودبازده قرار دهد ، به طوریکه قرار است حد اقل یک هزار وام 30 میلیون تومانی برای مشاغل خرد در نظرگرفته شود و افرادی که متقاضی هستند به این صندوق معرفی می شوند تا وام خود را دریافت کنند.

در ادامه موضوعاتی همچون استقرار اداره میراث فرهنگی در بهار و تخصیص زمینی در بهار برای وقوع حوادث بحرانی نیز مطرح شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر