شهرستان بهار

رئیس شورای شهر بهار :

استانی شدن انتخابات ، اجحاف در حق شهرهای کوچک و روستاهاست

شناسه خبر: ۸۱۰۲
 استانی شدن انتخابات ، اجحاف در حق شهرهای کوچک و روستاهاست

رئیس شورای شهر بهار، حسین فیض الهی طرح استانی شدن انتخابات را اجحاف در حق شهرهای کوچک و روستاها دانست و گفت: این طرح باعث تمرکز قدرت در مرکز استان خواهد شد.

به گزارش نشاط شهر، یک فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید که عده ای آن را اجحاف در حق شهرهای کوچک و روستاها می دانند.

حسین فیض الهی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در صورت تصویب نهایی طرح استانی شدن انتخابات، انتخابات سال آینده به صورت استانی برگزارخواهد شد .

رئیس شورای شهر بهار گفت: اگر چه نمایندگان محترم طراح این طرح افزایش مشارکت مردم درانتخابات و ضرورت توجه به مسائل کلان ملی را ازدلایل این طرح اعلام کرده اند؛اما واقعیت این است که مجلس محدود به یک عده خاص سرمایه دار یا مورد حمایت سرمایه داران میشود و افرادی که علیرغم داشتن شایستگی، تمکن مالی و امکان اتصال به کانون های قدرت وثروت را ندارند نمی توانند دراین زمینه حضور پیدا کنند.
فیض الهی با انتقاد از این طرح گفت: این طرح درحقیقت به دنبال تشکیل مجلسی ازخواص و نه مجلسی برآمده از بطن جامعه و انتخاب مردم محروم که خواست بنیانگذار جمهوری اسلامی بود میباشد .

وی این طرح را دلیلی بر نبود امکان حضور مناطق و شهرهای کوچک در انتخاب دانست و گفت: طبیعتا نمایندگان مرکزاستان که سالها در مجلس بوده اند وشناخته شده ترهستند و یا افراد سرمایه دار به مجلس می روند .

فیض الهی گفت: اکنون که نماینده متعلق به منطقه است مردم منطقه به علت کثرت اشتغال کمتر به نماینده دسترسی دارند وای از آن روزی که نماینده استانی شود .
وی همچنین از مجمع نمایندگان استان و مخصوصا نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ خواست تا در راستای حمایت از اقشار محروم و جلوگیری از انباشت قدرت در مرکز استان و به جهت مشارکت حداکثری مردم مناطق و روستاها و با هدف جلوگیری از تحمیل هزینه های سنگین تبلیغاتی با این طرح مخالفت جدی بکنند .
انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر