شهرستان بهار

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان خبر داد :

تشكيل 6 هزار پرونده تخلف کالا و خدمات در تعزیرات حکومتی همدان

شناسه خبر: ۸۲۴۸
 تشكيل 6 هزار پرونده تخلف کالا و خدمات در تعزیرات حکومتی همدان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: طی 9 ماه امسال در بخش کالا و خدمات 6 هزار و 769 فقره پرونده به ارزش 45 میلیارد و 694 میلیون ریال تشکیل شده است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان علیرضا حسن پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در 9 ماهه امسال در بخش کالا و خدمات 6 هزار و 769 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شده است اظهار کرد: از این تعداد به 6 هزار و 738 فقره معادل 99.5 درصد از پرونده ها رسیدگی شده است.

وی با بیان اینکه ارزش پرونده های واصله در بخش کالا و خدمات 45 میلیارد و 694 میلیون ریال است گفت: در بخش بهداشت، دارو و درمان 529 فقره پرونده داشتیم، در این بخش صد درصد پرونده ها رسیدگی و به صدور احکام به ارزش یک میلیارد و 833 میلیون ریال شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از وصول 758 پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز و مختومه شدن 818 فقره پرونده معادل 108 درصد پرونده ها خبر داد.

وی تصریح کرد: 26 پرونده مهم در بخش کالا و خدمات با محکومیت 12 میلیارد ریال در 9 ماهه امسال واصل شده است.

حسنپور با بیان اینکه 58 پرونده مهم در بخش قاچاق کالا و ارز به ارزش 99 میلیارد ریال تشکیل شده است افزود: سه فقره پرونده کشف سیگار در شهرستان بهار به ارزش بیش از 180 میلیارد ریال و دو فقره پرونده در کبودراهنگ به ارزش 8 میلیارد ریال به تعزیرات حکومتی رسیده است.

67 فقره پرونده با موضوع قاچاق سوخت رسیده است

وی با اشاره به اینکه در بخش نفت گاز و سوخت پنج فقره پرونده کشف شده است ادامه داد: ارزش این پنج پرونده بیش از 6 میلیارد ریال است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با اشاره به اینکه 67 فقره پرونده نیز با موضوع قاچاق سوخت به تعزیرات حکومتی رسیده است تصریح کرد: از این میزان 49 فقره پرونده محکوم و 23 مورد تبرئه شدند.

وی با بیان اینکه سه مورد پرونده در بخش تولید تشکیل شده است ادامه داد: در این بخش علاوه بر ضبط و توقیف کالا یک میلیارد و 880 میلیون ریال به عنوان جریمه مالی تعیین شده است.

حسنپور با اشاره به اینکه دو پرونده قاچاق موبایل شامل 286 دستگاه موبایل رسیده است اظهار کرد: مجموع محکومیت این پرونده ها 47 میلیارد و 540 میلیون ریال بوده است.

وی با بیان اینکه تعزیرات حکومتی به عنوان رکن قضایی است افزود: در حوزه بازرسی و نظارت وظیفه ای برعهده ما نیست.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با اشاره به اینکه 833 اکیپ بازرسی در 9 ماهه امسال تشکیل شده است ادامه داد: 4 هزار و 824 مورد بازرسی انجام شده و از این میزان 3 هزار و 283 واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه عمده موارد بازرسی که توسط تعزیرات انجام میشود از طریق شهروندان و سازمانها اطلاع رسانی شده است گفت: بیش از 18 میلیارد ریال مجموع تخلفات بررسی شده توسط گشت سیار بوده است.

حسنپور با اشاره به اینکه یکهزار و 298 مورد پرونده در حوزه بهداشت تشکیل شده است تصریح کرد: از این میزان 3 هزار و 283 مورد توسط گشت سیار کشف شده که نشان از جدیت تعزیرات حکومتی در تنظیم بازار دارد.

وی تاکید کرد: در بخش مرغ و ماهی 233 فقره پرونده با مجموع محکومیت 726 میلیون و 588 هزار و 400 ریال تشکیل شده است.

79 اکیپ گشت بازرسی تشکیل شده است

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان میزان تخلفات و پروندههای تشکیل شده در بخش نانوایان را 674 پرونده به ارزش یکمیلیارد و 798 میلیون و 237 هزار و در بخش خواروبار را 890 پرونده اعلام کرد.

وی با اشاره به اقدامات مهم انجام شده در ماه گذشته گفت: 79 اکیپ گشت بازرسی تشکیل شده و 315 واحد صنفی متخلف شناخته شده است.

حسنپور با بیان اینکه هفت فقره پرونده قاچاق دام سبک و سنگین تشکیل شده است افزود: چهار فقره پرونده به ارزش یکمیلیارد و 876 میلیون ریال رسیدگی شده است.

وی با اشاره به اینکه 30 فقره پرونده در حوزه مرغ به ارزش 126 میلیون ریال تشکیل شده است اظهار کرد: در بخش گوشت قرمز نیز 12 پرونده به ارزش یکمیلیارد و 639 میلیون ریال تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با بیان اینکه در حوزه دارو و بهداشت و درمان، دانشگاه علوم پزشکی همکاری خوبی با تعزیرات حکومتی دارد افزود: مهمترین پرونده ها در این حوزه تعطیلی یک واحد عطاری، تعطیلی رادیولوژی بدون مجوز، ضبط دستگاههای لیزردرمانی توسط پزشک متخصص و تعطیل دوره آموزشی حجامت در منزل است.

وی با اشاره به اینکه برای خروج دام از استان در ستاد تنظیم بازار تصمیماتی اخذ شده است ادامه داد: دامهای بدون مجوز که به سوی استانهای مرزی در حرکت باشند توقیف و پرونده در تعزیرات حکومتی بررسی می شود.

در تمام نقل و انتقالات دام باید الزاماً مجوز دامپزشکی داشته باشد

حسنپور با اشاره به اینکه در تمام نقل و انتقالات دام باید الزاماً مجوز دامپزشکی داشته باشد تصریح کرد: این مجوز برای جلوگیری از قاچاق دام و نقل و انتقالات بیماری است.

وی با بیان اینکه ساماندهی انبارها برای تمام واحدهای صنفی و شرکتها و نهادهای دولتی و غیر دولتی مطرح است اظهار کرد: هر نوع جابجایی کالا در انبارها باید در سامانه انبار ثبت شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با اشاره به اینکه در صورت عدم ثبت در سامانه انبارها پرونده آنها در تعزیرات حکومتی بررسی میشود گفت: در صورت عدم ثبت گردش کالا در انبار تحت تعقیب قرار میگیرند.

وی با اشاره به اینکه تعزیرات حکومتی ضمانت اجرایی بر بازرسان ندارد گفت: اگر حوزه نظارت و بازرسی زیرمجموعه دولت بود به مراتب تاثیرگذارتر میشد.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر