شهرستان بهار

مهدیه بهار در بلاتکلیفی

شناسه خبر: ۸۴۴۹
مهدیه بهار در بلاتکلیفی

مهدیه بهار مکانی در مرکز شهر بهار و در مجاورت میدان امام می باشد که مدتهاست از تملک آن می گذرد و در ایام خاصی همچون مراسم عزاداری دهه اول محرم و یا در دیگر زمان ها به عنوان محلی برای برپایی نمایشگاه و بازار خرید و فروش مورد استفاده قرار می گیرد و بعد از گذشت مدتها هنوز هیچ اراده ای برای تعیین تکلیف آن به وجود نیامده است.

به گزارش نشاط شهر، گفتگویی با یکی از متولیان این مکان داشتیم و از کم و کیف چگونگی تملک و تصمیم متولیان برای آینده این مکان جویا شدیم. این فرد که مردی سالخورده و مطلع از پیشینه مهدیه بهار می باشد، در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این مکان در متراژ 560 متر مربع بوده و قبل از انقلاب به تملک درآمد تا اینکه در سال 78 به همت هیئت رزمندگان اسلام شهرستان بهار درب این مکان باز شد و برای اولین بار مراسم فاطمیه با حضور حجت الاسلام پناهیان در این مکان برگزار شد.

وی ادامه داد: در زمان نمایندگی دکتر طلایی و فرمانداری مهندس ضرابی اقدام به ساخت این مکان کردیم اما با توجه به مشکلاتی که این مکان به جهت نبود نور کافی ، نبود پارکینگ، نداشتن امکان گسترش فضا و عدم رضایت مالکان زمین های اطراف برای الحاق به مهدیه جلسه ای برای تعیین تکلیف این مکان بر گزار شد.

وی ادامه داد: در جلسه ای که با این هدف برگزار شد، حدودا 40 نفر از بزرگان شهر حضور داشتند و با توجه به مشکلات موجود تصمیم بر این شد که در شعاع 500 متری مهدیه مکان دیگری برایش در نظر گرفته شده و امکان ساخت آن مهیا شود. به این جهت زمینی در کنار مزار شهدا واقع در ضلع شرقی مزار شهدا ، جنب مسجد فاطمیه خریداری شد و سپس به شهرداری درخواستی فرستادیم مبنی بر اینکه 300 متر از زمینی که جنب آن بود به مهدیه هدیه دهند تا به آن اضافه شده و مهدیه در مکان جدید ساخته شود که در سالهای آتی تا 8000 متر امکان افزایش فضا را داشته باشد؛ اما شورای دوره چهارم به دلایلی با این درخواست موافقت نکردند و این مسئله مسکوت ماند.

متولی مهدیه بهار گفت: در دوره شهرداری مهندس رمضانی در این خصوص با وی صحبت کردیم و وی پیشنهاد جابجایی زمین های تملک شده ضلع جنوبی مزار شهدا با زمین ضلع شرقی مزار شهدا را داد که شهرداری بتواند در آن پارکینگ تاسیس کند و توافق کردیم که 2500 متر از زمین های ضلع جنوبی مزار شهدا با زمین ضلع شرقی معاوضه شود.

وی ادامه داد: در زمین ضلع غربی مزار شهدا 2500 متر برای مهدیه، 7000 متر برای پارکینگ و 4000 متر برای فضای سبز طراحی شده است. پیشنهاد ما این بود که زمین دور میدان را بفروشیم و تبدیل به احسن کنیم و پولش را خرج ساخت مهدیه کنیم ، در جلسه ای که در دفتر امام جمعه تشکیل شد تصمیم بر این شد که زمین دور میدان فروخته شود و شهرداری نیز برای خرید زمین مهدیه دور میدان ابراز تمایل کرده است.

وی همچنین گفت: اگر این زمین ساخته شود می توان در آینده هم نماز جمعه در آن برگزار کرد، هم مراسم فاطمیه و عاشورا برگزار کرد و هم هیئت ها جمع شوند و یک مکان واحد برای مراسم خود داشته باشند، علاوه بر این کارهای فرهنگی نیز در این مکان صورت خواهد پذیرفت.

وی گفت: یکی از پیش بینی هایی که برای این مکان کرده ایم یک سالن غذاخوری در راستای هم درآمدزایی و هم خدمت به مردم است و اگر همه بزرگان موافقت کنند به زودی می توانیم کار ساخت را شروع کنیم.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر