شهرستان بهار

در شورای اداری شهرستان بهار مطرح شد :

مسئولین ما جهادی وارد بحران شدند

شناسه خبر: ۸۴۷۰
 مسئولین ما جهادی وارد بحران شدند

اولین شورای اداری شهرستان بهار در سال 98 صبح امروز در فرمانداری شهرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جماعات شهرستان بهار و شهر صالح آباد برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در این جلسه حجت الاسلام شعبانی ، نماینده ولی فقیه در استان، با تبریک ایام شعبانیه از زحمات آیت الله طه محمدی تشکر کرد و گفت: همدان بعد از گلستان و ایلام بیشترین بارش را در طی سه روز ثبت کرد که بی سابقه است، اما مدیریت مسئولین و همراهی مردم باعث شد که این وضعیت بحرانی به بحران تبدیل نشود و مهار شود.
حجت الاسلام شعبانی ادامه داد: این وضعیت باعث شد که مسئولین روحیه جهادی خود را نشان دهند وخوب است که این روحیه جهادی مستمر و همیشگی باشد .
وی ادامه داد: وضعیت پیش آمده باعث شد که پیش بینی های خوبی انجام شود .تلفات جانی در استان تنها 4 نفر داشتیم که آن هم به علت سهل انگاری بود و خوشبختانه مردم تا جایی که انتظار می رفت همراهی کردند؛ اما نکته ای که هم اکنون باید مورد توجه قرار گیرد رصد آسیب ها مخصوصا به جامعه کشاورز و حواشی شهر و مناطق کم برخوردار است . این آسیب ها باید شناسایی شود و تا جایی که ممکن است خسارات جبران شود.
حجت الاسلام شعبانی در بخش دیگر از سخنان خود به شعار سال اشاره کرد و گفت: امسال به نام رونق تولید نامگذاری شده و این امر نیازمند اراده مدیران و خواست خود مردم است؛ مردم نیازمند حمایت مسئولین کشور هستند تا بتوانند تولید خود را رونق دهند.
وی ادامه داد: از سال 89 اکثر شعار های سال اقتصادی بوده اما با آنها اکثرا همایشی و خیابانی برخورد کرده ایم و چندان عملی نشده، ما نیازمندیم که مطالعات بومی در سطح شهرستان انجام شود تا راهکار اجرایی برای آن پیدا شود و در این زمینه باید از نخبگان استفاده شود تا رونقی در مسئله تولید صورت پذیرد.
امام جمعه شهرستان بهار در ادامه ضمن تبریک سال نو، حضور حجت الاسلام شعبانی نماینده ولی فقیه استان را در شهرستان گرامی داشته و وی را فرزند دیار آیت الله بهاری خطاب کرد و حضورش را به فال نیک گرفت.
حجت الاسلام حاتم نیا در ادامه ضمن تبریک حلول ماه شعبان به وقوع سیل در روزهای ابتدایی سال در کشور اشاره کرد و از همه نهادها همچون سپاه ، ارتش ، بسیجیان و همه مردم تشکر کرد و گفت: خداوند در دل هر شری خیر کثیری برای اهل ایمان قرار داده اما ما از درک آن عاجزیم.
در ادامه حجت الاسلام افتخاری ، امام جمعه شهر صالح آباد نیز ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته از ستاد بحران صالح آباد، بخشدار، شورای شهر ، هلال احمر، سپاه و سایر ادارات تقدیر کرد.
در ادامه فرماندار شهرستان بهار به گام دوم انقلاب و تاکید رهبر به جوانگرایی اشاره کرد و انتصاب حجت الاسلام شعبانی به امامت جمعه استان را مصداق همین جوانگرایی دانست و در ادامه به شعار سال گریزی زد و گفت: شعار های سالهای گذشته همه اکثرا اقتصادی بوده که نشان می دهد مشکل اساسی ما در اقتصاد است. ما در جنگ های اطلاعاتی و سیاسی موفقیم اما در جنگ اقتصادی مشکل داریم و نیاز به تقویت داریم.
وی به فرصت های موجود در شهرستان برای ایجاد رونق تولید اشاره کرد و گفت: همه شهرهای شهرستان باید در زمینه رونق تولید مورد توجه واقع شود؛ چرا که هر شهری به نوعی ظرفیت دارد و همه مثل هم نیستندیکی از نظر گردشگری، دیگری از نظر کشاورزی و دیگری از نظر تولید مهم است و ما باید کار را به متخصصین بسپاریم تا بتوانیم در همه شهها کار را به انجام برسانیم و به معنای واقعی رونق در تولید ایجاد کنیم.
در ادامه فرماندار شهرستان به ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه های اجرایی در چند روز پربارش پرداخت و گفت: در دو روز 11 و 12 فروردین ماه بیش از 130 میلی متر بارندگی داشتیم که این میزان در دو روز بی سابقه است و آنچه که بیش از هر چیزی به چشم آمد آمادگی مردم برای مواجهه با مشکل بود به طوریکه در دو روز قطعی برق به 44 روستا رسید اما مردم شکایتی نداشتند و آمادگی لازم را داشتند و همه با ما همراه بودند.
احسان قنبری ادامه داد: نمی توان نام این وضعیت را بحران گذاشت چرا که زیبایی های زیادی را بر ما آشکار کرد. همه ادارات و ارگان ها پای کار بودند و به طور جهادی کار می کردند به طوری که فرمانده نیروی انتظامی و جانشین فرمانده سپاه خودشان به شخصه ماشین هل می دادند و شهردار بهار سرتا پا زیر باران خیس بود و شهرداران 4 شهر در خارج از حوزه کاری خود که شهر باشد مشغول کار بودند، اداره برق با همه قوا مشغول کار بود، اداره راهداری و هلال احمر با ایثار تمام مشغول کمک رسانی به مردم بودند، اداره آب و فاضلاب و عواملش مشغول به کار بودندبعضی از مسئولین ستاد بحران سه شبانه روز بی خوابی کشیدند تا این بحران به خوبی مدیریت شود تا کمترین خسارت به مردم وارد شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه تنها قطعی برق داشتیم و نگذاشتیم که قطعی آب و گاز و تلفن اتفاق بیفتند، مسیرهای بعضی از روستاها بسته شده بود که با بولدوزر مسیر را باز کردیم و هم اکنون نیز 13 اکیپ در شهرها و روستاها در حال کارشناسی منازل مسکونی و تجاری خسارت دیده هستند تا خسارات برآورد شود.
قنبری همچنین از بعضی کشاورزان که زمین خود را برای مهار سیلاب در اختیار قرار دادند و در مهار سیلاب کمک کردند همچنین از افرادی که به طور داوطلبانه خودرو و لودر در اختیار قرار داده بودند تشکر ویژه کرد و گفت: آنچه که ما در این چند روز دیدیم همه زیبایی بود و شاهد کار جهادی از مدیران بودیم که البته وظیفه خود را انجام دادند ، اما این روحیه ستودنی است و من وظیفه خود میدانم که تک تک در ادارات مربوطه که مجدانه پای کار بودند حاضر شوم و از ایشان تشکر کنم.
وی ادامه داد: در این وضعیت خساراتی هم به بعضی منازل مسکونی، تجاری و کشاورزان و باغداران و معابر وارد شد و خیلی از کمبودها در سطح شهرستان برای ما آشکار شد و ما فهمیدیم که ضعف کار مان کجاست و از این به بعد برای رفع ایرادات تلاش خواهیم کرد.
قنبری در انتها ضمن تشکر از همه مسئولین پای کار انتقادی هم از برخی مدیران شهرستان کرد و گفت: در میان این تلاشها مدیرانی هم داریم که از 28 اسفند رفته اند و الان هم جانشین فرستاده اند که به وقتش در مورد آنها نیز تصمیماتی اتخاذ خواهیم کرد.


انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر