شهرستان بهار

مطب‌های همدان رتبه‌بندی می‌شوند/بهره‌برداری از 2 کلینیک ویژه

شناسه خبر: ۸۴۹۷
مطب‌های همدان رتبه‌بندی می‌شوند/بهره‌برداری از 2 کلینیک ویژه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با اشاره به بهره‌برداری دو کلینیک ویژه طی هفته سلامت در همدان، از پیگیری رتبه‌بندی مطب‌ها در استان برای نخستین بار‌ در کشور خبر داد.

به گزارش نشاط شهر،

به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حبیبالله موسویبهار ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته سلامت، افزایش آگاهی در راستای حفظ خودمراقبتی را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در تعطیلات نوروزی یکی از بهترین عملکردها را ارائه داشت و رضایتمندی خوبی نیز از سوی بیماران به دست آمد.

وی با اشاره به اینکه در این ایام شکایات قابل توجهی ارائه نشد گفت: سالهای قبل در حوزه خدمات سونوگرافی، رادیولوژی و دندانپزشکی نارضایتیهایی بود اما امسال در این حوزه رضایتمندی خوبی وجود داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان به ارائه خدمات بخش خصوصی برای نخستین بار در استان طی ایام نوروز اشاره کرد و افزود: در این ایام بحران سیلاب در استان به خوبی مدیریت شد و همزمان با آن به استانهای سیلزده خدماتی داشتیم.

وی با اشاره به برنامههای هفته سلامت در استان گفت: امسال ماموریت اصلی وزارت بهداشت در حوزه بهداشت، پرونده سلامت است که ما نیز در این راستا قدم برمیداریم.

آغاز اجرای طرح نظام ارجاع در همدان

موسویبهار از آغاز اجرای طرح نظام ارجاع خدمات پزشکی طی امسال در کشور خبر داد و با بیان اینکه برای اجرای کامل آن نیاز به زمان طولانی است افزود: این طرح ابتدا در مراکز بهداشتی و بعد در مراکز خصوصی اجرا میشود.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح به دنبال این هستیم پزشک بهداشت از طریق سامانه برای بیمار در صورت لزوم از پزشک متخصص نوبت بگیرد گفت: برنامه تشویقی دیگر استفاده از پوشش بیمهای قانونی است که طبق آن اگر افرادی از نظام ارجاع خدمات پزشکی استفاده نکنند از پوشش بیمهای مربوطه حذف میشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان ادامه داد: این موضوع تنها شامل ویزیت دادن و نسخهنویسی نیست بلکه دارو و بعداً خدمات پاراکلینیک و بستری را نیز شامل میشود؛ در نتیجه فرد باید تمام هزینههای درمانی را خود پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای نظام ارجاع نظام ارجاع خدمات پزشکی در شهرستانها به کلینیکهایی که طی چند سال احداث شده، ختم خواهد شد افزود: استان همدان سالهای پیش در حوزه ساخت و ساز حوزه بهداشت و درمان به خوبی ورود کرده و امروز از آن بهرهمند میشود.

بهرهبرداری کلینیک ویژه ملایر در هفته سلامت در همدان

موسویبهار با بیان اینکه بیش از 270 مراکز جامع سلامت و تمام کلینیکها ویژه استان بهرهبرداری شدهاند گفت: در هفته سلامت کلینیک ویژه شهرستان ملایر بهرهبرداری میشود.

وی با اشاره به اینکه کلینیک ویژه «امید» در همدان افتتاح شده اما در هفته سلامت افتتاح رسمی خواهد شد خاطرنشان کرد: قبلاً هیچ کلینیک ویژهای در استان نداشتیم که در حال حاضر در تمام شهرستانها احداث شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با بیان اینکه در همدان برای راهاندازی بزرگترین کلینیک ویژه بیش از 10 میلیارد تومان هزینه شده است گفت: 45 مطب در این مرکز مستقر و فضای بهتری برای ارائه خدمات وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در کلینیک ویژه «امید» همدان داروخانه، آزمایشگاه و رادیولوژی مستقر خواهد شد در ادامه با بیان اینکه ساختمان متمم اورژانس و کلینیک سرپایی بیمارستان سینا آماده بهرهبرداری در هفته سلامت است خاطرنشان کرد: اتاق عمل سرپایی پوست بیمارستان سینا نیز آماده بهرهبرداری است.

راهاندازی 3 دستگاه سی تی اسکن

موسویبهار از خرید سه دستگاه سی تی اسکن هر کدام به مبلغ 6 میلیارد تومان در همدان خبر داد و افزود: این دستگاهها 28 اسفندماه سال 97 وارد استان شده و اوایل هفته بعد در بیمارستان بعثت، سینا و شهیدبهشتی راهاندازی خواهند شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهر همدان در حوزه دانشگاه از لحاظ سی تی اسکن متکی به بیمارستان بعثت است و نیاز به راهاندازی دستگاههای جدید بود خاطرنشان کرد: در هفته سلامت مرکز خدمات جامع سلامت روستای شهرک نهاوند افتتاح میشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به مرمت و بازسازی ساختمان آزمایشگاه مرکزی بهداشت نهاوند گفت: احداث مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستای گلشن کلنگزنی میشود.

وی از توسعه اورژانس و بلوک زایمانی «ال دی آر» بیمارستان علیمرادیان نهاوند با هزینه 6 میلیارد تومان خبر داد و افزود: در شهرستان رزن آزمایشگاه خیرساز در حوزه بهداشت راهاندازی میشود.

موسویبهار با اشاره به بهرهبرداری مرکز خدمات جامع سلامت تویسرکان خاطرنشان کرد: خانه بهداشت روستای رسول آباد شهرستان بهار نیز در هفته سلامت بهرهبرداری میشود.

هزینه 25 میلیارد تومانی در حوزه عمرانی

وی از افتتاح 10 هزار متر مربع پروژه در حوزه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی در هفته سلامت خبر داد و گفت: 25 میلیارد تومان در این راستا هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به اینکه دیروز 30 دانشجوی خارجی از کشور پاکستانی وارد استان شدند تا در رشته پزشک عمومی تحصیل کنند افزود: از شنبه هفته آینده وارد کلاس میشوند و به مرور نیز تعداد آنها بیشتر خواهد شد.

وی بیان کرد: هشت دانشجوی دختر پاکستانی وارد استان شده و از اقلیم کردستان نیز چند دانشجو پذیرش شدهاند.

موسویبهار با اشاره به پیشرفت علم و تکنولوژی در کشور گفت: قبلا پزشک پاکستانی در استان فعالیت داشتند که امروز شاهد حضور دانشجویان این کشور برای تحصیل علم پزشکی در استان هستیم.

وی با بیان اینکه به دنبال ورود دانشجویان هندی در پاییز امسال هستیم افزود: یکی از بهترین راههای درآمدزایی فروش علم است که در راستای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید حائز اهمیت خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به ضرورت فرهنگسازی در ارتباط با دانشجویان خارجی در استان تا به عنوان سفیر، فرهنگ متعالی ایران در کشور خود را تبلیغ کنند گفت: به دنبال این هستیم در اکثر رشتههای علوم پزشکی همدان دانشجویان خارجی وارد شوند چرا که باعث ورود ارز و اشتغالزایی خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه چرا همچنان در برخی از درمانگاهها و کلینیکها شاهد ثبتنام حضوری و صف طولانی نوبت هستیم افزود: با ارتقای فضای درمانی متاسفانه تعداد بیماران بیشتر میشود که برای حل مشکل راهاندازی نظام ارجاع خدمات پزشکی اثرگذار خواهد بود.

موسویبهار گفت: در یک مطالعه صورت گرفته در استان بیش از 60 درصد مردم همدان کمبود ویتامین D داشتند که باید در این زمینه فکری شود.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه چرا میزان پروندههای پزشکی در استان افزایش دارد؟ گفت: به دنبال این هستیم عوارض و حوادث ناگوار را به صفر برسانیم اما تعداد 100 پرونده طی یک سال در نظام پزشکی در مقایسه با سایر سازمانها بسیار کم است.

جذب منشی در همدان منوط به گذراندن دوره

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه نارضایتی بالا نیست افزود: بخشی از نارضایتیها به دلیل عدم برخورد مناسب منشی مطبهاست که قرار شده جذب منشی با گذراندن دوره باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از پیگیری رتبهبندی مطبها در استان برای نخستین بار در کشور خبر داد و افزود: همانطور که دانشگاههای علوم پزشکی در کشور رتبهبندی شدهاند مطبها نیز باید رتبهبندی شوند که این موضوع میتواند در میزان حق ویزیت موثر باشد.

اختصاص هزینه «روز استاد» به سیلزدگان

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه تبدیل نام دانشگاه علوم پزشکی همدان به نام «دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا» اقدام بزرگی است گفت: باید طوری شود که با این عنوان ارزآوری داشته باشیم و تا نام «ابنسینا» در جهان مطرح میشود نام «همدان» به ذهن بیاید.

موسویبهار در ادامه با اشاره به ادامه کمکهای علوم پزشکی همدان به استانهای سیلزده کشور خاطرنشان کرد: هزینه «روز استاد» را به استان سیل زده لرستان اختصاص خواهیم داد.

وی با بیان اینکه اعضای هیات رئیسه دانشگاه مصوب کردهاند سه روز از حقوق خود را به هموطنان سیل زده اختصاص دهند افزود: دانشگاه علوم پزشکی همدان 12 هزار نفر پرسنل دارد که هر کدام اگر مایل باشند، میتوانند مبلغی از حقوق خود را به سیلزدگان اختصاص دهند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به خطر مصرف قارچهای سمی در استان گفت: مردم به هیچ عنوان از قارچ طبیعی استفاده نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان در پایان از تزریق واکسیناسیون هپاتیت B در بین خبرنگاران خبر داد.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر