شهرستان بهار

مدیران سند توسعه اشتغال استان همدان را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنند

شناسه خبر: ۸۵۲۱
مدیران سند توسعه اشتغال استان همدان را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان با تاکید بر تلاش برای ایجاد اشتغال گفت: مدیران باید سند توسعه اشتغال استان همدان را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنند.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرنگار مهر، ظاهر پور مجاهد پیش از ظهر سه شنبه در بازدید از واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی شهرستان بهار با اشاره به نامگذاری امسال به نام «رونق تولید» گفت: باید واحدهای تعطیل شده را احیا و از تمام ظرفیتهای تولید استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان بابیان اینکه واحدهای دارای ظرفیت در اولویت استفاده از تسهیلات بانکی هستند، گفت: مدیران دستگاههایی اجرایی و کارشناسان استان باید سند توسعه اشتغال را هر چه سریعتر عملیاتی کنند چراکه ایجاد اشتغال جدید از ضروریات است.

وی بابیان اینکه در بخش تسهیلات بخشی از سهمیه ابلاغ شده و بخشی از تسهیلات پرداختی مربوط به سال ۹۷ است که تخصیص جدید به بانکهای عامل اشتغال روستایی میرسد، گفت: امسال تسهیلات خوبی پیشبینی شده که باید متقاضیان از آن استفاده کنند و ما نیز باید شرایط را فراهم کنیم تا سیستم بانکی سریعتر بتواند با دستگاههای اجرایی استان و مجریان طرحها ارتباط برقرار کند.

پور مجاهد با تاکید بر استفاده از منابع کشور گفت: باید ارتباطی با واحدهای سرمایه گذاری بزرگ کشور در راستای جذب سرمایه گذار در استان همدان داشته باشیم تا به رشد و توسعه دست یابیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان با یادآوری اینکه سیستم کارشناسی استان فعال شده تا به مشکلات موجود در کمترین زمان رسیدگی کند، گفت: رفع مشکلات در راستای توسعه اشتغال اولویت است.

فرماندار بهار نیز گفت: بیش از ۲۷۰ واحد در حوزه صنعت در شهرستان بهار فعال است که سال گذشته ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت شده است.

احسان قنبری با بیان اینکه پیشبینی اشتغال ۱۴۰۰ نفر را با توجه به پرداخت تسهیلات داشتیم که ۸۵۰ نفر از آنها محقق شد، گفت: امیدواریم تا پایان امسال با توجه به پرداخت تسهیلات مربوط به سال قبل شاهد اشتغال ۱۴۰۰ نفر تحت عنوان سال ۹۷ باشیم.

قنبری ادامه داد: در سال ۹۸ با سیاستهای ابلاغی از مرکز و تدابیر اندیشیده شده امیدواریم شاهد رونق تولید در سطح شهرستان بهار باشیم و در راستای تسهیل امور نیز گروه کارشناسی به صورت هفتگی تشکیل جلسه داده و مشکلات واحدها را بررسی میکند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر