شهرستان بهار

مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال آیت الله بهاری فردا برگزار می شود

شناسه خبر: ۸۵۳۳
مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال آیت الله بهاری فردا برگزار می شود

مراسم گرامیداشت سالروز رحلت آیت ا... شیخ محمد بهاری و یادواره ۶۱۰ شهید شهرستان بهار فردا (۲۵ اردیبهشت) در این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری شبستان از همدان، مراسم گرامیداشت سالروز رحلت آیت ا... شیخ محمد بهاری و یادواره 610 شهید شهرستان بهار فردا (25 اردیبهشت) ساعت20 در مصلای نماز جمعه شهرستان بهار با حضور مسئولین استان و اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

آیت الله شیخ محمد بهاری در نجف مریض شد و به سفارش پزشكان، به ایران بر میگردد. عازم مشهد میشود. او مدتی بعد، قصد بازگشت به نجف اشرف میكند كه شدت یافتن بیماری، او را از این تصمیم منصرف میسازد و او ناچار به زادگاهش، بهار برمیگردد و در نهم ماه مبارك رمضان 1325 هـ . ق. روحش به رضوان الهی پر میكشد و پیكر پاكش در شهر بهار به خاك سپرده میشود.

علامه شیخ آقا بزرگ تهرانی، تاریخ وفات شیخ محمد بهاری را نهم ماه مبارك رمضان سال 1325 هـ . ق. داند و میفرماید: در تاریخ وفات مرحوم بهاری، این گونه وارد شده است: «آه خزان شد گل و بهار محمد».

مرقد منور آن مرحوم هم اكنون در میان بیش از 160 تن از شهیدان سرافراز و گلگون كفن انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در باغ بهشت شهدای بهار، زیارتگاه مردم است.

یكی از بزرگان نقل كردهاند: اطرافیان بهاری در زمان حیاتش، به ایشان پیشنهاد میكنند بعد از رحلتش، جنازهاش را به نجف منتقل كنند و در آن جا به خاك بسپارند. ایشان با قاطعیت میگوید: مرا در گورستان شهر بهار دفن كنید. چون میخواهم كنار شهیدان باشم.

آرامگاه وی زیارتگاه مردم از شهرهای مختلف كشور است. گاه اشخاص گرفتار و حاجتمند برای رفع گرفتاری و برآورده شدن حاجات خویش، به آستان مبارك و شفابخش آن ابرمرد زهد و تقوا، روی امید میآورند. كرامات فراوانی نیز در این زمینه از ایشان نقل و مشاهده شده است.

مهم ترین اثر به جای مانده از وی کتاب گرانبهای تذکره المتقین است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر