شهرستان بهار

مواد مخدر زمینه ساز افزایش جرم و جنایت، سرقت و بزهکاری می باشد

شناسه خبر: ۸۵۴۸
مواد مخدر زمینه ساز افزایش جرم و جنایت، سرقت و بزهکاری می باشد

کلاس آموزشی کمک های اولیه و آشنایی با مواد مخدر در مسجدالنبی شهر بهار برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر امروز کلاس کمک های اولیه و راهکارهای مبارزه با مواد مخدر بنا به درخواست خانم دهقان مسئول هیئت کوثر توسط جمعیت هلال احمر شهربهار در مسجدالنبی قلعه برگزار شد.
بیتا باقری مربی کمک های اولیه در مورد اقدامات و کمک های اولیه به فرد مصدوم در حوادث و همچنین آموزش احیاء قلبی ریوی (cpr) برای شرکت کننده گان توضیحات لازم را ارائه داد.

این دوره آموزشی قرار است به مدت یک هفته ساعت ۱۱ ظهر در این مکان برگزار شود و در انتها به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره از طرف جمعیت هلال احمر بهار ارئه خواهد شد، در این دوره آموزشی ۳۰ نفر از اعضاء هیئت کوثر شرکت کرده بودند.

در انتهای کلاس آموزشی امروز
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدرشهرستان بهار عنوان کرد: اعتیاد یک موضوع گسترده ی جهانی می باشد.

جناب سروان مجتبی صاحبی عزیز اظهار داشت: در بحث آموزش و پیشگیری در زمینه مواد مخدر هزینه های سنگینی صرف شده و در حیطه انسانی ما ۳۹۰۰ شهید و ۱۲۰۰۰ جانباز در این راه فدا کرده ایم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: مواد مخدر زمینه ساز افزایش جرم و جنایت، سرقت و بزهکاری می باشد، و ۷۰ درصد افرادی که به علت جرم و جنایت دستگیر شده اند و در زندان ها به سر می برند، معتاد به یکی از مواد مخدر هستند.

وی افزود : زمانی ما در بحث مبارزه و مقابله با مواد مخدر به یک نتیجه مطلوب و دلخواه می رسیم که همه ی مردم با ما در این زمینه همکاری کنند؛ به عنوان مثال سال گذشته یکی از شهروندان بهاری طی یک تماس با سامانه رایگان ۱۱۰؛ ما توانستیم چیزی حدود ۱۹ میلیون قرص ترامادول را از یک باند هفت نفره بسیار خطرناک دستگیر و تحویل قانون دادیم، من تشکر میکنم از دادستانی شهر بهار آقای داوودی و قاضی محترم که در این راستا همکاری مطلوبی با نیروی انتظامی داشتند.
صاحبی ادامه داد : قرص ترامادول یک قرص بسیار خطرناک و مخرب و زیان آور برای جسم، روح و روان انسان است. و سود سرشاری از آن نصیب توزیع کنندگان می شود، ما از همه شما خواهشمندیم در این زمینه همکاری لازم را با پرسنل نیروی انتظامی داشته باشید و هرگونه رفت و آمد مشکوک در شهر و محل سکونت خود را به ما گزارش دهید.

جناب سروان صاحبی گفت : عدم گزارش به موقع شما شهروندان باعث می شود تا توزیع کنندگان مواد مخدر مثل قارچ رشد کرده و سود زیادی کسب کنند، و اگر احیانا شما در این زمینه کوتاهی کنید در آینده شاید نزدیکان شما گرفتار دام مواد مخدر شوند.

وی افزود : از شما میخواهم با توزیع کنندگانی که در محل سکونت شما رفت و آمد دارند درگیر نشوید تا آسیبی به شما نرسد و فقط کافیست با سامانه ۱۱۰ تماس گرفته و به همکاران ما اطلاع رسانی کنید.

وی در انتها بیان کرد : دشمنان ما آمریکا، اسرائیل، آل صعود، عربستان، انگلیس میلیاردها تومان در مجلس تصویب می کنند تا از این طریق کشور ما را برانداز کنند و هدف اصلی آنان آسیب به جوانان و نوجوانان ما می باشد تا از طریق قاچاق مواد مخدر و توزیع آن بین این قشر به کشور لطمه وارد کند.فردوس نبی پور

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • sh :
  در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۰۹
  واقعا جاي اين جلسات در شهر ما خاليه
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر