شهرستان بهار

۱۱۶۸ اثر تاریخی همدان ثبت ملی شده است

شناسه خبر: ۸۶۷۸
۱۱۶۸ اثر تاریخی همدان ثبت ملی شده است

استان همدان دارای یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی، تفریحی و گردشگری است که تاکنون یک‌هزار و ۱۶۸ اثر تاریخی آن ثبت ملی شده است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از ایرنا، استاندار همدان روز چهارشنبه در آیین گشایش مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در همدان اظهار داشت: در سالهای اخیر جهت گیری خوبی در زمینه گردشگری شکل گرفته است.

سید سعید شاهرخی افزود: زمانی که بنا می شود استانی به نمایندگی از کشور ایران پایتخت کشورهای آسیای شود، همدان که ۱۳ سال پیش لقب پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را دریافت کرده به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب می شود.

وی تاکید کرد: انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیب نتیجه لابی گری نیست بلکه به خاطر تاریخ پر افتخار این استان از جمله ۵۰۰ سال پایتخت امپراطوری ایران و وجود آثار و ابنیه های تاریخی و گردشگری است.

استاندار همدان بیان کرد: کسانی که دنبال گردش و سیاحت در ایران هستند با حضور در استان همدان می توانند به یکجا تاریخ ایران را در همدان شاهد باشند.

شاهرخی اضافه کرد: همه ساله در همدان شاهد برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی هستیم که موید ظرفیت بالای این استان است.

وی وجود یک هزار ۸۰۰ اثر تاریخی از جمله در حوزه گرشگری، وجود بزرگترین و زیباترین غار آبی جهان، شهر جهانی لالجین در حوزه صنایع سفال که خاک را با هنر کیمیا می کنند، شهر ملی مبل و منبت با گردش مالی چهار هزار میلیارد ریال در سال و تلاش برای تبدیل کردن ملایر به شهر جهانی مبل و منبت، را گوشه ای از ظرفیت های این استان دانست.

وی تاکید کرد: اگر بنا باشد در سطح ملی و جهانی گردشگر بپذیریم باید دارای نیروی ماهر باشیم بنابراین مرکز آموزش هتلداری همدان وظیفه اش تربیت نیروی کار ماهر و توانمند است.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • سلیم سلیمی موید :
  در تاریخ ۱۹ تیر ۹۸ ساعت ۱۷:۲۴
  وقتی سخن از تقسیم بندی تاریخ می شود ما سه دوره اصلی داریم 1- پیش از تاریخ 2- تاریخی 3- اسلامی پس گفتن یک هزار ۸۰۰ اثر تاریخی در استان داریم به نظر چندان درست نمی آید. باید برای خواننده معلوم گردد آثار مال کدامیک از سه دوره فوق هستند.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر