شهرستان بهار

پورمختار در خصوص تخلف برخی دفترداران خود گفت :

برنج دولتی را به قیمت آزاد فروخته اند/ من بی اطلاع بودم

شناسه خبر: ۸۹۸۲
 برنج دولتی را به قیمت آزاد فروخته اند/ من بی اطلاع بودم

جلسه پرسش و پاسخ نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ محمد علی پورمختار در مسجد علی ابن ابی طالب برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در شروع این نشست حجت الاسلام والمسلمین جمال زاده از مردم خواست: به نام نامی امیرالمومنین (ع) از مردم میخواهم توهین نکنند و سوالات را محترمانه بپرسند.
محمد علی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ با اشاره به شایعات در رابطه با مجلس و نمایندگی در بین جمعی از مردم بهار عنوان کرد : منشاء بحث امشب من در رابطه با دیدگاه های مختلف و متفاوتی از اشخاص و مردم در کشور یا در حوزه های انتخاباتی نسبت به مجلس و نمایندگی و نمایندگان دارد که این اتحاد برخواسته از دیدگاه اشخاص و مسائل دنیوی اشخاص نشات می گیرد؛ و همین جهان بینی اشخاص باعث مطالبات متفاوت می شود و هر کس در مورد هر موضوع که مد نظر دارد در همان زمینه مطالبه خواهد داشت و لذا قضاوت و رفتارش هم همین خواهد بود و مردم براساس قضاوت خود نظر می دهند که این خواسته ما انجام شده پس عملکرد این نماینده خوب است و یا اینکه فلان خواسته ما برآورده نشده است پس عملکرد این نماینده خوب نیست.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ ادامه داد : قضاوت ها و رفتاری که نسبت به مجلس و نمایندگان است نشات گرفته از این دیدگاه هاست و دیدگاه ها نیز مختلف است.

محمد علی پورمختار گفت : دفتر هایی برای مراجعات وجود دارد برای قضاوت از لحاظ پیشرفت های مادی، رفع مسائل و مشکلات یک شهرستان برای ارزیابی عملکرد یک نماینده؛
آسفالت معابر، زیر گذر، جاده و .... جزء حوزه مادی است و انسان وابسته به این مسائل می باشد و نگاه مردم این است که نماینده مجلس حتما پیگیری کند و قضاوت صورت می گیرد و لذا برای تفاوت دیدگاه یک نماینده باید در ابتدا برنامه ریزی کند.

پور مختار اظهار داشت : فعالیت های صورت گرفته باید مبتنی بر مسائل اجرایی حوزه انتخابی شهر و روستا باشد و هم گزارشی که نهایتا ارائه می دهد مبتنی بر آن باشد. (بودجه اختصاصی شهر و روستا، آسفالت معابر و میران جذب بودجه به روستاهای محروم )

وی افزود : برخی دیدگاه ها فردی است و بر این اساس است که آقای نماینده برای شخص من چه کاری انجام داده است و لذا قضاوت ها بعضا در این حوزه شکل می گیرد. اگر یک نماینده مسائل و مشکلات یک شهر یا روستا یا ده ها روستا و شهر را حل کند این اهمیتی ندارد مگر اینکه فرزند من را حمایت کرده و سرکار قرار دهد؛ اظهار نظر می کند که این بهترین نماینده است اگر شغلی برای فرزند وی ایجاد نکند دیدگاهش نسبت به نماینده بد خواهد بود.

او گفت : یک ماه پیش یکی از همشهریان لالجینی ۸ صبح در مجلس بودم با من تماس گرفته و از من خواست که پسرم از جهرم یک سری لوازم کارخانه جات خریداری کرده آنجا اجازه نمی دهند که این تجهیزات را بیاورد از من خواست پی گیری کنم تا اجازه بدهند تا وی برگردد. جالب اینجاست رابطه من با جهرم چیست و چه کسی را برای رفع این موضوع پیدا کنم؟ باید با استاندار، فرماندار، نیروی انتظامی صحبت کنم؟؟؟
من هم تماس می گیرم پی گیری می کنم و به نتیجه نمیرسم الان این آقا جزء جبهه مخالف من شده که پورمختار این کار را برای من انجام نداد پس برای مردم هم کاری نکرده و امثال این مسائل و موضوعات علی ماشاالله بیش از حد است و لذا باعث شده که بیشترین تمرکز ما در این موضوع باشد.
یعنی قریب به ۸۰ هزار نامه در طول ۷ سال و خورده ای برای اشخاص ارسال کرده ایم.
دفاتر تهیه کرده ایم و فردی را مستقر کرده ایم تا جواب نامه های اشخاص را بدهد از این ۸۰ هزار نفر ممکن است برخی رسیدگی نشده باشد و یا ممکن است اکثرا رسیدگی شده باشد.
آمار دقیق نداریم چون مشکلات کسانی که حل شده هیچ وقت مراجعه نمیکنند که مشکل ما حل شده ولی برای افرادی که حل نمیشود بارها و بارها مراجعه می کنند.
ولی چیزی که مسلم است اینست که این موضوع تبدیل به یک موضوع اساسی برای قضاوت یک نماینده که موفق است یا نه شده است.
وی ادامه داد: قضایای اخیری که پیش آمده راجع به بعضی از اعضای دفتر است اصل جریان اینست که ما یک موسسه خیریه داریم که فعال است و در طول سال های مختلف بیش از ۱۴۰۰ نفر از سرپرستان خانواده ها را تحت پوشش قرار داده است، از دستگاه های مختلف به مناسبت عید و هم در زمان ماه مبارک رمضان ارزاق تهیه کرده و تحویل نیازمندان می داده و مسئله ای که اخیراً اتفاق افتاده قبل از ماه مبارک رمضان امسال مقداری برنج خریده اند و برای اینکه بتوانند این برنج را مجانی به دست مستحقان برسانند نصف آن را در بازار فروخته اند که نصف آن مجانی باشد که البته با اختلاف قیمت های دولتی و بازار آزاد در هر کیلو ۲۵۰ الی ۳۰۰ که مجانی هم نشده است منتها افراد خیر هم کمک کردهاند و چندین بسته آماده کردهاند و رسماً در تلویزیون و گروهها اعلام کردهاند که ما این برنج ها را به افراد مستحق داده ایم ولی اصل اینکه این برنجی که خریداری شده بنا نبوده به فروش برسد این به عنوان یک ایراد متوجه عملکرد این آقایان شده است که من هم از این موضوع خبر نداشتم بعد از اینکه سازمان تعزیرات متوجه شده بود و پیگیری کرده بود تازه من متوجه شدم که این اتفاق رخ داده است که مورد تایید من نیز نبوده است و من هم سوال کردم برخورد کردم که چرا این کار را انجام دادهاید.

وی ادامه داد: توجیه آنان این بود که ما میخواستیم مجانی باشد و اینها هم توزیع شده است منتها این پرونده که در سازمان تعزیرات تکمیل شده، یک نسخه نیز برای دادگاه انقلاب ارسال شده بود از باب اینکه تنظیم بازار را این افراد به هم می زنند چون این برنج ها را از بازار آزاد آوردهاند دولتی خریده اند و در بازار آزاد به فروش رسانده اند تنظیم بازار را به هم زده است.

پورمختار افزود: این ریشه و پایه تشکیل پرونده برای این آقایان است و به غیر از این چیزی وجود ندارد یک سری هم حواشی وجود دارد که چرا این اتفاق افتاده شده آیا بحث انتخاباتی بوده است؟ اگر بحث انتخاباتی بود می گذاشتیم شب انتخابات این کار را انجام می دادیم در حالی که شش سال است که این کار در حال انجام است آمار و اطلاعات و نفراتی که این مواد توزیع شده را دریافت کردهاند شماره تماس و آدرس آن موجود است منتها این بحث که عرض کردم به گونه ای دخالت بخشی از دولت در این قضیه وجود دارد. حالا اینکه به دنبال این قضیه شایعاتی وجود دارد و اینکخ بیایند و لیست هایی از سوء استفاده های مختلف بنویسند و بگویند و بر دهان ها بچرخد به هیچ وجه چنین موضوعی وجود ندارد اینکه در حساب کدام یک از افراد ۵۰ میلیارد هست و در خانه کدام یک چندین ماشین شاسی بلند وجود دارد و در خانه کدام یک با گونی سکه وجود دارد تمام این حرفها برخاسته از قضاوت هایی است که بعضی از اشخاص به لحاظ تفاوت دیدگاه به رفتار و عملکرد شخصی دارند و لذا کاه را کوه کردهاند و شایعاتی مثل دفاتر پلمپ شد و بسته شد . کدام دفتر یک ثانیه بسته شد؟ دفتر دار ما آقای سعادتی اینجا حضور دارد نه اینجا و نه دیگر دفترها بسته نشد.

پورمختار گفت: افرادی که پیگیر پرونده بودند احتمال دادند شاید از یک جای دیگر نیز سوء استفاده شخصی شده باشد گفتم اشکالی ندارد بررسی کنید اتفاقاً اگر سوء استفاده هم کردهاند من نیز مدعی و پیگیر هستم.

وی ادامه داد: اصل و فرع همه ماجرا این بود و لذا تمام بحث هایی که مطرح است بحث های خیالی بعضی از اشخاصی است که فقط به دنبال تخریب هستند به دنبال شایعه پراکنی هستند .

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ با اشاره به کلانشهر شدن همدان و الحاق بهار به همدان تصریح کرد : موضوع کلانشهر شدن همدان ربطی به شهرستان بهار ندارد و این موضوع ۱۵ سال پیش در برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور در مجلس به تصویب رسیده و هدف ارائه خدمات شهری کم هزینه و راحت می باشد؛ خدماتی مانند (مرکز جمع آوری زباله و پسماند، کشتارگاه و میدان بار و ..) به صورت متمرکز و با مشارکت خدمات خود را ارائه دهند و کسانی که با نیت و هدف خاص خبر از الحاق شهر بهار می دهند این اطلاعات نادرست و تخریبی است؛ من با قاطعیت می گویم این اتفاق نمی افتد.

وی در پاسخ به نرخ بیکاری و اشتغال زایی جوانان شهرستان گفت : نرخ بیکاری شهرستان بهار ۶.۸ درصد می باشد و این آمار با توجه به آخرین سرشماری سال ۹۵ و سایت سازمان آمار کشور می باشد؛ مجلس نیز در راستای حمایت از خود اشتغالی چندین مصوبه دارد ولی با توجه به محدودیت در در اشتغال زایی دولتی و با توجه به جذب ۵۰ هزار نفر
در ادارات دولتی با توجه به گفته مقام معظم رهبری باید جوانان ما به سوی اشتغال مولد روی آورند.

او گفت : مجلس برای حمایت از اشتغال زایی جوانان ۱.۵ میلیارد دلار برابر ۱۵ هزار میلیارد تومان اختصاص داده که از این مبلغ چیزی حدود ۸ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته؛ و در سه سال اخیر به مسئله اشتغال بیشتر توجه شده و هر سال سهم شهرستان بهار برای اشتغال زایی چیزی حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده که ۴۳ درصد از این سرانه جذب شده و طبق مصوبه مجلس در بودجه سالیانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای افراد کارآفرین و جویای کار در امر اشتغال زایی پیشبینی شده است.
در طول این دو سال ۵۰۰ نفر را از دو شهرستان برای دریافت وام اشتغالزایی به بانک ها معرفی کرده ایم./ن

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر