شهرستان بهار

سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری همدان مطرح کرد :

انباشت بافت‌های ناکارآمد شهری در همدان

شناسه خبر: ۸۹۹۴
 انباشت بافت‌های ناکارآمد شهری در همدان

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان گفت: یکی از معضلات اجتماعی در استان همدان حاشیه‌نشینی و گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از ایسنا و به نقل از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان، مهدی الماسی با تأکید بر معضل حاشیهنشینی افزود: باید توجه داشت که مهاجرتهای بیرویه به مرکز استان موجب بروز و گسترش حاشیهنشینی و انباشت بافتهای ناکارآمد شهری در همدان شده است.

وی عوامل مهمی همچون فقدان امکانات زیربنایی و تنشهای آبی در روستاهای محروم را مهمترین عوامل مهاجرت روستائیان به شهرها دانست و ادامه داد: باید به نحو مطلوب مشکلات روستایی به عنوان جامعه هدف را مرتفع کرد تا بتوانیم از مهاجرت بیرویه روستائیان به شهرها جلوگیری کنیم و باید توجه داشت که با خروج روستائیان از روستا اقتصاد بخش کشاورزی با لطمات جبرانناپذیری روبرو خواهد شد.

الماسی اظهار کرد: مشکلاتی همچون فقدان رفاه اجتماعی، پایین بودن ضریب امنیت سکونت در روستاها، فقدان امکانات آموزشی و درمانی و نیز عدم حمایت از تولیدات روستایی از مهمترین عوامل مهاجرت روستائیان به شهرها است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان با بیان اینکه پیشگیری از اعتیاد همکاری همهجانبه را میطلبد، خاطرنشان کرد: آسیبهای اجتماعی ناشی از حاشیهنشینی اثرات نامطلوبی را بر پیکره شهری خواهد گذاشت بنابراین برنامههای حوزه عمرانی دستگاهها باید متوجه مناطق حاشیهنشینی شود تا ضمن حفظ توازن توزیع ثروت در جامعه، از پیامدهای سوء حاشیهنشینی نیز پیشگیری کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از اجرای موفقیت آمیز طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در استان همدان خبر داد و بیان کرد: نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد) مجموعههای نظام یافتهای از خدمات و برنامههای پیشگیرانه شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایتهای روانی و اجتماعی از دانش آموزان است.

الماسی با بیان اینکه هدف مهم این طرح پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی و توانمندسازی نسل نوپا در خصوص نحوه مقابله با آسیبهای اجتماعی است، افزود: این طرح توسط اداره کل آموزش و پروش در شهرستان بهار منتخب استان همدان در حال اجراست و با گسترش آموزشهای ریشهای در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر و آسیبهای اجتماعی از دانش اموزان مراقبت خواهد کرد.

وی همچنین توجه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان به پیشگیریهای رشدمدار را یکی از برنامههای اصلی این معاونت خواند و خواستار مشارکت بیشتر سایر دستگاهها در اجرای بهینه برنامههای پیشگیرانه رشدمدار شد.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر