شهرستان بهار

فقدان شغل پایدار، مشکل ۱۰ میلیون ایرانی

شناسه خبر: ۹۱۸۳
فقدان شغل پایدار، مشکل ۱۰ میلیون ایرانی

با توجه به اوضاع بد اقتصادی و نبود شغل پایدار بیش از نیمی از جوانان شغل ثابت و پایدار ندارند، و درآمد آنان فصلی، روز مزد و کارگری است و با این گرانی های سرسام آور فقط می توانند مایحتاج روزانه خود را تامین کنند.

به گزارش نشاط شهر، وقتی پای صحبت این جوانان می نشینیم از این اوضاع نابسامان رضایت مندی ندارند و از مسئولین رده بالا می خواهند تا فکر اساسی برای اشتغالزایی جوانان بکنند و جوانانی را که در عرصه کارآفرینی تلاش می کنند حمایت کرده و سنگ اندازی نکنند.

برخی از آنان از نمایندگان مجلس گلایه مند هستند که زمانی که برای انتخابات قدم پیش می گذارند قول هایی می دهند که می توانند اشتغالزایی ایجاد کنند و راه کسب درآمد را به روی جوانان باز خواهند کرد اما وقتی برکرسی مجلس تکیه می کنند تمام وعده های خود را فراموش کرده و به فکر رانت خواری، پارتی بازی، زمینه سازی برای موقعیت بهتر برای خود و اطرافیان خود هستند و همه آنچه را که در انتخابات دم می زدند را به فراموشی می سپارند.

برخی از این جوانان نیز انتظار دارند تا برای یکبار هم شده مسئولین رده بالا به این جوانان اعتماد کرده و جایگاهی را در صندلی مجلس خالی کنند تا این بار جوانانی با رزومه کاری درخشان و با اهدافی دست یافتنی پا به عرصه انتخابات گذاشته و به مجلس راه یابند.
وقتی به رزومه کاری برخی از این نمایندگان نگاه می کنیم چیزی جز برادرشهید داشتن، چند پرواز موفق در زمان جنگ، مدرک دکتری که هدفی پشت آن نیست، و.... نمی بینیم، درحالی که کسی باید در صندلی مجلس بنشیند که اهدافی روشن و قابل اجراء داشته باشد و تنها هدف او کمک برای بهبود مشکلات استان خود باشد.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر