شهرستان بهار

رئیس سازمان جهادکشاورزی همدان عنوان کرد :

بسترسازی برای احداث بیش از ۳۶۰هکتار واحد گلخانه‌ای در استان همدان

شناسه خبر: ۹۱۸۸
  بسترسازی برای احداث بیش از ۳۶۰هکتار واحد گلخانه‌ای در استان همدان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از بسترسازی برای احداث بیش از ۳۶۰ هکتار واحد گلخانه ای در استان همدان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرنگار مهر، منصور رضوانیجلال بعدازظهر شنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه میزان تولید محصولات کشاورزی استان همدان در سال ۵۷ حدود ۱.۲ میلیون تن در سال بود که این میزان در سال ۹۷ به ۴.۹ میلیون تن رسید، گفت: توجه به افزایش بهرهوری با مکانیزه کردن تولید و تغییر سیستم آبیاری در این خصوص نقش آفرین بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان از اجرای ۱۵۱ هزار هکتار آبیاری نوین در استان همدان خبر داد و با بیان اینکه یکپارچهسازی در بخش کشاورزی مورد توجه بوده و افزایش عملکرد در واحد سطح نیز برنامه ریزی شده است، گفت: کشت محصولات کمآببر و افزایش راندمان تولید در دستور کار است.

وی توجه به افزایش بهرهوری به ویژه در محصولات استراتژیک را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه کبودرآهنگ با تولید بیش از ۱۵ میلیون تن در هکتار جو آبی مقام اول کشور را در افزایش بهرهوری کسب کرده در حالی که میانگین عملکرد محصول جو آبی ۴.۵ تن در هکتار تعیین شده است، گفت: اقتصاد مقاومتی درونزا در دستور کار قرار دارد.

دهه فجر امسال ۶۵ پروژه با ۱۲۲ میلیارد تومان سرمایهگذاری و اشتغالزایی برای ۶۱۱ نفر کلنگزنی یا افتتاح خواهد شدرضوانی جلال از کاهش اعتبارات عمرانی سخن گفت و با بیان اینکه امسال اعتبارات توازن به بخش کشاورزی تعلق نگرفته است، گفت: دهه فجر امسال ۶۵ پروژه با ۱۲۲ میلیارد تومان سرمایهگذاری و اشتغالزایی برای ۶۱۱ نفر کلنگزنی یا افتتاح خواهد شد.

وی بابیان اینکه در حوزه تولیدات دامی ۱۸ پروژه و در حوزه آب و خاک ۲۰ پروژه افتتاح یا کلنگ زنی میشود، گفت: بر اساس تعهد ایجاد شده در سند راهبردی توسعه استان همدان باید ۲۱۰ هکتار گلخانه در استان همدان ایجاد شود که در حال حاضر بسترسازی برای احداث بیش از ۳۶۰ هکتار گلخانه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه توسعه گلخانهها در سال جاری ۴۵ درصد رشد داشته است، عنوان کرد: ایجاد ۲۲۴ هکتار گلخانه در استان همدان تصویب شده و برای دریافت تسهیلات در بانکهای عامل پرونده دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان اضافه کرد: ۱۳ نقطه در استان همدان به عنوان نقاط مستعد برای ایجاد شهرکهای گلخانهای در نظر گرفته شده است.

وی از تلاش برای جذب سرمایه گذار در حوزه صنایع تبدیلی، ایجاد گلخانهها، کشت گیاهان دارویی و محصولات کم آببر خبر داد و گفت: نخستین صنایع تبدیلی در حوزه سیب زمینی در شهرستان بهار در مراحل اجرایی است و سال آینده به بهره برداری میرسد.

رضوانی جلال به موقعیت منحصر به فرد سیر همدان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه به دنبال ثبت جهانی سیر همدان هستیم، گفت: سیر همدان برای نخستین بار به صورت آزمایشی وارد بورس کالا شده و پس از گذراندن مرحله آزمایشی سال آینده به شکل رسمی مورد معامله قرار خواهد گرفت.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر