شهرستان بهار

بهره برداری اولین صنایع تبدیلی سیب زمینی در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۹۲۰۱
بهره برداری اولین صنایع تبدیلی سیب زمینی در شهرستان بهار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان با اشاره به اینکه سیر همدان برای نخستین بار به صورت آزمایشی وارد بورس کالا شده است گفت: در آینده محصولاتی همچون گردو، کشمش، سیر و سایر محصولات برند همدان به بورس کالا وارد می‌شوند.

به گزارش نشاط شهر ، منصور رضوانیجلال در جمع خبرنگاران گفت: باید برند سیر همدان در سطح بینالمللی ثبت شود و این نیاز به همکاری و پیگیری نمایندگان استان و تعاونی سیر کاران همدان دارد.
وی از بهرهبرداری اولین صنایع تبدیلی سیبزمینی در شهرستان بهار خبر داد و یادآور شد: 13 نقطه در استان به عنوان نقاط مستعد برای ایجاد شهرکهای گلخانهای در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان افزود: محصولات استراتژیک چون گندم، جو، ذرت، سیبزمینی و دانههای روغنی باید در استان تولید شود.
وی افزود: در سند تحول استان احداث 210 هکتار گلخانه در دستور کار است در حال حاضر بسترسازی برای احداث بیش از 360 هکتار گلخانه صورت گرفته است.
رضوانیجلال با بیان اینکه توسعه گلخانهها در سال جاری 45 درصد رشد داشته است ادامه داد: تاکنون 151 هزار هکتار آبیاری نوین انجام شده که بیش از 85 درصد از اراضی را تشکیل میدهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان از افتتاح وکلنگزنی 65 پروژه کشاورزی با 122 میلیارد تومان سرمایهگذاری و اشتغالزایی 611 نفر خبر داد و گفت: از این تعداد، 18 پروژه در حوزه تولیدات دامی و 20 طرح در حوزه آب و خاک است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر