شهرستان بهار

فرماندار بهار :

غیر از صداوسیما نیازی به حضور دیگر خبرنگاران در شعب اخذ رای نیست/ استاندار: خبرنگارانی که کارت خبری دارند ورودشان منعی ندارد

شناسه خبر: ۹۲۵۷
 غیر از صداوسیما نیازی به حضور دیگر خبرنگاران در شعب اخذ رای نیست/ استاندار: خبرنگارانی که کارت خبری دارند ورودشان منعی ندارد

در حالی که دوم اسفند ماه یکر از خبرسازترین روزهای سال ۱۳۹۸ است و خبرنگاران برای پوشش خبری این روز روز شماری می کردند، اما مسئولین ارشد شهرستان اجازه حضور خبرنگاران در شعب رای گیری را ندادند.

به گزارش نشاط شهر، طبق روال سنوات و انتخابات گذشته و تقاضای همشهریان به منظور انعکاس به موقع حماسه حضور مردم در انتخابات یازدهم مجلس، برای حضور در شعب رای گیری و پوشش رسانه ای این رویداد مهم با فرمانداری بهار تماس گرفتیم اما متاسفانه با تقاضای ما موافقت نشد.

به این جهت به اطلاع همشهریان گرامی و مخاطبین محترم می رسانیم که به دلیل تصمیم فرمانداری شهرستان، خبرنگاران فردا نمی توانند در شعب اخذ رای حاضر شوند.

فرماندار شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار ما؛ در خصوص تقاضای حضور خبرنگاران در شعب رای گیری و تهیه گزارش و تصویر گفت: تنها خبرنگاران صدا و سیما اجازه حضور در شعب را دارند و نیازی به حضور دیگر خبرنگاران در شعب نیست.

احسان قنبری در پاسخ به اینکه خبرنگاران محلی کارشان از صدا و سیما متفاوت است و مردم انتظار دیگری از خبرنگاران محلی دارند، گفت: خبرنگاران صدا سیما هستند و آنها هم تنها در یک شعبه حاضر می شوند. خبر مهم رای گیری است و خبرنگاران چه باشند یا نباشند مردم کارشان را انجام می دهند و احتیاجی به خبرنگاران نیست.

فرماندار در پاسخ به این نکته که در سایر شهرستانها اکیپ و خودرویی ویژه خبرنگاران برای گزارش گیری از شعب در نظر گرفته شده گفت: من از سایر شهرستان ها اطلاعی ندارم و آنها تصمیمشان به خودشان مربوط است.

قنبری گفت: ما به همراه امام جمعه فردا برای دادن رای در یکی از شعب حاضر خواهیم شد اگر تمایل دارید به همان شعبه آمده و می توانید گزارشتان را بگیرید، یک شعبه با ده شعبه فرقی ندارد.

این صحبت فرماندار در حالی است که پیش از این برای خبرنگاران جهت حضور در شعب مجوز صادر می شد و حتی از خبرنگاران خارجی دعوت می شود که برای ثبت و ضبط این اتفاق مهم در کشور حاضر شوند اما این حق از خبرنگاران محلی سلب شده است.

در حالیکه فرماندار شهرستان بهار از ورود خبرنگاران به شعب اخذ رای جلوگیری کرده و در پاسخ به چرایی این تصمیم گفته که خبرنگاران صداو سیما فقط اجازه حضور در شعب اخذ رای را دارند، خبرنگار ما این موضوع را از استاندار همدان جویا شد.

سید سعید شاهرخی در نشست خبری خود خطاب به آزاد بخت، معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی خود گفت: آقای آزدبخت بفرمایید خبرنگارانی که شناخته شدند و کارت خبری دارند برای ورودشان منعی ندارد.

وی افزود: البته در همین ستاد انتخابات برخی افراد و مسئولین ستاد را که به آمار و اطلاعات محرمانه دسترسی دارند قرنطینه کردیم.

استاندار همدان بیان کرد: ممکن است اخباری بیرون برود که مشکلاتی را ایجاد کند و این قبیل اخبار باید کنترل شده بیرون آیند. /ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر