شهرستان بهار

وقتی تولیدات داخلی باعث کاهش ورود محصولات خارجی می شود :

کار آفرین نمونه استان همدان وارد بازار کار می شود تا به چرخه اقتصاد داخلی کمک کند.

شناسه خبر: ۹۳۰۲
 کار آفرین نمونه استان همدان وارد بازار کار می شود تا به چرخه اقتصاد داخلی کمک کند.

علی اکبری مطلع یکی از کارآفرینان نمونه استان همدان است؛ و در سال ۸۹ مجوز کارخانه مواد شوینده رایش را گرفت و شروع به کار کرد.

به گزارش نشاط شهر، علی اکبری مطلع در گفتگو با خبرنگار ما گفت : در اوایل کار با تولید محلول سفید کننده و ضد عفونی کننده آغاز به کار کردیم؛ تقریبا شش ماه از فعالیت شرکت می گذشت که موفق به کسب مجوز غذا و دارو برای تولید محلول های مایع دستشوئی و ظرف شوئی شدیم؛ یک سال پس از شروع به کار توانستیم استانداردهای لازم تشویقی و اجباری مربوط مایع دستشوئی، ظرف شوئی، سفید کننده و جرم گیر را بگیریم و در همان زمان به عنوان کارآفرین برتر و واحد فناوری برتر استان شناخته شدیم.

علی اکبری مطلع با اشاره به کیفیت محصولات و کمک به چرخه اقتصادی در استان و کشور خاطر نشان کرد : از زمان شروع به کار شعار ما کیفیت مطلوب محصولات بوده و برای اینکه جلو ورود محصولات خارجی را بگیریم به خصوص محصولات ترک که با قیمت بالایی در بازار عرضه می شد، اقدام به تولید این محصولات در داخل کشور کردیم؛ و از همان شروع کار روی برند سازی هم کار کردیم تا محصول ما نیز با دیگر محصولات مشابه در بازار بتواند با برندهای مطرح وارد عرصه رقابت شود.

اکبری مطلع اظهار داشت : در حال حاضر پس از گذشت ۷ سال از تولید محصولات خود سهم عمده ای در بازارهای همدان، شیراز، سنندج، کرمانشاه، کاشان، دزفول و در دیگر استان ها نمایندگی و برخی از شهرها پایگاه داریم و با برند های معروف اوه، اکتیو در بازار رقابت می کنیم.

در ادامه علی اکبری مطلع با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز مبرم عموم مردم به مواد ضدعفونی کننده گفت : شرکت رایش یکی از خطوط تولید جرم گیر را خالی کرده و تولید محلول ضدعفونی را جایگزین آن کردیم خوشبختانه اداره غذا و دارو همکاری بسیار خوبی داشتند و ما طی یک روز موفق به دریافت مجوز رسمی از این سازمان شدیم؛ و تولیدات این شرکت تحت نظر معاونت غذا و دارو می باشد.

وی افزود : با توجه به تقاضای زیاد و نیاز بازار به این محصولات برخی از سودجویان به دنبال منافع شخصی خود هستند و الکل های غیر استاندارد با درصد پائین را به بازار عرضه می کنند به همین خاطر ما سعی کردیم در فاصله زمانی خیلی کوتاه تولیدات خود را وارد بازار کنیم تا مردم محصولات تقلبی با کیفیت پائین را تشخیص داده و از خرید آن خودداری کنند.

ایجاد اشتغالزایی برای ۳۰ نفر

اکبری مطلع اشاره کرد : زمان تاسیس این شرکت ۴ نفر شروع به کار کردند که در حال حاضر به ۳۰ نفر افزایش داشته و سرمایه اولیه ما چیزی حدود ۳۰۰ میلیون بود که رفته رفته با توجه افزایش خط تولید و جذب کارکنان جدید حدودا ۸۰۰ میلیون هزینه در برداشت؛ هم اکنون محصولات خط تولید شرکت رایش؛ مایع دستشویی، ظرف شویی، انواع سفید کننده، جرم گیر و محلول ضدعفونی می باشد. و چیزی حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ کیلو الکل را به محلول ضدعفونی تبدیل و به صورت رایگان در اماکن عمومی، بانک ها، کارکنان شهرداری بهار، تاکسیرانی بهار، افراد بی بضاعت و... توزیع کردیم.

او ادامه داد : پس از توزیع رایگان شاهد این بودیم که نیازها بیشتر است ما نیز خط تولید را افزایش دادیم و اگر ماده اولیه را تامین کنیم شرکت ما قادر است روزانه ۲ الی ۳ تن از این محصول را وارد بازار کند.

اکبری در ادامه با اشاره کم یاب شدن این محصول و افزایش ناگهانی قیمت ها و نیاز شدید مردم به این محلول گفت متاسفانه مواد اولیه بسیار گران شده و تصریح کرد : الکل، ظروف بسته بندی چند برابر شده و کارخانه ها در تعمین اولیه مواد به مشکل برخورده اند و برخی از کارخانه های تولید ظروف تعطیل شده و قیمت گذاری ما نیز به قیمت تهیه مواد اولیه بستگی دارد.

او گفت : قبلا عرضه مستقیم داشتیم الان با ورود و نظارت مستقیم معاونت غذا و دارو عرضه مستقیم نداریم، و اگر سازمان، اداره یا ارگانی به این محلول نیاز دارد باید با توجه به سلسه مراتب اداری به معاونت غذا و دارو درخواست ارائه بدهد تا در صورت صلاح دید این محلول در اختیار آنان قرار بگیرد.

علی اکبری مطلع اظهار داشت : با توجه به کاغذ بازی های اداری در کشور ما، قدم گذاشتن در عرصه کارآفرینی مسیر بسیار سختی دارد و اگر اینطور پیش برود و کارآفرینان مورد حمایت قرار نگیرند در عرصه کارآفرینی موفق نخواهیم شد و کمتر کسی برای کارآفرینی اقدام خواهد کرد.

اکبری گفت : زمان تاسیس بسیاری از ارگان ها از ما هیچ حمایتی نکردند و با مخالت بعضی از اداره ها رو به رو شدیم الان بزرگترین حامی ما بسیج و سپاه است و به صنایع تکیه نداریم؛ و اگر اکثریت مردم همدان با خرید از محصولات شرکت ما از ما حمایت می کردند ما نیز می توانستیم در کارهای خیر مثل مدرسه سازی، حمایت از ایتام و ... شریک باشیم.

فردوس نبی پور


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • عبدالرضافروتن :
  در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۱۵:۴۲

  سلام، درباره محلول ضدعفونی کننده دست بانام تجاری "رایش" محصول شهرک صنعتی بهاران استدعا دارد تحقیق و بررسی کنید و درباره کیفیت آن گزارشی برای مردم ارائه نمایید زیرا دراین دوران حساس کرونایی باجان مردم ارتباط دارد ممنونم

نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر