شهرستان بهار

تصمیم مسئولان راه‌گشای پروژه اقتصادی در همدان :

آب، برق و گاز منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد نیازمند50 میلیارد تومان اعتبار

شناسه خبر: ۹۴۰۲
 آب، برق و گاز منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد نیازمند50 میلیارد تومان اعتبار

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان با بیان اینکه درصورت تأمین اعتبار امسال فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: برای تأمین زیرساخت‌های آب، برق و گاز این پروژه حدود 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش نشاط شهر، شرکت شهرکهای صنعتی ازجمله مراجعی است که نقش مهمی در تحقق شعار سال دارد و این مهم باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد؛ البته فراهم بودن زیرساختها و اولویتبندی ایجاد واحدها و نواحی صنعتی در استانها و شهرستانها، میتواند در این میان نقش بسزایی داشته باشد.

شرکت شهرکهای صنعتی همدان نیز از این مهم مستثنا نبوده و توجه و حمایت از واحدهای صنعتی واقع در این شهرکها ضروری است؛ بررسی زیرساختها و شرایط موجود در شرکت شهرکها امری لازم بوده که در این ارتباط مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان از وضعیت زیرساختها و برخی پروژهها ازجمله منطقه ویژه اقتصادی جهانآباد با ما سخن گفت.

محمدرضا بادامی در گفتوگو با خبرنگار ما با بیان اینکه وضعیت زیرساختهای شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان تقریباً مناسب است، اظهار کرد: در تمام شهرستانها شهرک و ناحیه صنعتی داریم.

وی با تأکید بر اینکه امکان استقرار واحدهای صنعتی در شهرکها و ناحیههای صنعتی شهرستانها فراهم شده، گفت: زیرساخت استقرار واحدهای صنعتی در شهرستانها تأمین شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان بیان کرد: ممکن است برخی شهرستانها شرایط خاصی همچون میزان برق و آب مورد نیاز، داشته باشند که این موارد نیز باید بررسی، پیگیری و حل شود.

وی با تأکید بر اینکه از 31 شهرک صنعتی در استان مشکلی برای واگذاری نداریم، افزود: علت اینکه در برخی شهرستانها واگذاری نداریم، اتمام واگذاریها بهدلیل استقبال خوب است و به سمت توسعه و ایجاد شهرک جدید رفتهایم.

بادامی با بیان اینکه بهعنوان مثال در شهرک صنعتی لالجین با توجه به استقرار کامل اراضی دیگر زمینی در آن منطقه نداشتیم، تصریح کرد: به این دلیل شهرک صنعتی شماره دو را سال گذشته تملک کردیم که امسال عملیات زیرساخت آن آغاز شده تا بتوانیم واگذار کرده و در این منطقه نیز سرمایهگذار داشته باشیم.

وی به بحث توسعه شهرک صنعتی بهاران اشاره کرد و ادامه داد: زمینها در این شهرک فروخته و واحدها مستقر شده بودند و سال گذشته 40 هکتار توسعه و واگذار شد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان خاطرنشان کرد: زیرساخت بخشی از اراضی تهیهشده بهمنظور توسعه شهرک صنعتی بهاران انجام شده و مابقی نیز درحال اقدام است.

وی با بیان اینکه در قروه نیز با توجه به آنکه یک شهرستان جدید در بحث شرکت شهرکها بود یک ناحیه صنعتی را مصوب کردیم، یادآور شد: سال گذشته 55 هکتار زمین برای این ناحیه صنعتی تملک کردیم و امسال عملیات اجرایی انجام خواهد شد.

بادامی با اشاره به بحث منطقه ویژه اقتصادی جهانآباد، اظهار کرد: این پروژه همچون نامش ویژه است و باید پیگیری شود؛ در حد یک فاز عملیاتی برای این منطقه تعریف کردیم که بتوانیم واحد صنعتی در آن مستقر کنیم.

وی با بیان اینکه آمادهسازی برای فاز عملیاتی این پروژه را تقریباً انجام دادهایم، گفت: یک توافق با برق منطقهای باختر صورت گرفته و زمین نیز در اختیار آنها قرار دادهایم که امسال برق 66 کیلوولتی آن ساخته و برق پایدار این منطقه تأمین شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان بیان کرد: اکنون منطقه ویژه شبکه برق دارد و امکان استفاده از آن نیز هست و برای برق پایدار هم یک پست برق پیشبینی شده که برق باختر انجام خواهد داد.

وی به حفاری یک حلقه چاه برای تأمین آب اولیه منطقه ویژه اشاره کرد و افزود: به دنبال توافق وزارت نیرو با سازمان برنامهوبودجه استان سه میلیون مترمکعب آب صنعتی از پساب فاضلاب شهر همدان تخصیص داده شد.

بادامی با بیان اینکه موافقتنامه تأمین آب مذکور با آب منطقهای منعقد شده است، تصریح کرد: امید است خط انتقال را اجرا کنند و آب برای استفاده بخش صنعت نیز تأمین شده باشد.

وی با تأکید بر اینکه درخصوص گاز نیز رایزنیهایی با شرکت گاز انجام شده که امسال گاز موقت تأمین شود، ادامه داد: گاز پایدار نیز برای منطقه تأمین خواهد شد که پیشبینی شده امسال فاز نخست آن مورد پیگیری قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان خاطرنشان کرد: در بحث مصوبات منطقه ویژه اقتصادی جهانآباد، طرح جامع را سال گذشته پیگیری کردیم و به تصویب شورای عالی ویژه مناطق رسید.

وی با بیان اینکه سال گذشته درمجموع اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است، یادآور شد: راه دسترسی نیز از طریق بزرگراه پیشبینی و انجام شد.

بادامی با تأکید بر اینکه البته این پروژه نیاز به پیگیریهای دیگری نیز دارد، اظهار کرد: امسال مواردی ازجمله برق، گاز و آب را پیگیری خواهیم کرد که به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه درصورت تأمین اعتبار امسال فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی جهانآباد به بهرهبرداری خواهد رسید، گفت: برای تأمین زیرساختهای آب، برق و گاز این پروژه حدود 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان در ادامه بیان کرد: با توجه به شعار سال برنامههای زیرساختی و حمایتی تدوین شده و در اختیار مسئولان استانی قرار گرفته که ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامههای ویژه امسال تسریع در به نتیجه رساندن شهرک صنعتی لالجین است، افزود: امیدواریم با سرعت بتوانیم این مهم را به نتیجه برسانیم که واحدها بتوانند استقرار یابند.

بادامی تأمین برق چهار شهرک به سمت شهرستان بهار را از دیگر برنامهها در سال جاری برشمرد و تصریح کرد: در شهرک صنعتی بهار، بهاران، صالحآباد و لالجین، برق منطقهای باختر با ایجاد پست 30 مگاواتی تأمین برق خواهد داشت.

وی در پایان یادآور شد: پیگیری و مطالعات خوشه فرش و چرم را نیز امسال جزء برنامههای در دستور کار خواهیم داشت.

با توضیحات مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان درخصوص منطقه ویژه اقتصادی جهانآباد و صحبتها مبنی بر تأمین آب، برق و گاز و ایجاد راه دسترسی در این پروژه، امید بر این است که شاهد بهرهبرداری فاز نخست آن طی سال جاری باشیم تا امید به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی که سالهاست اهالی فامنین منتظر آن هستند، محقق شود؛ اما این مهم چشمانتظار تصمیمات مسئولان استانی و تأمین اعتبار در این خصوص است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر