شهرستان بهار

رییس اداره حفاظت محیط زیست :

محل جمع‌آوری کودمرغی سلامت مردم شهرستان بهار را تهدید می‌کند

شناسه خبر: ۹۵۰۱
 محل جمع‌آوری کودمرغی سلامت مردم شهرستان بهار را تهدید می‌کند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار با بیان اینکه برخی دلالان، کود مرغی را با هدف فروش، ابتدا در زمین‌های حاشیه شهر جمع‌آوری و نگهداری می‌ کنند، گفت: این فرایند علاوه بر انتشار بوی نامطبوع، سلامت ساکنان این شهرستان را تهدید می‌کند.

به گزارش نشاط شهر، معصومه پارچیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: کشاورزان بهاری برای کشت سیب زمینی از کود مرغی استفاده میکنند و آنها پس از خرید بی درنگ نسبت به پخش آن در زمین کشاوری اقدام میکنند.

وی اضافه کرد: اما در این میان عدهای دلال و سودجو پیش از رسیدن فصل کشت سیب زمینی و استفاده از کود، اقدام به خرید کود مرغی از شهرستان های شمالی و انتقال و دپوی آن در زمین های این شهرستان میکنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار ادامه داد: این افراد کود مرغی را با سایر کودها و خاک مخلوط کرده و آن را زیر آفتاب پهن میکنند تا خشک شود که این کار موجب آلودگی محیط زیست، انتشار بوی نامطبوع، تجمع حشرات موذی و انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام میشود.

پارچیان ادامه داد: با وجود هشدار مکرر به سودجویان اما همچنان شاهد این تخلف و تبدیل شدن شهرستان بهار به کانون آلودگی هستیم هر چند جریمه های پیش بینی شده برای متخلفان نیز بازدارنده نبوده است.

وی ادامه داد: تمامی پرونده هایی که در این باره تشکیل و به مرجع قضایی شده منجر به صدور رای محکومیت علیه متخلف شده و تاکنون تبرئه نداشتیم و به تازگی فردی به پرداخت سه میلیون تومان جریمه محکوم شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار ادامه داد: خودروهای حامل کود مرغی در نزدیکی میدان نیایش روبروی دامپزشکی پارک کرده و کود را به دلالان می فروشند بنابراین با تصمیم فرماندار بهار مقرر شد که در این محل تابلوی توقف ممنوع نصب شده و نیروی انتظامی با فروشندگان کود مرغی در این خیابان برخورد کند.

پارچیان بیان کرد: با توجه به اینکه دلالها کودمرغی را برای خشک شدن بر روی زمین پهن می کنند در صورت بارندگی شیرابه آن بر روی زمین جریان یافته و علاوه بر به نمایش گذاشتن چهرهای نازیبا از این منطقه می تواند عامل انتشار بوی نامطبوع و ناقل بیماری باشد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر