شهرستان بهار

رئیس شورای شهر بهار :

شهرستان بهار نیازمند ایجاد یک مرکز تحقیقاتی سیب زمینی است

شناسه خبر: ۹۵۷۵
  شهرستان بهار نیازمند ایجاد یک مرکز تحقیقاتی سیب زمینی است

حسین فیض الهی شهرستان بهار را قطب تولید سیب زمینی در کشور دانست و گفت: کمبود یک مرکز تحقیقاتی درباره سیب زمینی در شهرستان احساس می شود تا در بالا بردن بهره وری و سلامت تولیدات شهرستان موثر واقع شود.

به گزارش نشاط شهر، حسین فیض الهی، رئیس شورای شهر بهار در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ایجاد یک مرکز تحقیقاتی سیب زمینی در شهرستان می تواند ثمرات بسیاری برای شهرستان و کشاورزان داشته باشد.

حسین فیض الهی افزود: با توجه به اینکه شهرستان بهار از گذشته در کشت سیب زمینی قدمت بسیار دارد و به نوعی میتوان آن را قطب تولید سیب زمینی در کشور دانست، کمبود یک مرکز تحقیقاتی سیب زمینی در منطقه در این شهرستان احساس میشود.

وی ادامه داد: این مرکز تحقیقاتی می تواند در بالا بردن کیفیت محصولات، شناسایی بیماری های مربوط به سیب زمینی، بالا بردن بهرهوری، حفظ منابع آب و خاک کمک بسیاری کند.

رئیس شورای شهر بهار همچنین اظهار داشت: این مرکز تحقیقاتی می تواند زمینه ساز برگزاری کلاس های آموزشی برای کشاورزان باشد که همین مسئله می تواند در بالا بردن کیفیت و بهرهوری سیب زمینی در شهرستان کمک بسیاری کند.

فیض الهی در ادامه گفت: شهرستان بهار قطب تولید سیب زمینی در کشور است اما در این سال ها آنگونه که باید و شاید این محصول و این شهرستان برندسازی نشده و به مردم کشورمان معرفی نشده است که همین مرکز تحقیقاتی می تواند در این امر ما را کمک کند.

وی به برگزاری جلسه اعضای شورای شهر بهار و مدیر عامل تعاونی سیب زمینی کاران با رئیس جهاد کشاورزی استان اشاره کرد و بیان کرد: در این جلسه یکی از مواردی که مطرح شد ایجاد همین مرکز تحقیقاتی بود که امیدواریم به زودی این اتفاق در شهرستان بیفتد.

انتهای پیام/ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر