شهرستان بهار

فرماندار بهار :

فعالیت‌های قرآنی در روستاهای بهار گسترش یابد

شناسه خبر: ۹۵۷۷
 فعالیت‌های قرآنی در روستاهای بهار گسترش یابد

فرماندار شهرستان بهار خواستار گسترش فعالیت‌های قرآنی در روستاهای بهار شد و گفت: ۴۰ روستای بهار دارای مربی قرآن است.

به گزارش به نقل از خبرنگار مهر، احسان قنبری پیش از ظهر سه شنبه در شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی شهرستان بهار با بیان اینکه قرآن کلام زندگی است، اظهار کرد: قرآن کریم بزرگترین هدیه الهی برای انسانها و گران بها ترین میراث پیامبر اعظم (ص) در میان مسلمین است.

قنبری ادامه داد: قرآن کتاب زندگی است و میتواند جامعه را در ابعاد و حوزههای مختلف هدایت کند بنابراین برای ایجاد یک جامعه قرآنی و در راستای گسترش آن باید برنامه ریزی و اقدام شود.

وی افزود: اگر به قرآن عمل و دیگران را به رعیت احکام اسلامی و قرآنی با حرکات و رفتارهای شایسته انسانی تشویق کنیم، جامعهای سرشار از پویایی و درخشندگی در زمینههای مختلف خواهیم داشت.

فرماندار بهار تاکید کرد: فعالیتهای قرآنی در روستاها نیز باید گسترش یابد و در شهرستان بهار ۴۰ روستا دارای مربی قرآن است و ۴ مؤسسه قرآنی و ۲ دارالقرآن و ۲۴ خانه قرآن فعال است.

امام جمعه نیز گفت: شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی باید عمیقتر و ریشهایتر به مسائل قرآنی توجه و اهتمام ویژه داشته باشد و از محتوایی کردن کارهای قرآنی غافل نشود و اعتبارت نیز در همین راستا هزینه شود.

حجت الاسلام علی ارزنده همکاری و تعامل حوزه و دانشگاه و آموزش و پرورش در ترویج قرآن و معارف قرآنی در دانشگاهها و مدارس را بسیار ضروری و مهم خواند.

مدیر بنیاد قرآن استان همدان نیز مهمترین اهداف شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی را انسجام و تقویت برنامهها، آموزش و ترویج، برگزاری مسابقات، شناسایی و تشویق حافظان و قاریان قرآنی دانست.

جواد صدیق اضافه کرد: در راستای الگوسازی نسل جدید و معرفی الگوهای قرآنی به نسل جدید، دستگاههای ذیربط به ویژه دستگاههای آموزشی، تبلیغاتی و پرورشی باید وارد کار شوند و نسبت به این مهم برنامه ریزی های ویژه ای داشته باشند.

وی نقش آموزش و پرورش در استعدادیابی و آموزش قرآن در بین فرزندان را بسیار مهم برشمرد و خواستار توجه هر چه بیشتر این نهاد به ترویج فرهنگ قرآن شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر