شهرستان بهار

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس مطرح کرد :

معیشت و اشتغال اولویت پیگیری 

شناسه خبر: ۹۵۸۶
 معیشت و اشتغال اولویت پیگیری 

پرداختن به بخش کشاورزی اولویت بعدی منتخب مردم در این حوزه انتخابی است .

به گزارش نشاط شهر، به نقل از سپهر غرب، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اولویتهای حوزه انتخابیه کبودراهنگ و بهار، اظهار کرد: مشکل اصلی مردم در شرایط کنونی معیشت است که باید به این مهم پرداخته شود.

حوزه انتخابیه کبودراهنگ و بهار یکی از حوزه های استان همدان در انتخابات مجلس شورای اسلامی به مرکزیت شهر بهار و با امکان حضور یک نماینده است که طی 10 دوره گذشته کاظم اکرمی، شیخ علی مثبت، علی یعقوبی، رضا طلایی نیک، عیسی جعفری و محمدعلی پورمختار با رأی مردم این دو حوزه به ادوار مختلف راه یافتند.

کاندیداها قبل از ورود به مجلس و برای کسب رأی مردم، همواره وعده ها و شعارهایی را مطرح میکنند که محقق کردن آنها تاحدودی امکانپذیر است و پرداختن به بسیاری از مشکلات، مسائل و مطالبات مردم حوزه های انتخابی بهدلیل عدم پیگیری مناسب منتخبان، به دوره های بعدی منتقل میشود.

اما رقابت جهت ورود به مجلس یازدهم برای کاندیداها با توجه به افزایش سطح آگاهی و شناخت مردم، کمی سخت تر از دوره های قبل شد و به طور قطع منتخبان در این دوره وظایف و مسئولیتهای سنگین تری در پیگیری مسائل و مطالبات حوزه انتخابیه خود خواهند داشت.

حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ با توجه به پتانسیل بالا در بخش کشاورزی و مسائل و مشکلاتی در این خصوص و مطالبات دیگر همچون اشتغال و معیشت، از قبل برگزاری انتخابات دور یازدهم مجلس مورد توجه بوده و اکنون با آغاز به کار رسمی این دوره مجلس، سپهرغرب با نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی درخصوص اولویتهای پیگیری و مطالبات گفتوگو کرد.

عیسی جعفری در گفتوگو با خبرنگار ما ضمن اشاره به اولویتهای حوزه انتخابیه کبودراهنگ و بهار، اظهار کرد: مشکل اصلی مردم در شرایط کنونی معیشت است که باید به این مهم پرداخته شود.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط بحران کرونای ایجادشده در کشور بسیاری از مشاغل تحت تأثیر قرار گرفتند، گفت: بسیاری از مشاغل دچار آسیب شده و با درصد پایین کار کردند و کرونا موجب تشدید مشکل معیشتی مردم شده است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر همین اساس به عنوان نماینده منتخب مردم در این دوره مجلس شورای اسلامی باید سعی بر رفع مشکل معیشتی مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نکته مهم دیگر آن است که باید با هماهنگی مسئولان اجرایی به سمت تولید برویم، افزود: یکی از بحران های ما در سطح منطقه بحث اشتغال است.

جعفری با تأکید بر اینکه یکی از راههای ایجاد اشتغال تولید است، تصریح کرد: باید سعی در به وجود آوردن واحدهایی به منظور ایجاد اشتغال در منطقه بکنیم.

وی ادامه داد: موضوع معیشت مردم و ایجاد اشتغال با رونق در بخش تولید از اولویتهای پیگیری بنده در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ در مجلس یازدهم خواهد بود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ موضوع وجود زمینهای وقفی در این مناطق است، اما به هیچ عنوان در این خصوص ورود نمیکنم.

وی با بیان اینکه موضوع وقف یک مسئله شرعی بوده و در اختیار مجلس نیست، یادآور شد: من به عنوان یک نماینده نمی توانم بگویم مجلس یک قانون تصویب کند که کل وقف از بین برود.

جعفری با تأکید بر اینکه مسائل مربوط به وقف در اختیار ولی فقیه است، اظهار کرد: بنابراین تا زمانی که ولایت فقیه در این خصوص تصمیمی نداشته باشد، نمایندگان مجلس نمیتوانند به آن ورود کنند.

وی به استثناهای ورود نمایندگان در مواردی همچون موضوع وقف اشاره کرد و گفت: نمایندگان اجازه ورود به مباحث وقفی را ندارند، مگر اینکه در نوع و شیوه اجرا ایراداتی وجود داشته باشد که در این صورت میشود بررسی و ایراد را رد کرد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه درخصوص وضعیت شهر لالجین نیز بیان کرد: قطعاً برای ظهور لالجین در حد جهانی شدن قدم خواهیم داشت، اما باید جلساتی به منظور بررسی و پیگیری مشکلات موجود در این راه برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه به عنوان نماینده حق مردم میدانم که دست آنان را گرفته و برای رفع مشکلات کمک کنم، افزود: نه تنها درخصوص شهر لالجین، بلکه در مورد تمام شهرها و روستاها باید برای ظهور هر آنچه توان و پتانسیل دارند، دست به دست هم داده و کمک کنیم تا توانمندیهای آنها به منصه ظهور برسد.

جعفری با تأکید بر اینکه یکی از اولویتهای اصلی ما پس از معیشت و اشتغال با توجه به ظرفیت و پتانسیل منطقه بحث کشاورزی است، تصریح کرد: دو شهرستان بهار و کبودراهنگ به طور مشخص در تحقق جهش تولید در حوزه کشاورزی ظرفیت بالایی دارند که این مهم مورد توجه است.

با توجه به آگاهی نماینده مردم بهار و کبودراهنگ از مشکلات و نیازمندیهای این حوزه انتخابی، پرداختن به بحث معیشت، اشتغال و ظرفیت بخش کشاورزی از موارد قابل پیگیری در مجلس یازدهم است که این موارد از اولویتهای منتخب مردم در این حوزه انتخابیه نیز عنوان شد و باید منتظر ماند و دید پس از اتمام دوره چهارساله مجلس یازدهم پرداختن به این مسائل تا چه میزان محقق شده است.

البته بهره برداری بیش از حد از آبهای زیرزمینی در این منطقه منجر به ایجاد فروچاله هایی در دشتهای مناطق مذکور شده است که با توجه به اهمیت کشاورزی در این بخش، باید این مهم نیز مورد توجه قرار گیرد تا بیش از این آسیبی به منطقه وارد نشود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر