شهرستان بهار

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بهار در گفت‌وگو با «بسیج» :

الهی بودن و کمک به مردم مظلوم رمز پیروزی انقلاب اسلامی است

شناسه خبر: ۹۵۹۰
 الهی بودن و کمک به مردم مظلوم رمز پیروزی انقلاب اسلامی است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار گفت: الهی بودن و کمک به مردم مظلوم رمز پیروزی انقلاب اسلامی است و باید این ابعاد تقویت شود و همچنان به ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی ادامه داد تا اینکه هدف اصلی انقلاب و رمز پیروزی آن همچنان پویا بماند.

به گزارش نشاط شهر، حجت الاسلام محمد ولی دارابی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در بهار با اشاره به برنامههایی که بهمناسبت ایام ارتحال امام خمینی(ره) در شهرستان بهار برگزار شد، اظهار داشت: به مناسبت این ایام برنامههای مختلفی در سطح شهرستان بهار اجرایی شد که از آن جمله میتوان به برگزاری مسابقات کتابخوانی از صحیفه امام راحل برای اقشار مختلف مردم و بسیج، راهاندازی ایستگاههای صلواتی و توزیع ماسک و محلولهای ضدعفونی کننده در نقاط مختلف شهرستان اشاره کرد.

وی افزود، برگزاری کرسیهای تلاوت قرآن کریم در مساجد پر جمعیت شهرستان، اعزام گروههای جهادی پزشکی که شامل روانشناسان و کارآفرینان است، فضاسازی نصب بنر در سطح شهرستان، ارسال پیامکهای موضوعی به مناسبت رحلت امام(ره) برای بسیجیان و مردم توزیع بستههای معیشتی و غذا برای نیازمندان از دیگر از برنامههای سپاه ناحیه بهار به مناسبت رحلت امام(ره) بود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار ابراز داشت: ابعاد شخصیتی حضرت امام(ره) بسیار گسترده و برجسته و قابل تحقیق است اما شخصیت امام(ره) شخصیتی بود که صفاتی همچون شجاعت، خداترسی، توکل به خدا و بصیرت از ابعاد شخصیت ایشان است.

وی ادامه داد: بارزترین ویژگی و ابعاد شخصیتی امام(ره) خداباوری و سادهزیستی بود که بسیاری از نسل جوان و مردم را به طرف خود جذب کردند و باعث پیروزی انقلاب اسلامی ایران شدند.

دارابی عنوان کرد: در شرایط کنونی باید از هر ابزار و وسایلی که در اختیار داریم برای همه نسلها به خصوص نسل جوان و آینده استفاده کنیم و شخصیت این امام بزرگوار را به خوبی بشناسانیم و در این راستا باید از رسانههای جدید شبکههای اجتماعی، فضای مجازی کتابهای جدید و همه روشهای صوتی و تصویری بهره کامل را ببریم که بتوانیم به صورت صحیح این شخصیت عزیز را به نسل جوان معرفی کنیم.

وی ابراز داشت: امام راحل از انقلاب اسلام اهداف مختلفی را داشتند که ایجاد نظام مردمی و مردم سالاری بر پایه اسلام، مقابله با ظلم و استکبار جهانی که هیمنه و قدرت خاصی را برای خود متصور بود و در هم شکستن این همینه پوشالی از جمله آنها است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار تصریح کرد: از دیگر اهداف حضرت امام(ره) مقابله با ظلم زمان و ظالم و یاد دادن درس شجاعت به مستضعفان زمان بود.

وی یادآور شد: شخصیت امام راحل متعلق به کل جهان است چراکه اسلام متعلق به گروه خاصی نیست و جهانشمول است پس هدف حضرت امام(ره) نیز برای کل جهان بود و شخصیت ایشان صرفاً متعلق به ایران نیست.

دارابی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در حال حاضر از جایگاه و مقام بسیار خوبی در منطقه و جهان برخوردار است، گفت: بسیاری از مردم جهان از این انقلاب الگوبرداری میکنند و نگاه جهانیان به انقلاب نگاهی بسیار مطلوبی است چراکه هیمنه ظالمان زمان را در هم شکسته و به عنوان یک الگو برای سایر ملتها شناخته شده است.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران طی این سالهای گذشته در اذهان عمومی مردم دنیا رشد پیدا کرده است و میتوان گفت که هیچ نظام حکومتی در این دنیا به این اندازه رشد و گسترش نداشته اما صدور کامل این انقلاب عزیز و پر ارزش هنوز به صورت کامل تحقق پیدا نکرده است و باید با برنامهریزیهای دقیق این کار عملیاتی شود چراکه مقدمه ظهور منجی عالم بشریت خواهد بود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار تصریح کرد: هرچند انقلاب اسلامی ایران به تمام اهداف خود نرسیده است اما در بسیاری از موارد پلههای ترقی را طی کرده است؛ امیدواریم که با روشنگریها و بصیرتی که امت اسلامی و سایر جهان پیدا میکنند به ماهیت اصلی انقلاب پی ببرند و به اهداف انقلاب و به ثمر رسیدن اهداف امام(ره) از این انقلاب کمک کنند.

وی ادامه داد: الهی بودن و کمک به مردم مظلوم رمز پیروزی انقلاب اسلامی است و باید این ابعاد تقویت شود و همچنان به ظلم ستیزی و استکبارستیزی ادامه داد تا اینکه هدف اصلی انقلاب و رمز پیروزی آن همچنان پویا بماند.

دارابی تصریح کرد: برخی از مردم متاسفانه برای پیشبرد اهداف خود دست به تحریف آثار امام راحل زدند که در جامعه نوعی دوگانگی و کم اعتبار شمردن اهداف عالی انقلاب را در پی داشته است که اثرات بسیار بدی را در جامعه به جای خواهد گذاشت.

وی عنوان کرد: امام راحل خوی استکباری را خوی شیطان پلید میدانست و همواره به مبارزه با آن میپرداخت و معتقد بودند که تنها راهحل رهایی از این خوی و سلطه استکبار مبارزه با آن است تا اینکه به نابودی کامل ظالم زمانه و استکبار پلید منجر شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار ابراز داشت: با سرلوحه قرار دادن بیانات امام راحل و سفارشاتی که به مجلسهای مختلف داشتند و انتظاراتی که از مجالس زمان خود داشتهاند، نمایندگان باید همانگونه امام(ره) میفرمودند، رفتار کنند تا اینکه مجلس در رأس امور قرار بگیرد و تصمیمهای انقلابی و قوانینی در تقویت و حمایت از نظام اسلامی و مردم ضعیف گرفته شود.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر