شهرستان بهار

مدیر کل نهاد کتابخانه های استان :

کووید ۱۹ باعث شد فعالیت های فرهنگی به فضای مجازی کشیده شود

شناسه خبر: ۹۶۴۴
 کووید ۱۹ باعث شد فعالیت های فرهنگی به فضای مجازی کشیده شود

عاطفه زارعی مدیر نهاد کتابخانه ها انتشار بیماری کرونا را با باعث افزایش فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی دانست.

به گزارش نشاط شهر، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهار با حضور فرماندار شهرستان بهار، مدیرکل نهاد کتابخانه های استان و دیگر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهار در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه ابتدا معصومه فزونی مدیر اداره کتابخانه های شهرستان گزارش فعالیتها و اقدامات بعمل آمده در طول سال ۹۸ و همچنین گزارش برنامه های این اداره در سال جاری را ارائه نمود.

سپس فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهار، ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات انجام شده توسط کتابخانه های عمومی شهرستان در طول سال ۹۸ افزود: اداره کتابخانه های شهرستان بهار با برگزاری۱۳۳۰ برنامه فرهنگی در طول در سال۹۸، بخوبی عمل کرده است و فعالیتهای این اداره قابل تحسین است.

احسان قنبری خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین نیاز جامعه افزایش سواد علمی و میزان مطالعه در راستای بهبود رفتارهای اجتماعی می باشد و هر اقدامی در جهت افزایش آگاهی و باسوادی منجر به تصمیم گیری های اثربخش و بزرگ در آینده خواهد بود.

فرماندار بهار افزود: تعداد کتابخانه های این شهرستان۱۱ باب میباشد که از این تعداد ۴ باب شهری و ۷ باب روستایی است و اعضای فعال در این کتابخانه ها بیش از ۵۷۰۰ نفر (درصد عضویت ۴/۸۲ )و تعداد نسخه منابع ۱۰۰ هزار نسخه می باشد.

سپس عاطفه زارعی مدیرکل نهاد کتابخانه های استان نیز رتبه شهرستان بهار را در راستای توجه به کتاب و کتابخوانی برتر اعلام کرد و افزود: نگاه مسئولان شهرستان به مباحث فرهنگی بسیار عالی است و شهرداران شهرستان در بحث نیم درصد عوارض (سهم کتابخانه ها) بخوبی درخشیده اند و همکاری و تعامل بسیار خوب فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان با اداره کتابخانه های شهرستان موجب گردیده که شاهد اجرای بهترین برنامه ها در حوزه کتاب کتابخوانی در شهرستان بهار باشیم.

زارعی همچنین به فعالیت های چشمگیر نهاد کتابخانه ها در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: شیوع بیماری کوید ۱۹ باعث شد که اغلب فعالیت های اداره کتابخانه ها در فضای مجازی دنبال شود که همین موجب بهره مندی از طیف جدیدی از افراد خواهد شد.

در پایان این جلسه از اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر