شهرستان بهار

رئیس دانشگاه آزاد واحد بهار :

دانشجویان، نگران جا ماندن از امتحانات مجازی نباشند

شناسه خبر: ۹۶۴۷
 دانشجویان، نگران جا ماندن از امتحانات مجازی نباشند

با افزایش میزان روزانه مبتلایان به بیماری کرونا در کشور نگرانی‌هایی بین خانواده ها در برگزاری امتحانات دانشگاه‌ها به وجود آمده است به همین دلیل چندی پیش دانشگاه آزاد طی اطلاعیه ای برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد را به صورت غیر حضوری و مجازی اعلام کرد.

جواد الماسی رئیس دانشگاه آزاد واحد بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر اظهار داشت: به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در بین دانشجویان دانشگاه آزاد تصمیم گرفت که امتحانات را به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار کند که مورد اساقبال دانشجویان نیز قرار گرفت.

الماسی افزود: با توجه به این تصمیم امتحانات با یک هفته تاخیر و از ۳۱ خرداد ماه آغاز شده و تا ۲۸ تیرماه ادامه خواهد داشت.


وی درباره چگونگی برگزاری امتحانات آنلاین گفت: دانشجویان برای شرکت در آزمون ها باید از پرتال خود استفاده کنند و پس از ورود به پرتال شخصی خود از قسمت آزمون آنلاین وارد فضای امتحان شده و به سوالات پاسخ دهند.

الماسی در خصوص افرادی که نتوانند در ساعات اعلام شده وارد پرتال شده و آزمون دهند اظهار داشت: برای آن دسته از دانشجویانی که از روستا مراجعه کرده و ممکن است زیرساخت های لازم برای برقراری با اینترنت را نداشته باشند کارگاه کامپیوتر دانشگاه را آماده کرده ایم تا دانشجویان با حضور در دانشگاه در کارگاه کامپیوتر حاضر شده و از طریق سیستم کامپیوتر دانشگاه اقدام به انجام آزمون خود کنند.

وی بزرگترین دغدغه دانشجویان را در آزمون آنلاین، نبود زیرساخت لازم بیان کرد و گفت: متاسفانه در بعضی از نقاط شهری و حتی روستاها با نبود زیرساخت مواجه هستیم که ممکن است در زمان برگزاری آزمون اینترنت دچار قطع و وصلی شده که همین موجب نگرانی دانشجویان شده است که تمهیداتی را برای رفع این نگرانی پیشبینی کردهایم.

الماسی ادامه داد: دانشجویانی که به هر دلیل موفق به شرکت در آزمون نشوند می توانند با ارسال درخواستی علت عدم حضور در آزمون را اعلام کرده و پس از بررسی شورای آموزش و صدور مجوز از آن امتحان مجدد به صورت حضوری یا آنلاین از این افراد گرفته خواهد شد

وی همچنین با اشاره به برگزاری آنلاین کلاسهای درسی در طول ترم، میزان مشارکت دانشجویان در کلاس های آنلاین را پایین اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط پیش آمده در کشور و نداشتن تجربه چنین شرایطی میشد پیش بینی مشارکت پایین در کلاسها را داشت؛ اما بر خلاف کلاسهای آنلاین میزان مشارکت دانشجویان در آزمون مجازی بالا بوده و دانشجویان از آن استقبال کرده اند.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بهار همچنین از مساعدت دانشگاه آزاد نسبت به دانشجویان بدهکار خبر داد و گفت: به علت شرایط کرونایی این ترم تا پایان بازه امتحانات به دانشجویان بدهکار فرصت داده ایم که هزینه خود را پرداخت کنند و پرتال آزمون حتی برای دانشجویان بدهکار نیز فعال شده تا بتوانند بدون نگرانی در امتحانات شرکت کنند.

انتهای پیام/ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر