شهرستان بهار

شهرستان بهار،پایلوت پروژه پیشگیری از جرائم و کنترل خشونت

شناسه خبر: ۹۶۷۷
شهرستان بهار،پایلوت پروژه پیشگیری از جرائم و کنترل خشونت

در استان ستاد پروژه پیشگیری از جرائم و کنترل خشونت صبح امروز در سالن جلسات فرمانداری با حضور معینی،ریاست دادگستری استان برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در ابتدا احسان قنبری فرماندار شهرستان بهار گفت: این جلسه به دستور ریاست دادگستری انجام شد و امیدواریم با همکاری همه سازمانها و همینطور با دارابودن سازمان مردم نهاد اختصاصی شهرستان به نام سمن بازتاب و شناسایی محلات آسیب زا در سطح شهرستان و روستاها بتوانیم بازتاب مثمر ثمری را از این طرح شاهد باشیم.

در ادامه معینی ریاست دادگستری استان به ظرفیت شهرستان بهار اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه شهرستان بهار درصد کمی از جرائم و خشونت را دارا و از پتانسیل مناسبتری بهره مند می باشد به همین دلیل این شهرستان به عنوان پایلوت پروژه پیشگیری و کنترل خشونت منتخب و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح گامهای بهتری در کاهش آمار خشونت و جرائم را داشته باشیم.

در ادامه احمد قره خانی مدیر پروژه پیشگیری از جرائم و کنترل خشونت شهرستان بهار،به دلیل گزینش این شهرستان برای این پروژه اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه اقدامات مناسبی از سوی دادستان شهرستان و نیروهای امنیتی انتظامی انجام شده میتوان گفت دلیل بر انتخاب شهرستان برای این پروژه بوده است.

در ادامه قره خانی به بعضی از اهداف این پروژه پرداخت و گفت :

_آموزش والدین که اولویت دار ترین اهداف میباشد

_ شناخت محلهایی که شیوع بیشتری در جرائم دارند

_دوره آموزشی برای مهد کدوک ها و مدارس برای ارتباط گیری با کودکان و نوجوانان

_ انجام همایشهای مختلف و تئاترهای خیابانی

_ حمایت از دانش آموزان در معرض آسیب های گوناگون _ دوره های آموزشی با هدف امید درمانی و رحذف باورهای نادرست

_ ارائه خدمات آموزشی و مشاورهای در ادامه نجفی،معاونت پیشگیری از جرائم استان گفت:هر آنچه بتوانیم به سمت پیشگیری از وقوع جرائم و خشونت پیش برویم قطعاً خسارات و هزینهها هم کاهش پیدا میکند و جامعه با زیان های جبران ناپذیری روبرو نخواهد شد.

نجفی به تأکید مقام معظم رهبری اشاره کرد وافزود: با توجه به اینکه این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری در هفته قوه قضائیه است باید این پروژه در تحول دستگاه قضایی گنجانده شود.

معاون پیشگیری از جرائم استان اظهار داشت : این پروژه از امروز لازم الاجراست و آموزش ها، برنامه ای پایه ای می طلبد که باید از مهدکودکها ، مدارس و حتی دانشگاهها شروع شود و همه دستگاهها و سازمانها با ارتباط گیری موثر از جمله : مساجد ،هیئتهای مذهبی، خیریه ها ،سازمانهای مردمنهاد و غیره به نحوی در انجام این پروژه سهیم باشند.

وی در ادامه به فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فضای مجازی یک واقعیت است و دوری از تبادل اطلاعات امکان پذیر نیست و فقط می توان با حضور غیر منفعلانه و عرضه اندیشه ها و اصول و عقیده خود بتوانیم از این فضا به خوبی در سطح جامعه استفاده کنیم.

نجفی در پایان افزود: امیدواریم اتاق فکری شکل بگیرد و آموزشاتی از طریق فضای مجازی به مردم ارائه گردد تا بتوانیم در پایان سال کارنامه موفقی را داشته باشیم و این برنامه را به سطح استان تعمیم دهیم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر