شهرستان بهار

بخشی از بیمارستان آیت اله بهاری به بیماران کرونایی اختصاص یافته است

شناسه خبر: ۹۷۳۰
بخشی از بیمارستان آیت اله بهاری به بیماران کرونایی اختصاص یافته است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار با بیان این مطلب که بخش ویژه ای در بیمارستان آیت الله بهاری به بیماران کرونایی اختصاص داده شده گفت: مردم از مراجعه بی مورد به بیمارستان خودداری نموده و در صورت مراجعه حتما از ماسک استفاده کنند.

محمد به نشان، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر وضعیت شهرستان در خصوص بیماری کرونا را در حال حاضر نارنجی اعلام کرد و گفت: هم اکنون در بیمارستان آیت اله بهاری یک بخش را برای بیماران کرونایی اختصاص داده ایم و تعدادی از بیماران شهرستان در این بیمارستان بستری هستند.

به نشان افزود: در آغاز شیوع این بیماری بیمارستان سینا در همدان پذیرای بیماران بود که اگر بیماری در شهرستان شناسایی می شد به این بیمارستان ارجاع داده میشد؛ اما توجه به افزایش تعداد مبتلایان و خدمت رسانی بهتر به همشهریان یک بخش از بیمارستان آیت اله بهاری را جهت بستری بیماران کرونایی اختصاص دادیم.

وی در خصوص مراجعه سایر بیماران به این بیمارستان اذعان کرد: بخش بیماران کرونایی مجزاست و روزانه و بصورت مرتب محیط بیمارستان ضدعفونی می شود؛ ولی به جهت رعایت جوانب احتیاط توصیه می کنیم مردم از مراجعه بی مورد به بیمارستان خودداری نموده و در صورت مراجعه حتما از ماسک استفاده کنند، فاصله گذاری اجتماعی را جدی گرفته و بهداشت فردی را رعایت فرمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهار اظهار داشت: با توجه به سرعت بالای شیوع این ویروس کلیه افراد جامعه در سنین مختلف بخصوص افراد بالای 60 سال و کسانی که دارای بیماری زمینه ای هستند بایستی بسیار مراقب باشند.

وی در مورد انجام تست کرونا اعلام کرد: در سیستم دولتی مطابق دستورالعمل ها تست کرونا فقط از بیماران بالای 60سال و دارای بیماری زمینه ای و مادران باردار و پس از تشخیص و دستور پزشک انجام می شود و افرادی که بخواهند جداگانه تست بدهند به مراکز و آزمایشگاه های خصوصی مراجعه نمایند.

به نشان گفت: بیش از 80 درصد بیماران دارای علائم بالینی نیستند و ممکن است ناقل بیماری باشند، به همین دلیل به مردم توصیه میکنیم نسبت به رعایت بهداشت فردی،فاصله گذاری اجتماعی،عدم حضور در مکان های شلوغ و استفاده از ماسک اقدام نمایند.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر