شهرستان بهار

تصادف در محور همدان - بهار سه کشته برجا گذاشت

شناسه خبر: ۹۷۷۰
تصادف در محور همدان - بهار سه کشته برجا گذاشت

رییس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو سواری پراید با کامیون در جاده همدان - بهار نزدیکی روستای «ینگجه» سه سرنشین پراید جان باختند و سه تن دیگر مجروح شدند.

به گزارش نشاط شهر، سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یک دستگاه سواری پراید با ۶ سرنشین که همگی کارگران برداشت سیب زمینی بودند در جاده همدان - بهار در حال تردد بود که در نزدیک میدان «ینگجه» از مسیر اصلی منحرف شد.

وی اضافه کرد: یکدستگاه کامیون فاقد بار نیز از مسیر مقابل در حال تردد بود که سرعت این وسیله نقلیه به علت عبور از میدان اصلی و وجود سرعتکاه به کمتر از ۳۰ کیلومتر در ساعت می رسید و سواری پراید پس از انحراف از مسیر اصلی به این کامیون برخورد کرد.

رییس پلیس راه استان همدان گفت: در این سانحه رانندگی که به علت انحراف به چپ ناشی از بی توجهی به جلو راننده پراید رخ داد ۲ تن در صحنه تصادف فوت و چهار نفر مجروح شدند و یکی از مجروحان نیز پس از انتقال به مرکز درمانی جان باخت.

سرهنگ رضا عزیزی اظهار داشت: سهم سواریها در سوانح جاده ای این استان در چهار ماه نخست سال گذشته حدود ۷۱ درصد بود که امسال با ۱۰ درصد کاهش به ۶۱ درصد رسیده است.

وی بیان کرد: بیشتر رانندگان سواری که دچار سانحه می شوند مهارت کافی برای رانندگی ندارند و جزو اقشاری هستند که به تازگی گواهینامه دریافت کرده یا خودرو خریده اند.

رییس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: این طیف از افراد برای کسب مهارت و توانایی کافی رانندگی نیازمند ممارست و تمرین هستند بنابراین ابتدا باید در مسیرهای درون شهری به رانندگی پرداخته و پس از کسب مهارت کافی وارد جاده شوند.

سرهنگ عزیزی گفت: بخشی از سوانح سواری ها نیز مربوط به والدینی است که با وجود اینکه فرزندشان گواهینامه ندارند اما هنگام تردد در جادههای بین شهری، اجازه رانندگی به فرزندشان میدهند.

وی بیان کرد: برخی این افراد هنگام بروز سانحه برای دور زدن قانون عنوان میکنند که خودشان در پشت فرمان بودند و رانندگی میکردند اما با توجه به مستندات، این موضوع رد میشود.

چهار ماهه نخست امسال ۸۲ تن در سوانح جادهای استان همدان جان باخته و ۵۵۹ تن نیز مجروح و مصدوم شدند که به ترتیب ۲۷ درصد سوانح فوتی و ۵۳ درصد سوانح جرحی کاهش داشته است.
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر