شهرستان بهار

در نشست دهیاران مرکزی مطرح شد :

رشد ۱۵ درصدی اختلالات بینایی کودکان بهاری در سال ۹۸ بر اثر استفاده از گوشی های هوشمند

شناسه خبر: ۹۸۱۰
 رشد ۱۵ درصدی اختلالات بینایی کودکان بهاری در سال ۹۸ بر اثر استفاده از گوشی های هوشمند

در نشست دهیاران مرکزی شهرستان بهار با برخی روسای ادارات، رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهار از رشد ۱۵ درصدی اختلالات بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در سال ۹۸ نسبت به سال قبلش خبر داد و دلیل آن را استفاده بیش از حد از گوشی هوشمند برشمرد.

به گزارش نشاط شهر، در نشست دهیاران مرکزی شهرستان بهار به ریاست بخشدار مرکزی و با حضور ریاست برخی ادارات شهرستان بهار برخی مسائل مهم روستاها مطرح شد.

در این نشست علی نوروزی رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهار به برخی پدیده های نوپدید در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: لزوم حضور کودکان در کلاس های مجازی و در اختیار گرفتن گوشی هوشمندباعث شده که کودکان در معرض برخی آسیب های فضای مجازی قرار گیرند که اورژانس اجتماعی شهرستان بهار با حضور در روستاها و برگزاری آموزش برای والدین و خانواده ها می تواند در کم کردن این آسیب ها کمک بسیاری کند.

وی با معرفی سامانه ۱۲۳ به دهیاران افزود: یکی از وظایف اورژانس اجتماعی شناسایی افراد مستعد خودکشی و مشاوره به این افراد است که دهیاری ها می توانند در معرفی این افردا ما را یاری کنند.

نوروزی در ادامه به اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ حدود ده الی ۱۵ درصد کودکان دارای اختلالات بینایی بیشتر از سال قبل بوده که دلیل آن استفاده بی رویه کودکان از گوشی های هوشمند است.

رئیس بهزیستی شهرستان بهار همچنین به تعداد بالای معلولین در برخی روستاهای شهرستان اشاره کرد و دلیل آن را ازدواج های فامیلی دانست و اذعان داشت: با همکاری آموزش و پرورش کلاسهای آموزشی پیشگیری از معلولیت برای نوجوانان دبیرستانی در روستاها برگزار می شود که تبعات ازدواج فامیلی و لزوم آزمایش ژنتیک در جلوگیری از فرزندآوری معلول بیان می شود که نیازمند توجه دهیاران به این نکته است.

نوروزی تعداد مهدهای کودک در شهر و روستاهای بهار را بسیار کمتر از سایر شهرستانها برشمرد و از همکاری بهزیستی شهرستان برای اعطای مجوز مهدکودک با شرایط مقرر خبر داد.

در ادامه جلسه مرتضی قاسمی کارشناس اداره منابع طبیعی شهرستان به بیان عملکرد اداره منابع طبیعی در روستاها پرداخت و اظهار داشت: امسال چهار مورد آتش سوزی در مراتع و روستاها داشتیم که با همکاری اهالی روستا آتش مهار شده است.

قاسمی تقاضای همکاری اهالی روستا در حفاظت از مراتع و منابع طبیعی را داشت و گفت: ایجاد جاده ماشین رو در مناطق کوهستانی توسط اهالی، آتش سوزی مراتع، از بین رفتن گیاهان دارویی در مراتع توسط گردشگران و ریختن زباله در اطراف روستاها از مهمترین مشکلات ماست و دهیاران خود باید در رفع این مشکل به ما کمک دهند.

در ادامه بخشدار مرکزی بهار به بیان اهمیت اورژانس اجتماعی و همکاری دهیاران با بهزیستی بهار پرداخت و همچنین بر حفظ منابع طبیعی توسط خود روستائیان تاکید کرد.

انتهای خبر/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر