شهرستان بهار

طلب ۷۲ میلیارد ریالی شرکت توزیع برق از بهاری ها 

شناسه خبر: ۹۸۵۵
طلب ۷۲ میلیارد ریالی شرکت توزیع برق از بهاری ها 

مازیار بلالی مقدم عمده مصرف برق شهرستان بهار را در بخش کشاورزی و صنعتی دانست و گفت: بیشترین طلب ما از مشترکین خانگی و صنعتی به میزان ۷۲ میلیار ریال است. 

مازیار بلالی مقدم، مدیر توزیع برق شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط بهار با اشاره به وضعیت برق شهرستان اظهار کرد: انرژی تحویلی شهرستان حدود ۳۵۳ هزار کیلووات ساعت و مصرف انرژی نیز حدود ۳۳۷ هزار کیلووات ساعت تا پایان سال 98 بوده است. بلالی با بیان اینکه تلفات انرژی شهرستان تا نیمه مرداد ماه 8.25 درصد است افزود: امیدواریم با برنامههای پیشبینیشده و اجرای آنها این رقم تا پایان سال 99 به 6.3 درصد کاهش یابد.

مدیر توزیع برق شهرستان با اشاره به وضعیت مشترکین افزود: شهرستان بهار 49 هزار و 54 مشترک دارد که از این تعداد 25 هزار و 478 مشترک مربوط به شهر بهار است که حدود 52 درصد مشترکین را شامل میشود و مابقی مشترکین مربوط به بخش های لالجین و صالح آباد و مهاجران می باشند.

وی به وجود 49 هزار و 54 مشترک در شهرستان اشاره کرد و عمده مصرف شهرستان را در بخش کشاورزی و صنعتی دانست. بلالی با اشاره به بروز خاموشی در بعضی ساعات ابراز کرد: الگوی انرژی در شهرستان رعایت میشود و در تلفات انرژی و مدتزمان خاموشی روند کاهشی را شاهد بوده ایم اما اقداماتی در راستای کاهش خاموشیها انجام شده که از آن جمله می توان به شناسایی فیدرهای بحرانی با هدف اجرای تعمیرات بر روی آنها، مانورهای عملیاتی و تعمیراتی، بهکارگیری دستگاه التراسونیک در شناسایی نشتیها، انعقاد قرارداد با پیمانکار اشاره کرد.

مدیر توزیع برق شهرستان بهار با بیان اینکه امسال بهعنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است، گفت: در این راستا تمام تلاش خود را در جهت ظرفیت سازی در بخش های مختلف از جمله صنعتی انجام داده ایم .

وی همچنین تصریح کرد: طلب این شرکت از مشترکین خود 72 میلیارد و 258 میلیون ریال بوده که بیشترین بخش آن مربوط به خانگی و صنعتی است، همچنین بیشترین چالشهای موجود در حوزه برق شهرستان بهار مشکل تجاوز به حریم شبکهها، استفاده برق غیر مجاز و وصول مطالبات از دستگاههاست.

بلالی مقدم همچنین به طرحهای تشویقی وزارت نیرو در راستای مدیریت مصرف، به خصوص به طرح تشویقی کشاورزان که از چاه آب کشاورزی برخوردار هستند اشاره کرد تعداد کشاورزان ثبت نام شده در این طرح را هزار و 73 کشاورز برشمرد.

مدیر توزیع برق شهرستان بهاربا بیان اینکه کشاورزان باید در چهار ساعت اوج بار موتور چاه کشاورزی خود را به مدت 31 روز خاموش کنند، عنوان کرد: اگر کشاورزان در دوره زمانی مشخصشده موتور چاه خود را مطابق تفاهمنامه امضاشده در ساعات اوج بار روز یا شب خاموش کنند، بهای صورتحساب برق مصرفی آنها بخشوده خواهد شد و علاوه بر آن متناسب با میزان کاهش مصرف از پاداش نیز برخوردار میشوند.

بلالی در ادامه پروژه های هفته دولت را 5 پروژه با اعتبار 33 میلیارد و 258 میلیون ریال در شهرستان بهار برشمرد و از تعویض 1050دستگاه کنتور تکفاز معیوب و 34 دستگاه کنتور سه فاز معیوب شهرستان در راستای اصلاح الگوی مصرف، کنترل بار مصارف خانگی و تجاری، تبدیل 15 کیلومتر شبکه هوایی سیمی به کابل خودنگهدار و تعویض 48 اصله پایه فرسوده 9 متری جهت بازسازی شبکه فرسوده و جلوگیری از تلفات در شبکه خبر داد.

وی همچنین دیگر اقدامات شبکه توزیع برق شهرستان را نصب 5 دستگاه سکسیونر گازی شامل 3 دستگاه GSM NHV و 2 دستگاه معمولی - نصب 6 دستگاه خطاسنج ساده 20 کیلوولت - نصب 9دستگاه کات اوت تیغه ای در جهت کاهش خاموشی های خواسته و ناخواسته و همچنین احداث 8 کیلومتر شبکه هوایی 20 کیلوولت - احداث 18 دستگاه پست هوایی اختصاصی- احداث 20 دستگاه تابلو اختصاصی جهت تامین برق متقاضیان کشاورزی ، صنعتی ، تجاری ... و نصب450 دستگاه کنتور تکفاز و 40 دستگاه کنتورسه فاز عادی عنوان کرد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر