شهرستان بهار

امام جمعه بهار در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهار :

تا مشخص شدن منشا بوهای متعفن بهار تحقیقات باید ادامه یابد

شناسه خبر: ۹۸۸۳
 تا مشخص شدن منشا بوهای متعفن بهار تحقیقات باید ادامه یابد

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهار معضل بوهای متعفن شهر بهار مورد بررسی قرار گرفت و دستگاههای مختلف به ارائه گزارشی در این باره پرداختند.

پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور بهار برگزار شد، در خصوص استفاده از نام شعرا و عرفای نامدار شهرستان بهار در نامگذاری معابر شهر بهار بحث و گفتگو شد و پیشنهاد تغییر نام خیابان ۱۵ خرداد به نام رضا بهاری یکی از شعرای قدیمی شهر بهار مطرح شد.

همچنین در خصوص پیگیری منشا بوی متعفن شهر بهار دادستان و رئیس اداره محیط زیست شهرستان به بیان توضیحاتی از نتایج بازدیدهای به عمل آمده از کارخانجات آلاینده پرداختند.

دادستان شهر بهار با بیان این موضوع که تا به الان به نتیجه قطعی از منشا بو نرسیده اند اظهار داشت: زمانی که به نتیجه قطعی در این موضوع برسیم ورود خواهیم کرد و لذا تا زمانی که منشاء مشخص نشود نمی توانیم حکم قطعی در مورد آنها بدهیم.

در ادامه معصومه پارچیان رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهار نیز به بیان گزارشی در خصوص بازدیدهای به عمل آمده از کارخانجات آلاینده پرداخت و گفت: مشکلی که هم اکنون با آن مواجه هستیم مربوط به یک هفته و یک ماه گذشته نیست بلکه این مشکل سالها در این منطقه وجود داشته است و خوشبختانه از سال ۹۶ تا الان اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده است به طور مثال در سال ۹۶ آلایندگی کارخانجات اسید ده برابر حد استاندارد بوده و هم اکنون به صفر رسیده است.

وی همچنین گفت: کارخانه پاکان اسید به دلیل عدم نصب سیستم پایش آنلاین و فیلتر دو جذبی دو الی سه ماه است که تعطیل بوده و پرونده قضایی آن همچنان مفتوح است.

پارچیان ادامه داد: کارخانه مهاجر غرب ، دیگر کارخانه اسید سازی از زمانیکه پیگیری شده در حال پیگیری نصب سیستم پایش آنلاین و فیلتر دو جذبی است و خروجی آن هم اکنون استاندارد است.

وی در مورد واحد دیانا کاغذ گفت: از ابتدای امسال ۸۰ درصد تصفیه خانه آن انجام شده و ایستگاه ساخت اوزون آن راه اندازی شده اما در ابتدای راه اندازی دچار مشکل شد که در حال حل مشکل آن هستند.

پارچیان در ادامه عمده بوی متعفن را مربوط به واحد کارتون سازی دانست و اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده این واحد نیز در حال رفع مشکل است.

در ادامه امام جمعه شهر بهار با بیان اینکه امروز نیز بوی متعفن در سطح شهر قابل حس بود گفت: هم اکنون ده سال است که مردم فریاد می زنند که از این بو دچار عذاب هستند، با گزارشی هم که اعلام شده مشخص نیست این بو از کجاست اما بالاخره باید تکلیف مشخص شود و منشا این بو پیداشود.

حجت الاسلام ارزنده افزود: ما به دنبال این نیستم که گزارشی به شورای سیاستگذاری بدهیم و جلسات بدون نتیجه برگزار کنیم، اگر بنا باشد جلسات ما نتیجه نداشته باشد بهتر است جلسه تشکیل نشود چرا که ما باید هرچه زودتر به مردم جواب بدهیم، پس تا زمانیکه این مشکل حل نشده باید تحقیقات و بازرسی ها ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر