شهرستان بهار

برنامه ترکی "تورکلر سلام" از اوایل آبان از صدای مرکز همدان به روی آنتن می رود

شناسه خبر: ۹۹۱۶
برنامه ترکی "تورکلر سلام" از اوایل آبان از صدای مرکز همدان به روی آنتن می رود

رضا لطفی از تهیه کنندگان صدا و سیمای مرکز همدان از ضبط و پخش برنامه ترکی "تورکلر سلام" از اوایل آبان ماه خبر داد و گفت:مدت 8 سالی بود که برنامه ویژه ترکی از صدای همدان حذف شده بود که با پیشنهاد نخبگان ترک زبان استان و مساعدت مدیرکل صدا و سیمای استان همدان بار دیگر پخش برنامه ای مختص ترک زبانان استان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش نشاط شهر پیرو نشست تعدادی از نخبگان و فعالان اجتماعی شهر بهار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان، خبردار شدیم که به زودی یک برنامه تورکی تهیه و از صدای مرکز همدان پخش خواهد شد.

رضا لطفی تهیه کننده این برنامه با هماهنگی تعدادی از فعالان اجتماعی شهر بهار طی هفته گذشته در شهر بهار حاضر شد و به ضبط بخش هایی از این برنامه با کمک تعدادی از هنرمندان و فعالان اجتماعی شهر پرداخت.

رضا لطفی از تهیه کنندگان صدا و سیمای مرکز همدان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: پیش از این برنامه تورکی "روستاییلر" که بعدها به نام "کندیمیز" تغییر یافت، در صدای مرکز همدان تهیه و پخش میشد و بنده حدودا سه یا چهار سال تهیه کنندگی آن را برعهده داشتم که به دلایلی از سال ۹۰ پخش این برنامه متوقف شد.

وی ادامه داد: پیرو درخواست های مکرر نخبگان ترک زبان شهرستان های استان و مساعدت مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان، ساخت دوباره یک برنامه مختص تورک زبان ها در طرح و برنامه مرکز طرح و مقرر شد برنامه ای با نام "تورکلر سلام" به یک صورت برنامه نیم ساعته و سه روز در هر هفته تهیه و در صدای مرکز همدان پخش شود.

لطفی افزود: در این برنامه سعی کرده ایم به همه شهرستان های تورک زبان سر بزنیم و از نخبگان، شاعران، هنرمندان و فعالین اجتماعی آنها استفاده کرده و تاریخ، فرهنگ، سنن ، آداب و رسوم و مشکلات مردم به زبان تورکی در آن بیان شود.

لطفی ابراز داشت: این برنامه از اوایل آبان به روی آنتن خواهد رفت و شامل بخش های مختلفی همچون معرفی آداب و رسوم شهرها، بیان مشکلات به صورت طنز، معرفی ظرفیت ها، معرفی واژگان تورکی، اماکن دیدنی و توانمندی های هر شهر است.

تهیه کننده صدا و سیمای همدان همچنین در خصوص تهیه برنامه تورکی در سیمای مرکز همدان گفت: این برنامه رادیویی شروع کار برنامه تورکی است و امیدواریم که با پیشرفت کار برنامه ویژه تلویزیونی تورک زبان ها نیز ساخته شود.
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر