شهرستان بهار

چاپ اعلامیه ترحیم در بهار ممنوع شد

شناسه خبر: ۹۹۲۹
چاپ اعلامیه ترحیم در بهار ممنوع شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرسستان بهار از ممنوعیت چاپ اعلامیه ترحیم در شهرستان بهار طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا خبر داد.

حبیب شهنوازیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا و ابلاغ آن به شهرستان ها در برخی از شهرستانها که دارای وضعیت بحرانی در شیوع بیماری کرونا هستند چاپ و انتشار اعلامیه ترحیم در فضای عمومی و مجازی ممنوع شده است.

وی افزود: ابلاغ این مصوبه از روز پنج شنبه هفته پیش به دست ما رسید و به طور موقت در شهرستان اجرا خواهد شد تا وضعیت شهرستان تغییر کند.

شهنوازیان یکی از مراکز شیوع بیماری و ایجاد تجمع در شهرستان را مراسم خاکسپاری دانست و گفت: ستاد مقابله با کرونا صرفا جهت جلوگیری از تجمعات در خاکسپاری ها این دستور را ابلاغ کرده ما نیز ملزم به برخورد با چاپخانه هایی هستیم که اقدام به چاپ و انتشار اعلامیه ترحیم می کنند، همچنین پایگاههای خبری مجازی نیز که پیش از این اقدام به انتشار اعلامیه ترحیم در فضای مجازی می کردند باید از این مسئله اجتناب کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وضعیت شهرستان بهار را در شیوع بیماری قرمز اعلام کرد و گفت: ممکن است افرادی که عزیزان خود را از دست می دهند بخواهند در مراکزی خارج از شهرستان اقدام به تکثیر اعلامیه ترحیم کنند که این از حوزه اختیارات ما خارج است و برخورد با آن با نیروی انتظامی است ، اما از نظر عرفی اعلام زمان خاکسپاری در مورد افراد متوفی در این شرایط جایز نیست، چرا که ممکن است افراد سالمی به دلیل حضور در مراسم و تجمعات آلوده به بیماری شوند، پس بهتر است مراسم با جمعیت بسیار کم و تنها با حضور اقوام درجه یک هر فرد برگزار شود.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر