شهرستان بهار

زنگ خطر کرونا در شهرستان بهار / مهار بیماری نیازمند مشارکت عمومی است

شناسه خبر: ۹۹۴۷
زنگ خطر کرونا در شهرستان بهار / مهار بیماری نیازمند مشارکت عمومی است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار با بیان اینکه زنگ خطر بیماری کرونا در شهرستان بهار به صدا درآمده است گفت: مشارکت همگانی برای مهار این بیماری ضروری است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از فارس محمد بهنشان با بیان اینکه متاسفانه در کلان کشوری و استانی شرایط خوبی به لحاظ کرونا حاکم نیست اظهار کرد: بار این بیماری بر روی سیستم درمان سنگینی میکند و باید توجه ویژهای شود.

وی با تاکید به اینکه سیستم درمان نهایت تلاش خود را در مهار بیماری انجام میدهد گفت: در سیستم بهداشت و درمان، مراقبت، شناسایی، ارجاع و بستری نهایت تلاش خود را به کار گرفتهایم اما وقتی بار بیماری از توان سیستم درمانی خارج شود زنگ خطری است که متاسفانه این اتفاق در سطح استان و شهرستان بهار در حال وقوع است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار خاطرنشان کرد: لازمه آن این است بیماری کرونا بسیار جدی تلقی شود و تنها به فعالیتهای ضروری و آن هم با حفظ شرایط دستورالعملهای بهداشتی و رعایت پروتکلهای ابلاغی بسنده شود.

وی با اشاره با اینکه در کنترل بیماری کرونا اضطرارهایی لازم است از جمله جلوگیری از دورهمیها و اجتماعاتی که میشود به نحو دیگر برگزار شود گفت: رفت و آمدها باید کنترل شود و مردم خود نیز پای کار باشند تا پیک سومی که آغاز شده مدیریت شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار با بیان اینکه وضعیت بیماری در استان خوب نیست و سیستم بهداشت و درمان تمام تلاش خود را انجام میدهد و با حداکثر ظرفیت فعالیت میکند افزود: شرایط جهانی و نوع بیماری کرونا به نحوی است که بدون مشارکت، دخالت و مراقبت افراد و گروههای مختلف اجتماعی از مردم گرفته تا سیاستگذاران و مجریان توفیقی حاصل نخواهد شد و امیدواریم همه اینها همبسته و جهتدار و هدفمند متمرکز شوند.

وی تصریح کرد: برخی کشورها شرایطی را لحاظ کردهاند و به کنترل بیماری کرونا و میتوان گفت تقریبا به حذف آن رسیدهاند که امیدوارم ما نیز با مدیریت صحیح به آن برسیم.


انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر