شهرستان بهار

طلبه جوانی که افتخارش جذب جوانان مهاجرانی است

شناسه خبر: ۹۹۷۹
طلبه جوانی که افتخارش جذب جوانان مهاجرانی است

میثم سفیدبری طلبه جوانی است که مدت چهار سال در شهر مهاجران به تبلیغ دین مشغول است و بزرگترین افتخار خود را در تبلیغ دین، جذب جوانان می داند.

به گزارش نشاط شهر میثم سفیدبری طلبه جوانی است که مدت چهار سال در شهر مهاجران مشغول تبلیغ دین است. وی اهل همدان، متولد ۱۳۶۹ و دارای سه فرزند است. با خبر شدیم که این طلبه جوان با اقدامات فرهنگی خود در این شهر باعث جذب جوانان به مسجد شده و مورد تحسین مسئولین تبلیغات اسلامی واقع شده است.

گفتگویی با این طلبه جوان و فعال داشتیم. میثم سفیدبری در معرفی خود گفت: بنده دارای کارشناسی حقوق و کارشناسی تربیت مبلغ در مدرسه آیت الله دامغانی همدان هستم و هم اکنون طلبه سطح عالی پایه 10در حوزه علمیه آیت الله آخوند (ره) استان همدان هستم و مدت چهار سال است در مسجد حضورت ابوالفضل شهر مهاجران مشغول تبلیغ دینم.

وی به بیان مهمترین اقدامات خود در شهر مهاجران پرداخت و اظهار داشت :امام جمعه شهر مهاجران پایه گذار موسسه ی خیریه حضرت زهرا (س) در اینجا است و بنده نیز در آن فعالیت مستمر دارم.


وی ادامه داد: در این خیریه کارهای عام المنفعه در شهر انجام میشود به طوریکه هم به فقرا کمک میکنیم و هم کسانی که احتیاج به وام دارند با مراجعه به خیریه ضامن آورده و به صورت چند ماهه به آنها وام بدون بهره می دهیم که این یکی از اقدامات مثبت ما در چند سال گذشته در این شهر بوده است.

سفید بری ارتباط گیری با جوانان را شاخص ترین کار خود در شهر مهاجران دانست و گفت: خوشبختانه موفق شده ایم در این شهر با جوانان ارتباط خوبی برقرار کنیم و چند حلقه تشکیل داده ایم که قبل از شیوع کرونا جلسات آنها به صورت ثابت برگزار می شد و بعد از کرونا هم به صورت مجازی با آنها ارتباط داریم،

وی به سفر کربلا در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: یک سال با ۲۰ نفر از جوانان مهاجرانی راهی سفر کربلا شدیم و از برکات این سفر، تداوم ارتباط صمیمی ما با هم شد به طوریکه هم اکنون با بعضی از آنها رفت و آمد خانوادگی هم داریم و بعضی ها که اهل مسجد نبودند الان آرام آرام به دین و مسجد جذب شده اند.


این طلبه جوان سرکشی به افراد مسجدی و مسن را در زمان شیوع کرونا از دیگر اقداماتش بیان کرد و اظهار داشت: شیوع کرونا باعث شد که حضور در مساجد کم رنگ شود، اما این نباید باعث شود که ارتباط مسجدی ها با مسجد قطع شود، به همین دلیل من به عنوان امام جماعت مسجد وظیفه خود می دانم که در این ایام خود به مسجدی های قدیمی سر برنم و جویای احوالشان باشم و حتی در بعضی موارد افرادی در این بین هستند که سواد کافی نداشته و فرزندانشان در استفاده از برنامه شاد برای درسهایشان مشکل دارند، که به صورت مستمر به اینها سر زده و در درسهایشان آنها را کمک می کنیم.

سفیدبری رسیدگی به فقرا را از دیگر اقدامات خود در این شهر برشمرد و گفت: ۱۰ الی ۱۵ خانواده بی بضاعت را تحت پوشش داریم و هر ماه یا دو ماه یکبار بسته های غذایی و پک بهداشتی در اختیارشان قرار میدهیم و حتی برای یکی از آنها با رایزنی از کمیته امداد توانستیم یک آبگرمکن تهیه کنیم.
وی تشکیل هیئت جوانان و ارتباط در فضای مجازی با آنها را از دیگر اقدامات موثرش عنوان کرد و گفت: در مهاجران دو کانال تلگرامی داریم که یکی اخبار رسمی مهاجران است که بنده پیامهای فرهنگی، تربیتی و تحکیم خانواده و قرآنی در آن منتشر میکنم و روزهای پنجشنبه و جمعه ختم صلوات و ختم قرآن در آن می گیریم، همچنین خودم هم یک کانال ۲۶۰ نفره دارم که پیامهای تربیتی در آن درج می کنم که استقبال خوبی از آن می شود.

وی همچنین گریزی هم به اقدامات صورت گرفته در ایام شیوع کرونا زد و بیان داشت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا به همراه چند تن از طلبه ها چندین بار اقدام به ضدعفونی معابر، مغازه ها و منازل کردیم و بعضی ها و چندین نوبت بسته های بهداشتی تهیه کرده و بین اهالی توزیع کردیم که سال قبل به علت فعالیت زیادی که در این راستا داشتم به عنوان طلبه فعال در شهرستان از بنده تقدیر شد. به لطف خدا هرروز چند نفر از بچه هایی که پدر و مادرشان سواد ندارند را به منزل ما می اورند و در درس به ان ها کمک میشود.

مرضیه کریمی رادپور

انتهای پیام/نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر