شهرستان بهار

آخرین آمار مبتلایان به کرونا تا ۲۷ آبان در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۹۹۹۶
آخرین آمار مبتلایان به کرونا تا ۲۷ آبان در شهرستان بهار

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان : شهرستان‌های اسدآباد وتویسرکان دروضعیت بحرانی شیوع کرونا قراردارند

به گزارش نشاط شهر به نقل از مهر، محمد طاهری ظهر دوشنبه در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در استان همدان با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته مبتلایان به این ویروس مطرح کرد: شهرستانهای اسدآباد، تویسرکان و ملایر در شرایط بحرانی شیوع کرونا و وضعیت در شهرستان بهار قرمز است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه شمار مبتلایان بستری در بیمارستانها از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون در استان همدان به هشت هزار و ۱۶۴ بیمار رسیده است، عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۸ مورد جدید و ۱۳ مورد فوت بر اثر کرونا در استان همدان ثبت شده است.

طاهری ادامه داد: آمار فوتیها در استان همدان بر اثر درگیری با ویروس کرونا تاکنون یک هزار و ۹۹ مورد است.

وی در تشریح آمارهای موارد ابتلاء به ویروس کرونا در شهرستانهای استان همدان نیز گفت: تاکنون ۲۵۱ نفر در اسدآباد، ۴۷۲ نفر در بهار، ۴۸۹ نفر در تویسرکان، ۳۰۹ نفر در رزن، ۱۳۸ نفر در شهرستان درگزین، ۱۳۸ نفر در فامنین، ۴۹۴ نفر در کبودرآهنگ، یک هزار و ۵۵۱ نفر در ملایر، ۹۳۸ نفر در نهاوند و سه هزار و ۱۷۷ نفر در شهرستان همدان به کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شدهاند که ۲۱۴ تن از بیماران بستری در بیمارستانها غیربومی بودهاند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد بیماران بستری مشکوک و مبتلای مورد تأیید پزشک متخصص عفونی، ریوی، داخلی و طب اورژانس در بیمارستانهای استان همدان یک هزار و ۱۶ نفر است، اضافه کرد: در مجموع تعداد شش هزار و ۳۴۶ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا که تست پی.سی. آر آنها مثبت بوده بهبود یافتند.

طاهری با بیان اینکه موج سوم بیماری در استان همدان بیش از ۵۰ روز است که روند افزایشی دارد، عنوان کرد: طبق ویروس شناسی ها، شاهد تغییراتی در ویروس کرونا هستیم به نوعی که هم اکنون ویروس کرونا در ناحیه ریوی تکثیر مییابد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با تاکید بر اینکه از خانه بیرون رفتن، مساوی با ابتلاء به کرونا است، گفت: دو شهرستان اسدآباد و تویسرکان در وضعیت بحرانی شیوع کرونا و هشت شهرستان دیگر استان همدان نیز در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی تاکید کرد: در صورت توجه به قرنطینه خانگی و تعطیلی دو هفتهای استان همدان میتوان یک بریدگی در زنجیره انتقال کرونا ایجاد کرد.


انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر